Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam meg h van e...

Honnan tudjam meg h van e valami betegsége?

Figyelt kérdés
holnap megveszek egy golden retrivert, ingyen odaadják chippelve, oltva féregtelenítve. de valamiért mégiscsak eladják. szóval honnan állapíthatom meg h van e vmi betegsége?
2013. febr. 5. 23:16
 1/8 A kérdező kommentje:

másik kérdésem: azt hallottam erről a kutyafajtáról h sokat eszik. napi hányszor adjak neki? 6 éves.

meg azt hallottam h szereti a társaságot, ha állandóan foglalkoznak vele. de egész nap senki se ér rá h kutyázzon, én sem. mit foglal ez magába? reggeltől estig játszani kell vele?

2013. febr. 5. 23:17
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem kellene neked az a kutya:((

Egész nap egyedül...

Kérdés, mi a helyzet a csípőjével, ízületeivel?

Igen...foglalkozni kell vele.

2013. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem lenne egész nap egyedül. reggel megkajáltatom, aztán pihi séta játszok vele szeretgetem, pár órára magára hagyom és így tovább folytatódik. megint megetetem stb. ennél több foglalkozásra van igénye?
2013. febr. 5. 23:40
 4/8 anonim ***** válasza:

2 évesnél idősebb kutyának napi 1x adunk enni.

Amúgy a kutyatartás nem annyiban merül ki, hogy megsimogatom a kutyát, meg néha eldobom neki a labdát és szevassz. Szerintem várjál még az elhozatallal, előtte ess neki pár könyvnek és olvasgass a neten!


Amúgy most akkor veszed a kutyát vagy ingyen kapod?

Ha a kutyusnak nincsenek egészségügyi szűrései akkor számíts arra, hogy zsákbamacskát veszel magadhoz, szóval 50% az esélye, hogy van valami betegsége.

2013. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár az 50% elég szerény szám. Ha a szüleinek nincsenek papírjai, szűrései, akkor nő a lehetséges betegségek esélye, mint pl amit az első válaszoló is említett.
2013. febr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 éves kutya, már bármi baja lehet. Ha biztosra akarsz menni, akkor vidd el állatorvoshoz megvizsgáltatni. Ha izületi problémája van, mondjuk diszplázia, ami a goldikra nagyon jellemző, akkor ilyen korban már általában a mozgásából is és kézzel megvizsgálva röntgen nélkül is megmondja az állatorvos, ha valami nincs rendben. Egy diszplázia műtét százezres nagyságrendű összeg, szóval óvatosnak kell lenni.

Etetni napi egyszer kell, ha kerti kutya, akkor naponta egyszer elviszed sétálni 1,5-2 órára, tanítgatod és ennyi elég neki.

2013. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan tragikus, ha valaki nem nonstop tud együtt lenni a kutyájával. Ne nagyon legyen 8 óránál többet egyedül, de azért 24 órás játékot egyik kutya sem kíván. A nap legnagyobb részét átalusszák, ha mindig mikor hazaérsz, kimentek és egy jó órát-két órát játszol vele, tanítod, és futhat más kutyákkal. Szóval nem a mennyiség, hanem az együtt töltött idő minősége, tartalmassága legyen meg. 3-4 óra aktív foglalkozás milliószor többet ér, mintha egész nap otthon lennél, de oda se szólnál neki soha.
2013. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: én úgy tudom, hogy nem eszik többet, mint más ugyanilyen méretű kutya, viszont sokkal jobban szereti a gyomrát, könnyen elhízik, mert mindig kunyerál, nagyon kis beles. De ez nem azt jelenti, hogy többet kell adni neki!! Ez olyan, mintha lenne két gyerek, az egyik rossz evő, amásik meg egész nap enne - attól még hogy az egyik állandóan zabálna, még ugyanannyi kaját kell enniük. Rengeteg "hordóhasú" retrievert látok, ne tedd ilyenné Te is:))
2013. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!