Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha úgy sétálunk a kutyámmal,...

Ha úgy sétálunk a kutyámmal, hogy próbálom a falkavezér elv szerint sétáltatni, tehát mindig arra megyünk, amerre én akarok, sosem arra, amerre húzna a kutya, honnan tudjam, mikor kellene megállni pisilni, vagy "nagy dolgozni" a kutyának?

Figyelt kérdés
Vagy folyamatosan sétáljunk, és néha-néha pihenjünk egy jó kis füves területen?
2012. okt. 18. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Látszódik a kutyádon szerintem ha pisi vagy kaki van!

De amúgy szerintem tök mind1 h merre mész mert a kutya úgyis megy eléd:D

2012. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sétáljatok folyamatosan, csak néha álljatok meg egy füves területen. De azt tudnod kell, hogy a pórázfegyelem nem elég, a kutyát mozgatni is kell, különben nem lesznek az igényei kielégítve, és a pórázfegyelme sem lesz tökéletes.
2012. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellene, hogy pórázon elsétáltok egy olyan területre, ahol már elengedheted a kutyádat. Ott mehet a pisi-kaki-szaglászás futkározás. Utána ismét póráz és haza sétáltok. Pórázon meg nincs pisi-kaki-szaglászás.
2012. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tök jó ötlet ez, de sajnos még nem engedhetem el, mert 2 hónapos, és elég butácska még és nem jönne vissza, ha a sok újdonság mellett kiabálnék neki. :S
2012. okt. 18. 14:38
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

2 hónapos kiskutya pont, hogy nem megy el még a gazdi mellől, ilyenkor kell megalapozni a behívást...minél tovább vársz, annál nehezebb dolgod lesz!

Kocsiktól távol sok fincsi falattal és játékkal szerelkezz fel, ahogy egy kicsit eltávolodik Tőled, hívjad és kezd futni az ellenkező irányba, tuti utánad megy, ilyenkor dicséret, kaja-játék.


De pórázon azt is csinálhatod, hogy a lábnál menéshez kötsz egy vezényszót és a dolga intézéséhez egy másikat.

Nálunk pl. ezek vannak:

-lábhoz: szemkontaktusos pontos-gyors lábnál követés, ezt csak és kizárólag tréningen használom

-mellém, lassan, ide: láb mellett jöjjön nagyjából

-mehetsz: laza pórázon, minimális húzással mehet szaglászni, dolgát intézni

-pisilj, dolgodra: konkrét dolgavégzés

2012. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont nekem mondod, hogy mit csinál egy két hónapos kiskutya? :) A kisebbik kutyám most 4 hónapos, pont 2 hónappal ezelőtt úgy kezdtem a sétáltatást, hogy elengedtem és jött utánam. Igen, mindenkihez odamegy, igen, bárkivel hajlandó elmenni helyetted, de elhagyni azért nem fogod. :) Persze nem a belváros közepén, hanem olyan helyen kell ezt csinálni, ahol nincs forgalom és nem leselkedik veszély a kicsire. Legrosszabb esetben beteszed az autóba és elviszed a város szélére. Mondjuk azért elég hiányos a kérdésfeltevésed, hiszen a válaszok szempontjából egy cseppet se elhanyagolható aprócska részlet, hogy még babakutyáról van szó. Vele még nem úgy gyakoroljuk a pórázfegyelmet, mit egy felnőtt kutyával. Nála még belefér a szaglászás-pisi-kaki, nem rángatjuk, a lefordulások helyett inkább kedvesen csalogatjuk magunk után, stb...
2012. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy megáll pisilni vagy kakilni :) Az, hogy te döntöd el a séta irányát, meg te határozod meg a menetét, nem azt jelenti, hogy nem adsz szabadságot a kutyának. Szólsz neki, hogy "mehetsz", kiengeded pórázhosszra, és lassan sétálgatsz, hogy legyen ideje szaglászni. Nyilván ezt rövid pórázon marha nehéz, hosszú pórázon vagy póráz nélkül sokkal több értelme van a kutyasétáltatásnak, mintha csak egy másfél méretes körben mozoghat a kutya.


Ahhoz meg én is csatlakozom, hogy engedd el, és alapozd meg a behívását most, amíg még egyszerű. Sok gondtól kímélheted meg magatokat.

2012. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!