Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napokban hozom haza a...

A napokban hozom haza a kiskutyámat, mit ajánlotok azonnal kint altatás a helyén az előszobában, vagy eleinte mellettem a földön h tudjam nyugtatgatni?

Figyelt kérdés

Ja és a miérteket is légyszi!


Másik: real nature jó lesz tápnak? Mert nekem csak ez meg az Acana tetszik, a többi nagyon nem.



2012. okt. 26. 10:19
1 2
 1/20 anonim válasza:
próbálj ki több féle tápot, a tápnak nem neked kell h tetszen hanem a kutyusnak:)
2012. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Csivibaba ***** válasza:
100%

Szerintem ott aludjon már első éjjel, ahol majd mindig kell neki. Mert utána nehezebb lesz kiszoktatni a szobából. Nálunk első éjjel nem volt semmi gond, mert velünk aludt a kutya, bár mi így is terveztük, hogy ott aludhat a későbbiekben is. Viszont ha ki lesz csukva, egyedül lesz, akkor valószínű, hogy ez nem tetszik majd neki és nyüszíteni fog. Viszont ha már megszokta, szerintem nem lesz semmi gond. Játszani kell vele sokat lefekvés előtt, hogy elfáradjon. Érdemes valami ,,rongyot,, hozni, amin érzi az anyukája ,,szagát,,.

A tápnak pedig nézd meg az összetevőit, kérdezd meg a dokit, hogy ő mit javasol, illetve először mindenképpen azt egye, amit eddig is evett az előző helyén.

Mennyi idős és milyen fajta kutyus?

2012. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Oké ez jogos, csak összetételre mindenben annyi ismeretlen akármik vannak... :) De amúgy szerintem a kutya azt egye, amit kap... különben meg indíthatok expedíciót, h mit hajlandó megenni. Na nem, szüleim tacskója is már csak házi kosztot hajlandó megenni, tápot csak ha 3 napig nem kap mást, és nem tud vadászni semmit a kertben... Kicsit el lett kényeztetve kaja ügyben, nem akarom én ezt eljátszani az én kutyámmal is.
2012. okt. 26. 10:39
 4/20 A kérdező kommentje:
8 hetes havanese, épp arra várok h megkapja a chipjét, és utána hozhatom el :) Én is attól félek h sírni fog :(
2012. okt. 26. 10:41
 5/20 Alexphoto ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a kutyákat, de már tapasztalatból tudom, hogy nem szabad nagyon magadhoz szoktatni. Jobb, ha ott alszik, ahol majd késöbb is fog, az lesz az ő kis birodalma, ahhoz ragaszkodni fog. Ha nagyon magad mellett tartod, később nyűgös lesz, mert ha elmész iskolába, vagy dolgozni, hisztizni fog, ha magára marad otthon. Széttép dolgokat és számtalan butaságot csinál. Legyen önálló, attól még a szeretet épp úgy megmarad. Külföldön dolgozok és 2-3 havonta megyek haza szüleimhez, ott van két németjuhász. Amikor a kapu előtt megállok az autóval, nem lehet leírni, mekkora örömben vannak. Mindig viszem őket a mezőre, erdőszélére, és szegények azt is elfogadják, amikor eljövök, nem csinálnak butaságot, így lettek szoktatva. Ha valamit egyszer megengedsz neki, utána ne csodálkozz, ha máskor is azt megteszi, vagy elvárja tőled. Szoktatni, nevelni kell, mint egy gyereket, a kutya nagyon intelligens.
2012. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek"CSivibabával". Először aludjon veletek, hogy meg tudd nyugtatni, mert tuti, hogy sírni fog. Aztán szép apránként szoktasd az eredeti helyéhez. Milyen fajta kutya, mert, ha kicsi és rövidszőrű és nincs fűtve az előszobában fázni fog.
2012. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Csivibaba ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy mit evett eddig. Először mindenképpen azt add neki, hogy ne legyen hasmenése. Aztán utána fokozatosan át tudod szoktatni másra. Bár szerintem ha ezt eszi, akkor felesleges. Mindenképpen jó, ha tápot eszik, mert a jó minőségű tápokban benne van minden, ami kell neki. És a fogainak is jó.

Vigyázz viszont a próbálgatással, mert nagy az esélye, hogy utána válogatós lesz.

2012. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem fog fázni, távfűtés van és legalább 25-27 fok van az egész lakásban... plusz a kuckóját pont a radiátor mellé rendeztem be neki :D


Azért szeretnék váltani majd tápot, mert most dog chow-t eszik ami ugyan nem rossz, de szerintem nem az igazi... És a real nature nekem nagyon szimpatikus és 1066 FT-ra jön ki kilója, ha 15 kilós zsákot veszek. Hát kb ennyi az ok :)

2012. okt. 26. 10:53
 9/20 Csivibaba ***** válasza:

Egy kistestű kutyának nem érdemes egyszerre ekkora mennyiségű tápot venni. Pláne, ha még nem is tudod, hogy bírja-e azt a fajta tápot. (Az én kutyámnak pl. annyira érzékeny a gyomra, hogy nem tud akármit megenni. Neki pl. a házi kajától folyamatosan megy a hasa. Az elején mi ezt nem tudtuk, szóval másik kutya ette meg a neki vásárolt tápot, Ő pedig kapott egy neki valót.)

Egyébként pedig idővel a kibontott tápnak ,,elillan,, az illata...

2012. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát arra gondoltam, h először fél kilósat veszek, asszem az a legkisebb, csak azt mondom, h nagy mennyiségben már ennyire jó az ára is. Természetesen zárható vödörben lenne, h ne menjen el a zamata. ezeknek azért már utánaolvastam, mert hát nem fogok 5 kilónként venni 2x olyan drágán.


Remélem nem lesz nagyon érzékeny a gyomra, dehát ez lutri... az én gyomrom is érzékeny, de magamon nyugodtabb szívvel kísérletezek, mint szegény kutyán :D

2012. okt. 26. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!