Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír a kutyám?

Miért sír a kutyám?

Figyelt kérdés
Szóval van, amikor hazajön valamelyik szomszéd és akkor ugatnak a kutyái. Az enyém van, amikor visszaugat. De van, amikor csak úgy "nemtetszősen" elkezd motyogni, sírni, nyüszögni, szóval így "magyaráz". Tényleg olyan mint akinek nem tetszik valami. Ezt miért csinálja? Olyasmit "mond" ilyenkor a másik kutya ami nem tetszik neki? Vagy simán csak az a baja, hogy ő nem lehet ott, és nem ugathat a többivel?

2013. febr. 6. 13:31
 1/9 szántóvető ***** válasza:

a kutya társas lény,szüksége van arra is hogy más kutyákkal fizikailag érintkezzen.Szoktad vinni kutyák közelébe?

Az is lehet hogy unatkozik.

2013. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy találkozik:) Napi többször lent vagyunk sétálni, minden kutyához, akiről tudom hogy nem vad, odaengedem, játszanak, kergetőznek is. Unatkozni se hiszem, hogy unatkozik, mert mindig csak akkor méltatlankodik, amikor hazaérnek a szomszédok és emiatt ugatnak a szomszédkutyák. Semmi másra nem ugat (kivéve ha áll valaki a bejárati ajtó előtt, de akkor nem nyüszög hanem ugat telitorokból, jelez), pláne nem sír. Szóval a pszichológiáját akarom megtudni, hogy most nem tetszik neki valami, sajnálkozik, vagy olyat mondott a szomszédkutya?
2013. febr. 6. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy csak menne az ugató kutyákhoz játszani? Szoktasd le a nyüszögésről.
2013. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondom, ez napi 3x van maximum, amikor a hozzánk legközelebb eső szomszédok hazajönnek, és az ő kutyáik örülnek, ugatnak. De máskor is ugatnak ugyanezek a kutyák, akkor nem szól hozzá az enyém, nem is nyüszög. Úgy vagyok vele, hogy ameddig meg nem fejtem az okát, nem tudom leszoktatni se, mert nem tudom, mit "kifogásol", mihez szól úgy hozzá, hogy sír. Eddig csak magamhoz hívtam és mondtam neki, hogy semmi baj - mert ugye sír, az ember meg akkor sír ha fél. Ezzel bajt nem csinálok neki, viszont megnyugszik és nem sír utána. Itt a MIÉRTJÉT szeretném tudni, hogy most fél, irigy, sajnálkozik, vagy mi? És miért csak akkor amikor hazajönnek a szomszédok?
2013. febr. 6. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem hulyeségnek szánom de még ha egymással megfelelő nemű is akkor is lehet szerelmes.
2013. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
Várj. A szomszédok megérkeznek, a kutya nyüszög, te pedig odahívod és "semmi baj", gondolom meg is simogatod. Gratulálok, tanítottál a kutyádnak egy trükköt. Azért nyüszög, mert rádicsértél a nyüszögésre adott szituációban többször is :) Eredetileg valószínűleg azért nyüszögött, mert valami érdekes történik, amit nem lát. Az enyém akkor szokta ezt csinálni, ha várunk valakit, aki mondjuk egy sarkon fog befordulni. Tudja, hogy ott van és érdekli, mi történik, de nem látja.
2013. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon véknyak a falak sajna, a közvetlen szomszédban is van egy kutya. A miénk is szokott néha reagálni az ő hangjára. Ez nála azért van, mert hallja a másikat de nem tud odamenni, kíváncsi. A másik pedig az, hogy ugat a szomszéd kutyája, jelez. Erre a miénk is elkezdi... gondolom kapcsolt, hogy ott gondot jelzett a kutya, jelez a miénk is.


Ne simogasd, hogy jajj semmi gond, mert csak megdicséred érte, hogy ilyenkor csinálja is ezt. Ha nem tetszik neked ez a viselkedés, hagyd figyelmen kívül. Ha abbahagyta magától, na akkor dicsérd meg. :)

2013. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen... Erről az oldalról még nem gondoltam bele. Basszus, tényleg "ráneveltem" ezzel! Pedig annyit tettem, hogy a kétségbeesett kutyát megnyugtattam a magam módján, na de... Igen, pont ezért jó tudni egy kicsit kutyául. Remélem, ha innentől nem reagálok rá, ugyanúgy le is sikerül szoktatni, ahogy rászoktattam.

ui.: fantasztikus, h mennyi mindent hányféleképp lehet értelmezni:D imádom a kutyám ezért :D

2013. febr. 6. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, a kutyák hamar tanulnak. Lehet öreg, tanítani kell őket folyamatosan. Szóval menni fog ez csak idő kérdése. :)
2013. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!