Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miért jelölget újabban...

Kutyám miért jelölget újabban bennt?

Figyelt kérdés
Másfél éves tacskóm van, én neveltem szobatisztára. Semmi baj nem volt vele egészen két héttel ezelöttig, de elkezdett bennt jelölgetni. Lepisilja az ágy szélét, a sarkot, a szobanövényt, az asztal lábát. Nem tudom már mit csináljak vele, le szoktam szidni. Tudja, hogy rosszat csinál, mert amint észreveszi, hogy észrevettem, elbújik az ágy alá és ott lapul. Van valami ötletetek, hogy hogy szoktassam le erröl? Elöre is köszi

#kutya #jelölgetés #szobatsizta
2013. febr. 6. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hatalmas tiszteletlenség a részéről, vagyis nem megfelelő a sorrend nálatok, nincs elég tekintélyed. Ezen kell először változtatnod.
2013. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Esetleg nem volt nálatok ivarérett kan kutya? Ismerősé vagy bármi? Aki ott hagyta a szagát és azért jelölget...lehet. Próbáld azt hogy hipokloritos vízzel áttisztítasz mindent, amit lehet. Nálunk még szoba tisztaságnál vált ez be, nem érezte hogy előzőleg hova pisilt, és nem is pisilt be utána.
2013. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Esetleg azt még kivizsgáltathatnátok, hogy nincs-e valamilyen egészségügyi háttere ennek, ami miatt a vizelet visszatartása nem megfelelő.

2013. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Többet is pisil mint eddig, vagy csak a hely változott meg ahova pisil? (kintről bentre)

Amúgy teljesen egészséges? Valami húgyúti fertőzésre, vagy ilyesmire gondolok.


Ha a falkasorrend rendben van akkor ez lehet még esetleg ok.

2013. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint általában akkor tesznek ilyet, ha

- a falkasorrend nem egészen egyértelmű - bár unalmas, de sok esetben igaz.

- "fickósodik" a fiatalúr és jelölgeti a területét - a falkasorrend megint fölvetődik

- idegen kutya volt nálatok területvédés - ismét falkasorrend

- kimostad a fekhelyét, szőnyeget, nagytakarítás történt - biztonság elvesztése, újra falkasorrend


Vagyis akármilyen fenti vagy más egyéb okból tesz így a kutyád, mindig visszakanyarodhatunk arra a megállapításra, hogy nincs rendben a "ki a főnök" a háznál.

Nem tudom, hogy milyen napi programotok van, de én a helyedben most szigorúbb lennék vele pl.csak parancsra ehet, nem molesztálhat játékkal, nem babusgatom csak úgy, lenti sétánál nem engedem el, szigorúan láb mellett jöhet, kijelölöd neki, hogy lent is hova pisilhet, stb.

2013. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anyukámhoz költöztem, ahol szintén van egy kutya, ugyanannyi idösek. Akkor talán az lehet a probléma?
2013. febr. 6. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az meglehet. De ezt a problémát csak úgy tudod megoldani, ahogy mint írtuk, ha helyre teszed a kapcsolatodat a kutyával.
2013. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!