Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy toklász van a...

Lehet, hogy toklász van a kutyám bőre alatt? Vagy csak csípés?

Figyelt kérdés

Reggel vettem észre,hogy valami dudorodik az oldalán,vagyis inkább úgy írnám le,mintha megcsípte volna valami.(rövid szőrű,szóval már fénynél is látni)

Megfogtam,egy kemény dudor.Olyan 1x1 cm.

Úgy néz ki,mint mikor megcsípi a szúnyog,csak az a bökkenő,hogy nem múlik el,nem kisebbedik.Máskor ezek 1 órán belül szoktak eltűnni,szóval nem tudom...

Lehet ez toklász is?Vagy az nem ilyen? Egyébként nem is piszkálja,nem viszket neki...hátha ez is fontos.


2009. szept. 4. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mutasd meg mindenféle képpen dokinak nehogy valami baja legyen a kutyának.
2009. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet toklász, de nem biztos, hogy az. Ne aggódj! De azért nézze meg orvos!

A mi kutyánknak tavaly a lába ujján volt ilyen, azonnal orvos, meg minden, de nem toklász volt, csak kemény, nagy búb és sokáig nem múlt el. Kenőcsöt adott rá, kb. 2hét alatt puhult a búb, de legalább 1 hónap volt, mire elmúlt. Idén meg az orra tetején, egyik napról a másikra jelent meg. Ekkor már nem vittük orvoshoz, csak kenegettük, de szintén hosszú hetekig megvolt a búb. Most már nyoma sincs :-)

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy toklász, de az a biztos, ha orvos is látja a búbot.

2009. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ma vittem reggel pontosan ilyen dudorok miatt dokihoz a Jack Russelemet. Neki is róvid a szőre, egyből kiszúrtuk, hogy valami furcsaság van rajta. Doki azt mondta, hogy allergia és adott neki egy szteroid injekciót. Ez 10-kor volt és már semmi nyoma a pukliknak.

Rajta mondjuk sok ilyen volt.

2009. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!