Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiatal kutyánál hályog?

Fiatal kutyánál hályog?

Figyelt kérdés
4 éves a franciabulldog kutyánk. A bal szeme fehérje egyik napról a másikra véreres lett. Ez most múlóban van, de a szeme időnként opálos fényű, mintha hályog lenne rajta. Tudom, vigyem orvoshoz, de az állatorvos akihez járunk, egy hétig szabin van. Lehetséges hályog egy viszonylag fiatal kutyánál, vagy sérülés lehet? Nem a lakásban él, a kertben tartjuk. Egyébként úgy tűnik, egyáltalán nem zavarja, az étvágya, kedve ugyanolyan jó, mint eddig.
2013. febr. 6. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is ilyen a szeme, de ő már 10 éves, kistestű keverék, és ebben a korban ez a hályogképződés már előfordul. Viszont találtam a kutyám felső szemhéján kis apró bőrkinövést, és emiatt néha az én kutyámnak is véreres a szemfehérje. De nem könnyezik, nem csipázik, az orvos azt mondta, nem kell vele foglalkozni. Szerintem 4 éves kutyánál korainak tartom a hályogot a szemen. Ha egyébként nem könnyezik, nem csipázik, akkor szerintem nincs nagyobb probléma vele, ha csak nem olyasmi, mint az én kutyámnak is van, hogy valami van a belső szemhéjon, ez irritálja a szemet, és emiatt véreres a szeme. Várd meg, amíg az orvos visszajön szabadságról, és akkor mutasd meg neki a kutyát. Felhúzza a szemhájét, és nagyítóval megnézi, nincs-e ott valami irritáló anyag, bőrke, vagy csak egyszerűen porszem.
2013. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hályog kialakulhat fiatal kutyánál is, főleg ilyen érzékeny szemű kutyáknál, mint a francia bulldog. Egy hét alatt sem romlani, sem javulni nem fog, szóval nyugodtan megvárhatod a dokit. Egyébként sérülés is lehet a háttérben, ez esetben egy hét múlva el fog múlni magától.
2013. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, hogy rosszabbodik a szeme, akkor vidd el egy másik orvoshoz, nehogy tényleg valami komolyabb probléma legyen a szemével.
2013. febr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen elviszem majd. A kezdeti csúnya véreresség elmúlt, de ez az opálos hályogos hatású folt megmaradt.:( Ha valóban hályog, gyógyítható?
2013. febr. 7. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:
A visszatérő opálosság és pirosság miatt én inkább kreatonkonjuctivitis sicca-ra tippelnék, ami nem halálos, de kezelés nélkül időzített bomba.
2013. febr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!