Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan minőségi kutyatápot...

Olyan minőségi kutyatápot keresek vagy akár trükköket, ami növeli a termékenységet a szuka kutyánál. Javaslat?

Figyelt kérdés

1-2 hónap múlva fog tüzelni a szuka kutyám (Golden retriever) és szeretném őt befedeztetni. Eddig Joserát kapott. Tud valaki ajánlani erre az időszakra speciális tápot?


UI: Nem vagyok szaporító. MEOEnál kiváltott kennelnévvel rendelkezem. 1 db 5 éves törzskönyvezett szuka kutyám van és minden vizsgája, szűrése, eredménye megvan a tenyésztéshez.



2013. jan. 24. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

hát, nem igazán értem, hogyha egy tenyésztő vagy, akkor minek itt írod ki a kérdést? kérdezz meg más tenyésztőket, hogy ők mit adnak ilyenkor.

Bár, én szerintem a kutya tüzeléskor így is elég termékeny, nem kell neki minden más mellé, mert 100 éve még nem voltak ilyen meg olyan tápok,és ugyan úgy születtek a kiskutyák.

vagy kérdezz meg egy állatorvost, azért szerintem a legtöbb tudna tanácsot adni.

2013. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Selenpet. Tüzelés előtt kb. 3-4 héttel szoktam elkezdeni adni a szukának és a fedeztetést követő 3 hétig, a beágyazódásig. Valaki az E vitaminra esküszik, más nem ad semmit. Mindenki maga dönti el, szerintem ártani nem ártasz neki ezzel.
2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nekem két dolog jut eszembe a kérdésed kapcsán:


1, Te nem vagy tenyésztő

2, Valamilyen csoda folytán az vagy,akkor miért itt teszel fel ilyen kérdést?


Ha tenyésztő lennék,akkor nem folyamodnék mesterséges szerekhez a megtermékenyítés sikere érdekében. Ennek szinte magától kellene menni, amennyiben mégsem megy,akkor nem kínoznám tovább szerencsétlen 5 éves állatot. Benne van jócskán a korban, és inkább keresnék egy kiváló szülőktől származó közeljövőben megszülető kölyköt.

2013. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

második: köszönöm szépen a hasznos választ :) utánanézek


első: Nyilván ki fogom hozzáértő emberek véleményét is kérni. Viszont nem értem, hogy téged miért zavar az, hogy itt is felteszem a kérdésemet, annak reményében hátha mondanak valami újat számomra. Szerintem ezt az oldalt erre találták ki! Örülök, hogy valaki abban leli örömét hogy másokba belekössön...

2013. jan. 24. 16:33
 5/10 A kérdező kommentje:
harmadik: attól hogy ki van váltva a kennelnevem nem vallom magam tenyésztőnek! Egyszerűen csak lelkiismeretesen akarom csinálni és kész. Nem azért nem voltak eddig kölykök, mert nem sikerült. Nem is próbálkoztam. 5 éves szukát meg szerintem nem kéne még eltemetni! Annak pedig meg vannak az okai, hogy miért a saját kutyámtól szeretnék kölyköt megtartni és ehhez mindentéren megfelel a szukám és a kiválasztott kan kutya is. Úgyhogy nem értem a problémát!
2013. jan. 24. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Azért gondoljuk így mert ha én pl. szaporító lennék ugyan így kiírnám ezeket az ellenőrizhetetlen közhelyeket.

És aki egy kicsit is szokott itt előre olvasni az tudja hogy pont azokat kérdeznénk amiket te felsoroltál.

+ Szakfórumon kérdeznék vagy egyenesen a MEOE-nél ha már befizetem az éves tagdíjat.


Amúgy a termékenység nem egy vitaminon műlik hanem az egész kutya kondíciója alapján.

Amúgy meg nem értelek mert tapasztalataim szerint a szuka mindig annyi kölyköt szül amennyit elbír biológiailag.

Tehát ha átlagban 10 kölyök várható, annyi is fog születni, más kérdés hogy egy alultáplált kóbor is megszülne ennyit csak kb. a kölykök 90% vagy már halott vagy meghal az első pár napban.


Egyébként miért érzed kényszerét hogy be fedeztesd a kedvencedet, csak én úgy gondolom úgy hogy nem akarom hogy a kutyám megereszkedett hasú, lógó csecsű legyen?

2013. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy más fórumokon nem tettem fel a kérdésemet? Azért tettem fel itt is, (amit már előbb is leírtam) hátha tud valaki valami újat mondani, amiről még nem hallottam. És mondtak is!! Szóval a második válaszolónak hála, megérte feltenni a kérdésemet!


Nyilván névtelenül bármit lehet feltételezni a kérdés feltevőjéről... a lényeg, hogy én tudom mi az igazság. Egy egyszerű kérdésre, egyszerű válaszokat vártam. Nem pedig rágalmazást és számonkérést. Az ok, amiért saját szukámtól szeretnék kiskutyát igazából nem tartozik ide, de leírom.

Én a kutyámmal dolgozom. Vadászatokra és versenyekre járok vele. És nagyon eredményes is ezen a téren. És minden betegségre is mentes! Munka és import vérvonal!Igazi sötétebb arany színű Golden (ami sajnos már ritkább), nem pedig a hófehér habos-babos, ami manapság a "divat". Sajnos a hazai tenyésztők (bár nem szeretnék senkit se megbántani ezzel, mert elismerem a munkájukat) a showra tenyésztenek és a munka háttérbe szorul, ami nálam elsődleges szempont. Röviden ennyi!

2013. jan. 24. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
selenpet :-)
2013. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, sikerülni fog a terved.Sajnos, ennyi idős kutyánál már előfordulhat, hogy egyáltalán nem áll meg a kannak.

Remélem, hozzáértő kan tulajhoz mentek, aki képes lesz segíteni. És igen...Selenpet.

2013. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

szabályzatból kimásolva:


"A kan kutyákat legkorábban 12 hónaposan, a szükséges vizsgálatok elvégzése és a tenyészszemle teljesítése után lehet tenyésztésbe állítani, felső korhatár nincs.


A szuka kutyát legkorábban 18 hónaposan-, legkésőbb 8 évesen lehet pároztatni. Ezektől a korhatároktól eltérni csak a tenyésztésvezető engedélyével lehet.

A korhatároknál a fedeztetés napja az irányadó.

A szuka kutya élete során legfeljebb 5 almot nevelhet fel."


Akkor nem értem, hogy mi a gond itt az 5 éves korral? Nagyon sok tenyésztőnek 5 éves tenyészszukája van, szóval egyáltalán nincs "elkésve" a kutya. Jó kondiban van és mostanra bizonyított elég eredménnyel ahhoz, hogy érdemesnek találjam erre. De eléggé eltértünk a témától.

Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm!

2013. jan. 24. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!