Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó, mint benti kutya?

Zooldfuluu kérdése:

Tacskó, mint benti kutya?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy tacskó keveréket, de min.10órát lenne naponta lakásba... ha mindennap elvinném 2X sétáltatni, abból az egyik egy kiadósabb séta lenne, elég lenne az neki??
2013. febr. 7. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem elég, de ha benti kutyát akarsz úgy, hogy 10 órát magára hagyod, akkor szerintem egy agár lenne a megfelelő kutya számodra. Szerintem....
2013. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dolgozol, vagy diák vagy?
2013. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Diák
2013. febr. 7. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
16
2013. febr. 7. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Egy kutya gondozása nem csak napi két sétából áll. Nem akarok kioktató lenni, de fiatal vagy még egy kutyához. Gondolom azért is akarsz kutyát, mert láttad másoknál, hogy nekik milyen happy, hogy vonulnak a kis kedvenckéikkel. De egy kutya gondozása irtó sok bajjal jár. Mivel csak 16 éves vagy, nem hinném, hogy minden nap a kutyaszart akarnád takarítani a lakásból, amikor haza érsz. Komolyan. MINDEN NAP büdösbe kell haza jönnöd, ha kicsi még hónapokig le sem viheted. Egy idő után belefáradsz a kutyaszar takarításba, vagy abba, hogy épp amikor jóízűen ebédelnél, elkezd hangosan ugatni, vagy épp két lépéssel arrébb könnyít magán...


Nehéz egy kutyával. És a szüleidnek tudniuk kell, hogy minden bizonnyal rájuk fog hárulni a mindennapi Domestosozás, és szőnyegkefélés fertőtlenítőszerrel.

2013. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha komolyan akarsz, és abban a 10 órában nem egyedül lenne, hanem mindig lenne valaki otthon, akkor meg lehet oldani, de hogy az elején még szoba tiszta lesz, és megtanulja hogy mikor egyedül van ne rongáljon, meg miegyéb, akkor szerintem nyári szünetben vegyél magadhoz egy kutyát. Akkor majdnem három hónapod van, hogy szoba tiszta legyen, és hogy az alap dolgokat megtanulja. Míg kicsi folyamatos felügyelet kell neki.
2013. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tacskó alapvetően inkább benti kutyának való. De nem írtad, hogy kölyök vagy felnőtt lenne. Tacskó keverék, gondolom (remélem) mentett kutyáról lenne szó. Ha felnőtt, akkor nem lesz nagy gond, kibírja 8-10 óráig is ürítés nélkül. A szobatisztaságot is nagyon hamar megtanulja. Viszont inkább 3 séta legyen és abból az egyik egy kiadósabb. Emellett tanítani kell, naponta szellemileg is le kell fárasztani. És minél többet vidd más kutyák közé.

Kemény fajta, remélem nem első kutya lesz a családban.

2013. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem tacskó kutyusom van és van hogy későn érek haza a suliból és anyu dolgozik, 8 órát is bent van gond nélkül (csak télen mert nyáron már azért kint van a kertben) szerintem is inkább jobb lenne 3 vagy akkor 2 de mindkettő legyen akkor kicsit hosszabb szóval ne legyen rövid hogy kimozoghassa magát :) és ha lakásban lesz akkor javaslom vegyél neki játékokat vagy akár egy régi valamelyik ismerősödnek biztos lesz egy plüss amit oda tudsz neki adni hogy hadd játszhasson vele és ne unatkozzon de akár tudsz is már a boltokban különböző sípolós játékokat venni (én csak azért írtam a plüssös megoldást mert az én kutyusomnak van sípolós játéka de nem szereti sőt menekül tőle :S így inkább mi a nem sípolós vagy plüss játékoknál maradtunk) de minden kutya más és más szóval lehet a te kutyusodnak a sípolós fog tetszeni :) és valami csont is legyen neki ha nincs a lakásban senki nehogy valamit megrágjon és a plüss is jó erre de azért egy csont nem ártana. Ma már lehet kapni kutya "pelenkát" amit le kell teríteni a földre és arra végzi el a dolgát a kutyus értelem szerűen oda rakod majd le ahova piszkít

szerintem nem lesz gond a kutyussal jól meglesz nálad ha meglesz egyáltalán. Csak mindig legyen előtte játék/csont ha nem vagy otthon hogy azt rágja és ne a bútorokat mert halottam olyan tacskóról aki a gazdijainak több százezres kárt csinált a rágásával. Én el se tudom képzelni a mi kutyusunknak még csak eszébe sem jutott hogy valamit megrágjon :) egyedül egy rossz tulajdonsága van hogy lehúzza a párnát a székről és arra ráfekszik :) persze ez nem is olyan nagy baj de van neki egy birka bőrös fekhelye úgyhogy én azért nagyon ajánlom a csontot vagy játékot hogy ne rágjon meg semmit. És ha a rágásnál tartunk az egy fajta "roham" szerű valami amit az okoz hogy nincs a közelben a gazdi és ezért amin érzi a kutya a gazdija szagát azt rágja. Legalábbis ezt hallottam nem tudom mennyire igaz mert mint mondtam nálunk semmit sem rágott meg :) ha bármi kérdésed lenni írj üzenetet és szívesen segítek

2013. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!