Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy akadályozzam meg, hogy...

Mizotya kérdése:

Hogy akadályozzam meg, hogy egy idegen kutya átjárjon a kerten?

Figyelt kérdés
Az eb nagytestű keverék kan, a harmadik szomszédé. A környéken kb 170 magas kerítések vannak. A kutya nem egy érzékeny példány, kerítések, erdő, mező, hó, fagy mintha nem is lenne, a vérében van a kóborlás (apja, testvére is híres). Járja az egész környéket, jegyzőnek szóltunk kösz, a tulaj nem csinál semmit. Bármit írhattok, ami megoldás a problémára (el nem költözünk XD).
2013. febr. 7. 20:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
61%
aknázd körül a kertet!
2013. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Először szólj a tulajnak hogy anyagi kárt okoz neked a kutyája, és vagy oldja meg vagy fizesse ki a kerítésed.

Ha erre nem reagál még jót is teszel a kutyának ha elviteted egy menhelyre.

Nem sintérhez ! Menhelyre !

Fölhívod a menhelyt hogy itt egy hosszú ideje kóbor kutya, és kárt okoz, vigyék el.

Ha a gazdájának fontos a kutya, megfogja találni, főleg ha esetleg van rajta biléta.

Akkor hátha észbe kap, ha nem, akkor csak jót tettél a kutyának.

2013. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Mint írta, a kutya tulaja nem reagál a jegyző megkeresésére sem.


A kutya azért kóborol, mert ez neki jó. Ha be fogják zárni egy szűk ketrecbe, arra elég bátor dolog azt mondani, hogy a kutyának jót teszünk vele. A menhely állatkínzás! Aki szerint nem, az nem ért semmit a kutyalélektanhoz. Akkor már inkább a sintér.


Ha megszüntetnének minden menhelyet, a kutyákat elaltatnák, az üzembentartókat jól felpofoznák, a menhelyekre pocsékolt pénzből pedig INGYENES ivartalanításokat végeznének, akkor majdnem nullára lehetne csökkenteni a kóborkutya-problémát.

2013. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Ja, a lényegi részt lehagytam:

egy olcsóbb, kis teljesítményű villanypásztor 10 E körül kijön, azzal el lehetne venni a kutya kedvét attól, hogy az udvarotokon is járkáljon. Ha megér ennyit. Ha nem, akkor csak azt lehet tenni, hogy rendszeresen összebalhézni a tulajjal, hátha egyszer megunja.

2013. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

3as te mi keresel itt, ha ennyire utálod az állatokat?

De még csak buta is vagy, mert arra nem gondolsz hogy vidéken ahol a kutya csak eszköz, majd gyártódik az utánpótlás ugyan úgy, ebből meg jönnek a kóbor kutyák.

Menhely tulajokat miért is kéne felpofozni?

Ilyen alapon a csöveseket is le kéne lőni, legalább nem laknák le a köztereket, csak viszik a pénzt, ráadásul csak kárára vannak a társadalomnak, meg mindenki tudja hogy ez nem normális emberi életforma, aki meg védi őket fel kéne pofozni.

2013. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

ma 20:57

te kevered a szezont a fazonnal. Menhelyeket nem támogat senki. A gyepmesteri telepeket tartja fenn az önkormányzat. Ott van két hét után altatás. Ugyan, vedd már a fáradtságot és nézz meg jó néhány MENHELY honlapot. Csak hogy képben legyél.

2013. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: a menhelyek is kaphatnak az önkormányzatoktól támogatást, ha vállalják a kóborkutyák befogását, ők is leszerződhetnek erre a feladatra. Ez nem függ össze az altatással, nem csak gyepi kaphat erre pénzt, csak ugye ha nem altatnak ez nagyobb meló, mert több a kutya, kevés a hely, de van, aki ezt bevállalja.


Egyébként szerintem a lepontozott megjegyzésében van némi igazság. Az altatás egy szükséges rossz, anélkül már milliószámra lennének kutyák az utcákon, mert több kutya kerül az utcára, mint amennyi menhelyi hely van, plusz minél több van szabadon annál több szaporodik, ha nem lenne altatás megállíthatatlan lenne ez az ördögi kör. Lásd Románia.


A kérdésre viszont sajnos nem tudom a választ. Én nem vitetném menhelyre, csak mert átjár a kerteken, de szólnék a helyi menhelynek, hogy beszéljen a tulajjal. A jegyző ilyen apró-cseprő dolgokkal nem foglalkozik, de a menhelynek illene - nálunk legalábbis így működnek a dolgok.

2013. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat mindenkinek.

Villanypásztorra én is gondoltam. Csak nem túl korrekt, hogy én költök azért, mert fafejű a szomszéd és hülye a kutyája. Ivartalanítás nem rossz, csak erre épp úgy nem tudom rávenni a szomszédot, mint arra, hogy pl kösse meg.

Sintér/menhellyel az a gond, hogy nem kóbor a kutya, úgy értem rendszeresen (naponta) hazajár a gazdihoz (tönkretéve ezzel a kerítéseket).

2013. febr. 8. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

AZ nem lényeg hogy nem kóbor, nem lenne szabad ilyet mondanom mert zavarja a lelkiismeretemet, de vitesd el ha más nem erővel, ha ennyire zavar.

De másik dolog hogy kamuzd be a kutya tulajnak hogy mérgezett húst találtál az utcán, és ezt mond neki hogy te szeretnéd fölhívni rá a figyelmét nehogy a kutyájának baja legyen mert kóborol.

Ez tudom hogy egy kicsit burkolt fenyegetés, de csak elő jól kell előadni, mond azt hogy sétáltattál vagy szomszédod sétáltatott és így vettétek észre.

Ha van szuka kutyád, szerintem bűntudat nélkül elvitetheted, ha fontos a gazdájának úgy is megtalálja.

De amit a legjobbnak tartanék, ha adsz egy kis kenőpénzt a menhelynek hogy tartsák bent mondjuk 3 napig és ezután értesítsék a gazdát.

Ha egy kis szíve van a gazdinak akkor tesz arról hogy többet ne szökjön el, ha meg nincs és továbbra sem hajlandó változtatni a hozzáállásán, akkor vitesd el és hagyd is ott.

Szerintem a menhely is megértené, pláne ha viszel nekik egy legolcsóbb 20 kilós tápot.

Csúnya dolog de ha ennyire kárt okoz a kutya, akkor nincs mit tenni.

2013. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jókat írtál, a gond a gazdival, hogy rá se ... ha bármi történik a kutyával. Tuti hogy nem kezdené el keresni, és ha akár konkrétan megfenyegetném, hogy megmérgezem, akkor hamarabb mérgezi meg az enyémet, minthogy a sajátját megkötné. (Az egyébként nagyon stílusos burkolt fenyegetés meg sose esne le neki) És van szuka kutyám, bár még kölyök, szóval nem para, a kerítés hamarabb tönkre megy. Tettem feljebb drótkötelet, ma reggelre lett rajt szőrcsomó, mint említettem nem érzékeny a dög, lehet észre se vette. Egyelőre házilag próbálom veszélyesebbé tenni a kerítést, végső esetben villanypásztorozok (bár továbbra is nehezen viselem, hogy más hibájából költsek).
2013. febr. 8. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!