Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehetne így egy...

Szerintetek lehetne így egy Pit Bullt tartani?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy ilyen fajtájú kutyát. Egyszerűen imádom őket. Elolvastam, kiolvastam pár könyvet, meghallgattam ilyen fajta tulajdonosok tanácsait, véleményeit. Az lenne a kérdésem hogy körülbelül 8 órára magára hagyhatnám-e a kölyköt (mivel még suliba járok, de idén végzek) kb. 8 órára amíg suliban vagyok ??? Utána persze jönne a séta társaságban, mozgás, tanulás (2-3 óra) naponta. Májusban lesz érettségi szünetem úgyhogy mindennap lesz időm szocializálni és tanítani a kutyust. (Március vége felé tervezem hogy elhozom a kölyköt)Később pedig úgy keresek munkát, hogy minél több idő jusson rá! Esetleg ha valami tanácsotok van Pit Bull gazdik szívesen veszek bárminemű segítséget !!! Retardáltak kíméljenek. Köszönöm előre is válaszotokat. Üdv

2013. febr. 8. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából gond lenne, a piteknél nagyon fontosak az alapok. Nagyon érdemes lenne megvárni amíg végzel, hidd el neked is jobb lenne.
2013. febr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy nagy kertes házról van szó.
2013. febr. 8. 01:28
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem pitem van, ide már leírtam a véleményemet, ugyanakkor a tied nem ugyanolyan szitu mint a másik kérdésben, azért itt jobbak a feltételek. mindenesetre véleményem szerint elsőre mindenképp úgy hozd el hogy éjjel nappal vele tudj lenni és szó szerint a nyakába lihegj hogy le tudd tiltani azonnal mindenről amit nem szabad. ezt nagyon szigorúan tartsd is majd be. az első számú célod a kutyával az alap neveltsége legyen, tehát hogy ismerje a közös együttléthez fontos tiltó szavakat. arra figyelj még hogy majd az alomból a lehető legnyugisabb már már lustának tűnő kölyköt hozd majd el, mert amelyik a középpontban van az dominánsabb is és később meg gyűlhet vele a bajod.


a többit olvasd el a belinkelt kérdésben, (én vagyok a nagyon hosszasan válaszoló) hátha ott is olvasol esetleg számodra fontos infót.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3973391-tanac..

2013. febr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne, ha kivárnád az érettségi végét, mert akkor a kutyára sokkal több idő fog jutni. De egyébként szerintem semmi akadálya, hogy egy ilyen kutyát magadhoz vegyél. Ha első kutya lenne, akkor válassz egy kevésbé domináns egyedet az alomból és esetleg járjatok el kutyaiskolába.
2013. febr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább várj vele, nekem is az van, és nagyon megsínyli a kapcsolatotok ha kicsiként nem vagy vele sokat. Nekem a párom volt vele, és sokáig őt tartotta vezérnek. Ne tudd meg mennyit kellett szenvednem, hogy végre é legyek a főnök! Nagyon sokat számít, hogy mennyit vagy vele! Egy 8 hetes kölyöknek te vagy a biztos pont, szegényt elhozod a megszokott helyéről, kiteszed egy kertbe, és 8 órára otthagyod, gondolj bele mit érezne. Várj vele az érettségi utánig, az már nem sok, én másfél évig vártam rá, hogy elhozhassam. Úgysem fogsz olyan gyorsan munkát találni, hogy ne tudj vele foglalkozni, ez sajnos már nem az az ország :(
2013. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat :)
2013. febr. 8. 09:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagy inkább válasszak egy Staffordot ??? Annyi eltérő véleményt hallottam már róluk, hogy kevesebb valamivel a mozgásigényük, nyugodtabbak, jobban elvannak magukban. Szerintetek???
2013. febr. 8. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem Stafim van 10 hónapos.Udvaron él egész szaladgál és nem elég neki fel van pörögve :((Nem jobb a Staff vele is sokat kell törődni mindene a futás:))
2013. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 compactegon ***** válasza:

valamennyivel nyugodtabbak a staffordok. ha "szerencséd" van(mint nekünk), akkor lesz egy kanapémalacod :)

persze ha kell ő is tud pörögni, futni, játszani. de ha meló miatt kevesebb idő jut rá, akkor sem látsz rajta különösebben semmit. életében nem rágott meg otthon semmit. mondjuk én 24/24-ben vele voltam 4-18 hónapos koráig. Neked is ezt tanácsolom. kicsit várj még, szerintem megéri.

2013. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen fajta kutyáról van szó, kölyökkorban semmiképpen sem ajánlatos egyedül hagyni őket olyan hosszú időre! Egy 3-4 hónapos kölyköt kb. 3-4 órára már otthon tudsz hagyni, természetesen biztonságos helyen, ahol sem másban/tárgyakban, se magában nem tud kárt tenni. Gondolok itt arra, hogy a kölyköt minden összerágnak és le is nyelnek (persze nem mindegyik)! Valamint a kapcsolatotok szempontjából sem tesz jót neki, ha egyedül van! Várd meg inkább, míg időd lesz rá, a kutyának is jobb lesz úgy, vagy ha van rokonod, ismerősöd, aki ért a kutyákhoz, stb. és szívesen vigyáz rá pár órát, az is megoldás lehet.
2013. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!