Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónapos havanese-bolognese...

Két hónapos havanese-bolognese keverék kiskutya öt napja van nálunk, eszik, játszik, de éjjel kb két óránként nyüszít, nem tudunk tőle aludni. Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés
Mivel panelben lakunk, nem tudjuk megtenni azt, hogy hagyjuk, hogy magától abba hagyja, viszont így meg azt érzem, elkapatjuk. Valaki mindig felébred hozzá, amig vissza nem alszik . Mit kellene tennünk?

2013. jan. 24. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hiányzik neki az anyukája. hol alszik a drága?
2013. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ÁLTALÁBAN MAX 1 HÉTIG SZOKOTT TARTANI...tegyétek közel a szoba ajtótókhoz, ahol aludtok,de ne engedjétek be semmiképpen az ágyba....Mi ezt elkövettük. még mindig az a kedvenc helye...
2013. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van külön fekhelye, a nappaliban, egyébként ott alszik is vki, tehát nincs egyedül, már a kanapéra is fel tud mászni.Mégis arra ébredek,hogy kaparja az ajtóm, és nyüszít...Jó lenne már ha megszokná az éjjeli egyedül létet,de akkor erre még várni kell...tényleg kicsi még,talán maradhatott volna még az anyjánál, de már itt van velünk, most már csak türelem kell hozzá.
2013. jan. 24. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Hiányzik neki az anyja és a tesói.

Meg az is lehet, hogy éhes, szomjas vagy pisilnie kell. Egy ilyen picit naponta többször kell etetni és éjjel is le kéne vinni pisilni.

2013. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs még meg az első oltása, és ebben a hidegben még nem is visszük le. Igazából csak hajnalban eszik, éjjel csak játszana.
2013. jan. 24. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hagyni kell, különben sosem fog leszokni róla. Ha nem vesztek róla tudomást úgy általában 1 hét, nagyon maximum 2 alatt megszokja a rendet, annyit talán a szomszédok is kibírnak, ha panaszkodnak elnézést kértek és megmondjátok hogy ez csak átmeneti. Ha meg nagyon túlzásba viszi, rá is lehet szólni a kutyára. Én ideiglenes befogadója szoktam lenni kölyök kutyáknak, szóval mi igen sűrűn éljük át ezt az időszakot (így teljes mértékben együtt érzek) ha a kiskutya mondjuk éjszaka nekiáll szétszedni a szobát, játszani, pakolászni, akkor fel szoktam kelni, leszidom, picit megrángatom a nyakbőrénél és a fekhelyéhez terelgetem. Erélyesnek kell lenni, hogy tényleg megszeppenjen, mert ha játéknak veszi a dolgot, annál jobban fogja csinálni. Ha csak simán nyüszít, nem kell tudomást venni róla, előbb-utóbb megunja. Volt már nálunk különösen nehéz eset is, aki egy hétig végigüvöltötte az éjszakákat (bocsánatkérő leveleket írtam a szomszédoknak), végül ő is leszokott róla, de a legtöbb kiskutya néhány nap után már átalussza az éjszakát. Igaz, a kölykök sokáig hajlamosak korán kelni, de az már nem nagy baj.
2013. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó! Mindenképp megfogadjuk a tanácsod, köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 24. 19:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia ne legyetek kint vele es ne engedjetek fol az agyra/kanapera,fotelra.Nyugodtan ra lehet szolni a kutyusra erelyesebben de nem orditva s a helyere parancsolni.Se simi se megenyhules se jatek.Meg fogja szokni.Illetve ha nyodbe lesz akkor kinyitni az ajtot s egybol jutalom falat dicseret s egyre tobb ideig legyen csendbe csak akkor kapjon jutalmat.Nekem is van egy 8 hetes 5 napos jack russel-tacsi keverekem.6 napja van nalunk.Elso nap sirdogalt de mindig kovetkezetesen helyere utasitottam,persze nem sokat aludtam az nap ejjel de kitarto voltam s masnap ejjel ota nincs nyuszites,siras.Helyen alszik azota is.Nem johet fel agyra fotelra stb es kajat se dobalunk le neki illetve akkor jatszok vele mikor akarok en s nem o jon folyton.Mar tudja az ul parancsot is es majdnem szoatiszta.Tobbnyire pelusra vegzi a dolgat.Sok sikert s kitartast! :)
2016. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!