Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig van el a kutya a...

Mennyi ideig van el a kutya a kertben egyedül? Ha van mindene a kertben: kaja, víz, játék, fekhely? Ezért esetleg érdemesebb 2 kutyát tartani?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 15:49
 1/7 poet1 ***** válasza:
42%
Neki a gazdi a legfontosabb. Meg sok dologtól függ, pl h ki ugat jobban a kutya vagy a szomszédok. Meg a fekhely ólban van? Előbb utóbb ráunhat,de meg is szokhatja h kint marad egyedül szegény de az már nem jó
2013. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
ha egy kutyával se tudsz foglalkozni, akkor ne vegyél még egyet, sőt... inkább próbálj meg ezzel a mostanival több időt tölteni, hogy ne unatkozzon, mert ez neki így nagyon nem jó. a kutya meg magát nem úgy fogja szórakoztatni, ahogy te elképzeled, hanem törhet, zúzhat.
2013. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Egy munkanapot kibír, ha utána minőségi időt tölthet a gazdájával, illetve ha már egész este bent lehet vele.
2013. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Két kutya jobban elvan egymással, viszont a gazdájuk részéről kétszer annyi időt igényelnek.


Én azt mondom, hogy jó a kutyának a kertben, de csak annyi ideig, amennyit egy szobakutya a lakásban töltene amíg a gazdája dolgozik, vagyis mikor otthon vagy, a kutya veled van. Másképp az égvilágon semmi értelme kutyát tartani, mert nem azért vesz az ember kutyát, hogy "mindent" biztosítson neki: vagyis kirakja a kaját, vizet, játékot meg a fekhelyt az ólba és ezzel mint aki jólvégezte dolgát le is tudja a felelős állattartás témáját.

2013. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha kölyökkortól úgy szoktatod, remekül elvan a kertben. Nekem is kint lakik a kutyám, soha nem volt gondja még vele. sokszor szeret maga lenni, elbóklászik, pihenget, őrzi a portát stb. Persze ha kint vagyok, akkor van hogy velem van, de van hogy elvonul. Az enyém játékot és fekhelyet nem tűri. Egyedül egy sima ólat tűr, abba is nagyritkán megy be. Kaja a legfontosabb az enyémnek, és a napi sétáltatások. Két kutya félig megoldás mert ha úgy van játszanak, de viszont kettőt kell fárasztani, etetni, és oltani is, szóval anyagilag is dupla
2013. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. Még nincs kutyám. 2. Én nem vagyok olyan hogy előbb cselekszek azután gondolkodok.

És persze foglalkoznék vele. Egy csomó mindenre tanítanám, kutyasuliba nem biztos hogy vinném, és ha otthon vagyok akkor foglalkoznék vele. Amit egyedül ki kéne bírnia az olyan 8 óra. Két kutyával nem biztos hogy bírnám. Ezért tettem fel a kérdést.

2013. febr. 6. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ketten jobban elvannak, a komondort tudnám ajánlani, nem igényli annyira az ember közelségét.
2013. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!