Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » CHIP? Valaki valami?

Martin 91 kérdése:

CHIP? Valaki valami?

Figyelt kérdés
Még nem sikerült eljutnom odáig h chip legyen a kutyámban...jan 31 volt a határidő...ha e hónap végén tetetem bele akkor mi lesz??? plusz még veszettség ellenit is kap???
2013. febr. 8. 01:07
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
8%
nem tom én eleve be se rakattam volna mert ellenkezik a nézeteimmel és le$z@rom h kötelező
2013. febr. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Argloss ***** válasza:

Nem inkább január első napja volt az a határidő?


Itt 45 ezret írnak, de olvastam 15-t is:

[link]


Az állatorvos valószínűleg nem fog feljelenteni. Oltást csak akkor ad, ha már esedékes a dolog.

2013. febr. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Argloss ***** válasza:
Mármint a büntetés összegére írnak annyit, csak azt elfelejtettem odaírni. A beültetés jóval kevesebb, de persze állatorvostól függ.
2013. febr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Amíg nem futsz bele egy ellenőrzésbe, vagy nem harap meg valakit a kutyád addig nincs probléma. Amikor tudod elviszed dokihoz, chipelteted, beoltatod és kész. Addig viszont ne legyen beteg a kutya mert chip nélkül nem látják el és ne nagyon mozogjál vele közterületen, mert ott is ellenőrizhetnek.
2013. febr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja ne ijesztgessétek már, az állatorvos nem jelent fel ha alapból chippezési szándékkal mész, nem fogja azt mondani, hogy először jelentelek, aztán majd megy a felszólítás a büntetéssel együtt, hogy gyere vissza a chippért...Odamész mondod mit szeretnél, megkapja a chippet, oltást meg csak akkor kap ha éppen esedékes. Fölöslegesen nem oltják be csak azért mert chippet kap. Állatorvosnál dolgozom tudom miről beszélek!
2013. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gáz, csak adasd be neki minél hamarabb.

Veszettség ellenit akkor kell kapjon ha az előző oltása már lejárt. Meg fogják kérdezni mikor kapott, ha már nem érvényes azt is be kellene adatni neki.

2013. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Veszettség ellenit régen nem kapott már.....asszem v 3 éve.... Ebadót kiknek kell fizetni??őshonos magyar fajta után is kell?
2013. febr. 8. 10:41
 8/21 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen nem kell ebadót fizetni, a magyar fajta meg csak akkor mentesül, ha tényleg magyar fajta, tehát igazolni is tudod. Szóval törzskönyv nélkül nem magyar fajta, csak keverék.
2013. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
3 éve nem kapott veszettségit? és még chipje sincs? minek neked kutya?
2013. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Elmész dokihoz. Mondod, ez az új kutyád, nemrég találtad. Kéred az oltást és a chipet bele. Ennyi.
2013. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!