Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire "idegbajos" a...

Miért ennyire "idegbajos" a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10 hónapos kan kutyám nagyon furcsán viselkedik mostanában. Kertes házban lakunk, 200 négyzetméter a telek. Mindennap elviszem sétálni, és mindennap tanulunk is, és játszunk. Ennek ellenére néha rájön a kutyára az 5 perc (nem tudom ezt másképp megfogalmazni). Nekiugrik az ember lábának, "ijesztget" minket, nem lehet hozzányúlni, mert kap. Rohangál fel-le, mint aki teljesen megőrült.

Szerintetek mi lehet ennek az oka? Hogyan lehetne erről lenevelni? Tényleg sokat foglalkoztam,és foglalkozok vele,és most eléggé elvagyok keseredve, hogy mi a fene van vele..

A kutya másfél hónapos kora óta van velünk, örökbe fogadtuk.


2013. febr. 8. 15:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elszámoltam! 8hetesen jött ide, az nem másfél hónap! Tehát két hónapos volt, mikor magunkhoz vettük!
2013. febr. 8. 15:55
 2/11 anonim válasza:
Milyen fajta kutya?
2013. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon mix, nem egészen lehet egyetlen fajta jellegét sem kivenni belőle. Bár az állatorvos szerint van egy gyenge amstaffos beütése
2013. febr. 8. 16:06
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Lehet az ok az is, hogy nem fogad el téged vezetőjének, az is, hogy annak ellenére, hogy foglalkozol vele, mégsem elég, úgy értem nem fárasztó számára, illetve lehet örökölt/tanult viselkedés is, vagy esetleg még valamilyen idegi probléma. Én a helyedben kikérném szakember véleményét, aki elmegy hozzátok, megnézi az adott zavaró viselkedést, azt, hogy mi váltja azt ki, stb. Ha kap, az eléggé azt sejteti, hogy nem tisztel, illetve az egész bepörgés oka lehet frusztráció, aminek megint egy sok oka lehet...
2013. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: szerintem próbáld meg jobban elfárasztani, előbb testileg, aztán szellemileg, illetve tanuld meg megnyugtatni és a nyugodt viselkedést jutalmazni. Sok minden miatt lehet fruszrált, ha az okozza a problémát, szóval így csak találgatni lehet, pláne így laikusként.
2013. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha felugrál:


Fordíts neki hátat, fond össze karjaidat és ne nézz rá. Ha abbahagyta az ugrálást, akkor dicsérd meg de csak diszkréten.

Így meg fogja érteni, hogy ez nem kívánt viselkedés.


A sok foglalkozás alatt pontosabban mit értesz? Mennyit sétálsz vele egy nap és mennyit tanítod naponta?

2013. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A nagyon energikus kutyáknak sem szabadna odakapnia, morognia a saját gazdájára. Valószínűleg azt hiszi ő a főnök és akárhányszor olyasmit vesz észre rajtad, ami neki nem tetszik, akkor "megfegyelmez", mint ahogyan a falkavezérek teszik. Ezt a szerepet neked kell betöltened. Nálam bevált az újságpapír, valamiért minden kutya rühelli, tehát nem kell akkorát csapni, de nem is lehet. Amikor morog, odakap, az orrára kell csapni, hangosan rászólni.
2013. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez csak játék. Ha megy a behívás, le tudod állítani úgy, hogy magadhoz hívod. Ha nem megy, gyakorold hosszú pórázzal és jutalomfalattal.
2013. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál nem válik be a csapkodás csak ha rászólok. Lehet a menhely miatt vagy nem tudom, de ha rácsapok a kis seggire, játéknak veszi és odajön dörgölőzni, mint egy cica. XD Kis dinka de imádom. :D


Na amúgy, szerintem nem játék ez inkább keménykedés. :S Jobb ezzel vigyázni, ha egyszer eldurvul a helyzet, baleset is lehet belőle.

2013. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan most van ivarérettség körül.. lehet kamaszodik. Feszegeti a határait. Ilyenkor kicsit "erősebb kézzel kell őket fogni".
2013. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!