Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy problemam kutyam tuzel...

Zsofiiiy kérdése:

A nagy problemam kutyam tuzel es mar ket napja nem verzik es tegnap mikor hazaertem egy kankutya volt nalunk de fogalmam sincs hogy hogyan kerult be?

Figyelt kérdés
Nem voltak osszeragadva az baj hogy a kutyam meg csak fel eves es azt hallotam hogy ilyen kicsin megcsokhet Honnan tudom hogy terhes? Es ha nem is a mellei mert vannak felduzadvamiota tuzel mar azota megvanduzadva?
2013. febr. 7. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Majd pár hét múlva megtudod.


Miért nem ivartalanítasz?


Ha már nem ivartalanítasz, miért nem zárod be amikor tüzel? Olyan nagy teher lenne bezárni erre az időre a házba?

2013. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Ivartalanítani kellett volna szerencsétlen kutyát! Majd pisloghatsz, ha félévesen hasas lett.. Meg majd pisloghatod a kölyköket is, ha egyáltalán megtudnak úgy születni, hogy a szuka is, meg ők is életben maradnak.. Na meg mit fogsz majd a kölykökkel csinálni?

Inkább nyelvtan órára járnál be, ahelyett, hogy kutyát tartasz. Több haszna lenne!

2013. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha a hangvétellel nem is értek egyet az előttem szólóval, a mondanivalójával igen. Valóban ivartalanítani kellene a kutyust, hiszen tenyészteni gondolom nem akarod, sőt írásodból még az sem derül ki, hogy fajtatiszta-e.

De ha még fajtatiszta is (törzskönyv, majd tenyészszemlék, orvosi szűrések, egyéb papírok okés) és később tenyésztést terveznétek, egy szuka 2 éves korában mondható tenyésztésbe bevonhatónak.

Szóval fél évesen sehogy nincs rendben egy esetleges vemhesség, fordulj állatorvoshoz.

2013. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Minél előbb állatorvos és ivartalanítás! Ilyen fiatalon arra is nagyon kicsi az esély, hogy a kutyád túléli az ellést, arra pedig szinte semmi remény sincs, hogy a kölykök megmaradnak. Ha a szuka életben is marad, akkor is olyan mértékben károsodik a szervezete a vemhesség és ellés miatt, hogy akár 4-5 évvel rövidebb lehet az élete. Remélem, nem ez a célod!
2013. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy gyors ivartalanítás megoldja a problémát (vemhesen is lehet), illetve a jövőben sem kell majd aggódnod, milyen kutyát találsz az udvarodban.
2013. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

nem értem miért kell egyből leb@aszni szerencsétlen. Honnan tudjátok, hogy nem-e mondjuk két hónap múlva vitte volna dokihoz ivartalanítani? Nem biztos hogy minden embernek mikor a kutyája fél éves már egyből szalad vele a dokihoz.

Ha tehetitek hívjátok fel az állatorvos, ő tud ilyenkor a legjobb tanácsot adni. Amúgy van kutyáknál esemény utána tabletta. Az ára húzós, sajna nem is 100%-os.

De ha tényleg vemhes lett, akkor még vemhesen sem lesz késő ivartalanítani.

2013. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hat eloszor is bevolt zarva a kutya es ott lehetetlen volt atjutni megis egy kutya atjutott ! Masodszor eloszor van kutyam es nem tudtam hogy mikor tuzel es hogy hogyan akadalyozam meg ! harmadszor nem muszaj mindenkinek ramtamadnia tisztelet a kivetel mert ensem tudtam hogy ez lesz es nm gondoltam volna hogy igybejut egy kutya es igen nagydologlett volna bevinni a hazba mert anyumek peldaul nem szeretik a kutyaszort a kutya azert van hogy orize a hazat nem azert hogy bent uljon! Es igen fajtiszta Golden es nagyon szeretem ha valaki aztgondolna hogy nem ! Konyorgom elso kutyam nem vagyok jartas benne ! Amugymeg 2-3 komentet koszonok a tobbinek pedig uzenem hogy en tanacsot kertem nm pedig szidast !( jah es amugy itt nem a nyelvtant vagy a helyesirastkell nezni hanem a problemamat jo? )
2013. febr. 10. 12:20
 8/13 A kérdező kommentje:
jah es amugy nem tudom hogy mert jarjak inkabb nyelvtan orara mintsebb tartsak kutyat? a kutya egy kedvenc egy hazorzo es nm csak en dontok hogy lesz e kutya vagy nem es amugy is megszep hogy inkabb kutyat tartok mert majdnem 6 evet vagytam ra ! Es az sem igazsagos hogy 3-4 szemely jo tanacsod ad s az egyik azt kritizalja hogy mert nm jarok inkabb nyelvtanorara !:O s a masik meg hogy megakarom e olni a kutyam ?:O ezek felhaboritanak ejjel nappal orzom am a kutyam hogy nehogy visszajojon az a masik kutya s akk itt letamadnak engem 2-en !!
2013. febr. 10. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:

De elviszed ivartalaníttatni?


"őrizze a házat" Mit? A külső négy falat? És azt miért kell őrizni? Nem tudom, nálatok hogy szokás, de a legtöbb helyen az értékek a házban vannak. Azt hogyan tudná őrizni a kutya, ha ő meg kint van? És még be is zárod, még egy ellent mondás. A golden pedig egyáltalán nem házőrző, sosem volt ez a dolga, úgy hogy ezt az érvet is el lehet felejteni! A kutya egyébként sem megfelelő ma már őrzésre, helyette viszont számtalan riasztó létezik. Ha valaki be akar jutni leütheti, megmérgezheti a kutyát, persze egy goldennél erre sincs szükség, az örülni fog, hogy valaki érkezik hozzá.

És nem kötözködésből mondom, ez tény, hogy ennek a fajtának igénye az emberi kontaktus, nem kerti dísznek való! Tenyésztése során mindig is az ember mellett élt a lakásban.


És ha már felhoztad, akkor fajtatiszta csak, ha van tk-e. Anélkül keveréknek számít.

2013. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van torzskonyve ! Es en nem disznek tartom jo?azthiszitek mindenkinek engedik hogy a kutyat bentartsag ??? es kulonben is csak most amikor tuzel akkor zarjuk be mert nem olyan nagy a kapu es feltem hogy akarmilyen kutya atugorhatja ezert egy masik helyre zartam ami szinten csak tagas! Amugymegy meg mindenkinek megvan a sajat velemenye a kutya fontosagara nekem az hogy legyen hazorzo es egybe legjobb baraat s ha valaki ketlekedik abba hogy szeretem e? akk nyugodtan megmondom hogy imadom feleve van velem de mar testveremnek tekintem es ha valakinke problemaja van vele hogy mitgondolok az tartsa meg maganak jo?! es amugy a hazorzest nem epp az en kutyusomra ertettem ! es ez az oldal azert van hogy segitsetek nem pedig azert hogy letamadjatok ! szoval segitseget elfogadok de kotegedest nem pontozom !
2013. febr. 10. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!