Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar a kutyám minden...

Bozsow kérdése:

Miért akar a kutyám minden más kutyát megdugni függetlenül a nemüktől?

Figyelt kérdés
11hónapos amstaffom van és mint a kérdésből is kiderül ,hogy mit akar annyira... Régebben velem is próbálkozott és más emberekkel is,de az szerintem csak a dominanciát próbálta tudatosítani ami persze nem sikerült. A kutyáknál viszont teljesen más a helyzet.. amikor meglát 1-et akkor ráront egyből és próbálja... Tiltásra nem reagál. Esetleg valami ötlet? Nyáron akarom vinni kutya iskolába, de nem lesz túl sok oktatás ,ha minden kutyát gyesre vág..

2013. febr. 8. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Amilyen a kutya olyan a gazdája. :D

Fiú kutyákat is meghúzza?

2013. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Megdugni csak a tüzelő szukákat akarja. A párzó mozdulat mindig dominanciát fejez ki.
2013. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem tisztel téged. Egy jól nevelt kutyának eszébe nem jutna ilyen módon ledominálni egy másik kutyát a gazdája jelenlétében. Szóval nálatok óriási problémák vannak nevelés terén, főleg, hogy le sem tudod állítani a kutyát. Ezeket mindenképpen orvosolni kellene, egy jó kutyaiskola és rendszeres, alapos lemozgatás segíthet, esetleg ivartalanítás.
2013. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Azt javasolnam hogy porazon setaltasd. Ne hagyd hogy huzzon ossze vissza, a poraz ne legyen feszes, az orrat emeld fel a foldrol, es melletted setaljon a kutya szepen nyugodtan. Ha korrigalni akarsz akkor pedig ne hatrafele rangasd a porazt, hanem oldalra. Ha hatrafele huzod az csak noveli az intenzitast, ha megrantod oldalra az viszont kizokkenti. A porazt pedig told fel a nyakan annyira amennyire tudod, lent sokkal erosebb a nyak (ha ott rangatod az megint csak az intenzitast noveli), fent viszont gyenge, sokkal konnyebben iranyithato ugy a kutya (mint az embereknel is, lent izmos a nyakunk, kozvetlenul az allkapocs alatt viszont mar nagyon gyenge. Ha nagyon nehez eset a kutyus akkor fojto vagy sokk-nyakorv, ugyanugy a fenti technikakat alkalmazva.


Fontos hogy te is legyel nyugodt, es arra gondolj amit latni szeretnel, ne pedig a rosszat vizionald. Ha jon egy masik kutya akkor ne azon flashelj hogy "jaaaj jaaaj ugyis mindjart elkezdni megdugni" mert akkor valoban el is fogja kezdeni. Az allatok felveszik egymas es az emberek energiajat, eppen ezert a megfelelo energia-kibocsajtassal iranyithato a legkonnyebben egy allat.

2013. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Egy kani nem csak a szukák szokott ugrálni öszöntöből. Más kanokra is ugranak, éppen azért, amiért az emberre: jelzi, hogy ő a domináns. (ebből akár balhé is lehet, ha a másik kutya nem hagyja magát)


Lehet nem ártana az ivartalanítás, elég nagy esély van rá, hogy csökkenne ez a megnyilvánulás nála. De szerintem ilyen téren neveletlen is, tiszteleten. Ha így van, akkor azt csak te tudod megoldani.

2013. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez dominancia és marha nagy pofátlanság feléd. Ezzel jelzi első sorban neked, de más kanoknak is, hogy ő itt a legény, megteheti ezt, felette áll mindenki másnak. És azzal, hogy ezt te hagyod, csak még jobban csúszol le előtte. Mert az, hogy csak próbálod letiltani, semmit nem számít, sőt, csak gyengülsz ettől is a szemében, hisz ezzel is bebizonyítod, hogy nem tudod kontrollálni őt.


Ne nyáron kezdjétek el a sulit, hanem már most, minél hamarabb, mert ez csak rosszabbodni fog így. Más, komolyabb problémák is előjöhetnek (ha még nincsenek), mint behívás megtagadás, agresszió, szökés, stb. Nyáron egyébként sem szokott lenni suli a nagy meleg miatt.

És mindenképp olyan iskolát válassz, ahol kifejezetten a kapcsolatotok áll az előtérben. Ahol az oktatók segítenek abban, hogy megszűnjenek a problémák, megfelelő legyen a viszonyod a kutyával. Olyan hely, ahol a munka az első, ahol csak pórázos foglalkozás van, nem fog segíteni semmit.

2013. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindent leírtak előttem, ez komoly tekintélyprobléma, annak idején az én kan kutyám is ezt csinálta, én is tilthattam, sz-rt rá:D Aztán elmentem kutyasuliba másik ebemmel, ahol nagyjából megértettem, hogy hogy is kéne viselkednem ahhoz, hogy a kutyának ilyesmi eszébe se jusson. Azóta úgy szökőévente bepróbálkozik más kutyáknál, de egy halk 'na' már bőven elég.

Valóban olyan kutyasulit keressetek, ahol a kapcsolaton van a hangsúly. Ne aggódj, olyan helyen elég ha egyszer elmagyarázzák az oktatók a kutyának, hogy ez nem helyes, többet nem fog ott próbálkozni.

2013. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Amint lehet elviszem kutyaiskolába, de addig is megpróbálom a leírtak alapján helyrehozni.
2013. febr. 9. 08:55
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a fura ,hogy otthon engedelmes és nyomát se látom annak ,hogy azt hiszi ő a domináns. pl : állandóan követ(mögöttem van) kajáját bármikor elvehetem kézzel vagy épp ,ha szólok neki akkor abba hagyja. Akkor eszik ,ha megengedem. Behívásra is jön. Az alapokat tudja ,hogy ül, fekszik,pacsi, a marad-nál még vannak problémák,mert mindig jön utánam ,de dolgozunk rajta. Ezeknek semmi közük a dominanciához?
2013. febr. 9. 09:44
 10/15 anonim ***** válasza:
A folytonos követés is a dominancia jele, mert ellenőriz téged. Egyébként az semmit sem jelent, hogy megcsinál pár trükköt a kutya kajáért, mert ezeknek semmi közük ahhoz, hogy ki a domináns. A kajáját még nem félti, mert nagyon fiatal, de ha nem sikerül időben tisztázni a rangsort, akkor ez nem sokáig fog így maradni.
2013. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!