Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátomnak elmondtam, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátomnak elmondtam, hogy csökkentek az érzelmeim irányába, de ettől függetlenül még mindig nagyon szeretem őt. Jogos, hogy most szakítani akar, vagy csak egy ürügy az egész?

Figyelt kérdés
7hónapja vagyunk együtt, az utolsó 3 hétben irdatlan sokat veszekedtünk az egyik exe felbukkanása miatt,akivel saját elmondása szerint nincs semmi kapcsolat, és ezt el is hiszem neki most már szóval nem ez a kérdésem tárgya. Szóval a sok vita miatt már nem vagyok annyira szerelmes, de még mindig szerelmes vagyok. A barátom azt mondta, hogy ő most gondolkozik a szakításon, mert nem látja értelmét egy olyan kapcsolatban benne lenni, ahol csökkentek az érzések. Jogos tőle?
2012. nov. 13. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, ne szólj szám, nem fáj fejem...
2012. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, meg olyan időszakok, amikor sok a veszekedés. Lehet, hogy te is csak a veszekedések miatt érzed úgy, hogy most nem szereted annyira, és ha elmúlik ez az időszak, jobban szeretnéd, mint előtte. Ha ezt a próbát nem állja ki a kapcsolatotok, akkor nem elég erős.

Egyrészt a döntése, te sem díjaztad volna szerintem, ha azt mondja, hogy már nem szeret annyira. Ha elég erős a kapcsolat, túljuttok ezen, ha nem, akkor vége lesz. Rajtatok múlik minden, kettőtökön.

2012. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Ne szólj szám, nem fáj fejem!"

Most már én is így látom, de én kis naiv azt gondoltam, hogy változunk kicsit, és ezzel meg lesz pecsételve a kapcsolatunk, és inkább egy időzített bomba lesz, mintsem párkapcsolat. Gondoltam, hogy másrészről korrekt elmondani az ilyen dolgokat, pláne, hogyha a másik fél nem tudja, nem tud változtatni sem.

2012. nov. 13. 18:20
 4/6 A kérdező kommentje:

# 2/4 Időpont ma 17:36


A fa humorod légy szíves ott add elő, ahol értékelik. Kétlem, hogy 0nál több ilyen hely lenne.

2012. nov. 13. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Számomra ez olyan érthetetlen amúgy. Én elmondtam páromnak, hogy nem érzek lángoló szerelmet iránta, de jó vele, és épp ezért mellette akarok lenni. Egyáltalán nem problémázott rajta. Tudja, hogy előző szakításom után a mi kapcsolatunk elég gyorsan és elég hirtelen jött, szóval szerinte ez még normális is, és teljesen nyugodtan várja, hogy elmélyüljenek az érzéseim. És ez teljes mértékben efelé halad. (Természetesen a hűség nem kérdés, alap dolog, hiszen párkapcsolatban vagyunk.)

Szerintem egy párkapcsolatban a tiétekhez hasonló hullámvölgy is legalább annyira érthető, mint az én esetem, és hasonlóan kéne hozzád állnia párodnak, mint az én páromnak hozzám. Ha ő ezt nem így gondolja, nem tudsz mit tenni ellene, azon kívül, hogy elmondod a véleményed. Részéről valahol érthető, hogy megijedt, csak nem célravezető, ha a célja az, hogy boldog legyen veled. Ha így nézzük, lehet menekülés egy esetleges csalódás elől, vagy lehet vaj a füle mögött. Te ismered, te tudod melyik a reálisabb.

2012. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7 hónap nagyon kevés idő, hogy "csökkenjenek" az érzelmek meg ahhoz is, hogy hullámvölgyről kelljen beszélni. Ha 5-6 év után jön egy hullámvölgy meg múlik a szerelem, az rendben van, de bő fél év után nem. Gondolom, nem nagyon lehettek több 17-nél. Ha velem ilyen közölnének fél év után, hogy kihűlőben vannak irántam azonnal lapát. Ne nem már...
2012. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!