Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldogom van (szuka)...

Amerikai bulldogom van (szuka), majd viszem kutyaiskolába, de előtte gondoltam kéne mozgatni is. A lényeg, hogy milyen időnként, vagy naponta mennyit/hányszor?

Figyelt kérdés
És a szőre hullik... Anyukám szerint ez A vitaminhiány vagy mi (ami talán gyümölcsökbe/zöldségekbe van). Hogyan tudok neki adni, mert kis gyogyókban nincsen Csak minden más vitamin
2013. febr. 8. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős, szobatiszta? Csak mert ha nem, akkor napi kb 3 óránként le kéne vinni sétálni, hogy pisi-kaki meglegyen lent.


Ha már szobatiszta, akkor elég napi mondjuk 3x-4x de több időre. Az okosok azt mondják, hogy egy átlag kutyának napi másfél óra sétának meg kell lennie. Persze nem egyszerre, fel lehet ezt osztani.


Plusz szellemileg is fáraszd le. Tanítsd meg neki, hogy ül, fekszik, marad stb. Aztán szépen fog majd aludni. :D

2013. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő ambullom van az egyiknek hullik a szőre mint a barom a másiknak semmenyire. Annak amelyiknek hullik adhatok akármit nem múlik. Furminálom kap szőrhullásgátló tabit, lazac olajat semmi nem hat..

Bár mióta elkezdtem BARF-ozni azóta mintha javult volna valamennyit.


A kutya milyen idős? Kertesbe vagy panelba laktok? Ambullokal az a baj mint a pitekel hogy csak a mozgatás nagyon kevés. Én el akartam fárasztani. Elkezdtük barátnőmel 3alkalmanként mindig fél órával tovább bírta a labdázást futást akármit. Mindenképpen a szellemi fárasztás a kulcs.

Ambulloknál kiemelten fontos a korai szocializáció. Úgyhogy kutyaovódába mindenképpen látogass el.

A vitamin azt hiszem a sütőtökbe van sok de lehet hülyeség.

2013. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy is jót tesz minden kutyának, ha adsz neki gyümölcsöt és zöldséget. Plusz mindegyikben van sok vitamin. A szőrproblémától függetlenül szerintem adj neki rendszeresen. Enyém imádja az összeset.

Ha nagyon zavar a szőrhullás, szerintem állatorvos ingyen is tud tipped adni. Vagy ad valami "receptet" rá. Teljesen megszűnni nyilván nem fog, mert a kutyáknak hullik a szőre.

2013. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Menhelyről van, 8 éves szuka (keverék). Azért kötött ki nálunk, mert verték a hajléktalanok. Jól bírja a sétákat, csak mondjuk milyen sűrűséggel vigyem és mennyi időre? Napi egy sétánál a suli mellett nincs időm...
2013. febr. 10. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, hogy milyen hosszú egy adott séta. Szerintem egy akkor is kevés, ha az másfél óra hossza. Legalább 3x le kéne vinni egy kutyát. Ha ez 3x 20 perc, akkor is.


Ha csak napi egyszer viszed le, akkor a lakásba fog piszkítani. Tudom, ez kutyáknál picit máshogy megy, de gondolj bele, ha te csak egyszer mehetnél wc-re egy nap.

2013. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
NEM szobakutya... elfelejtettem mondani
2013. febr. 13. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól még ugyan úgy érvényes, hogy legalább 2x vinni kéne sétára naponta. :)
2013. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!