Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyafuttatók íratlan...

Mik a kutyafuttatók íratlan szabályai? Új kutyával pórázon kell lenni? Van valami "illemszabály"?

Figyelt kérdés

Bő 1 hónapja van kutyánk, eddig kétszer mentem vele a közeli futtatóra. Mivel este volt, egyszer sem volt senki, mikor mi bementünk.

Első alkalommal láttam, hogy kint kóvályognak egy kutyával, úgyhogy megkérdeztem, hogy be akarnak-e jönni, mert akkor ráteszem a pórázt (de akkor meg mi értelme a futtatónak?).

Másodjára bejött egy csaj, én a futtató másik felében voltam, de rátettem a pórázt a kutyámra. Láttam, hogy a másik kutyán nincs póráz, így én is levettem az enyémről, aki egyből odanyargalt hozzá, az az apró méregzsák meg egyből megugatta, így végül is egymásnak ugrottak. Én jóval messzebb voltam, de mentem oda szétszedni őket, a másik csajnak eszébe sem jutott. Mikor szétszedtem őket, akkor szólt a sajátjának, és kimentek.


Lány kutyákkal mindig jól kijön a mienk, fiúkkal szokott némi probléma lenni, de nem mindig.



2013. febr. 9. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt sajnos nem szedik a kakit gazdik, pedig illene, kuka is van benn.


Ami általános: aki kutyája nem tud viselkedni, az kimegy. Pl legutóbb, mikor mentem, akkor egy pacák benn volt egy yorkival és egy labradorral. Kérdeztem h mehetünk-e, mondta, h igen. Bementünk, a yorkie odaszaladt a kutyámhiz, beleharapott, mire az enyém rámorgott, akkor a yorkie nyígott, odanyargalt a labi (azt hitte az enyém bántja a yorkiet) és nekiugrott az enyémnek. Leszedtem róla, a pacák elnézést kért, és kiment.

De bármi balhé van, bárki kutyája a hibás, az kimegy.

2013. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában illik megkérdezni, hogy barátságos-e a kutya vagy sem és bemehettek? Aki kint van annak is. A kutyakaki felszedése szerintem nem kérdés, egyértelmű, hogy össze kell szedni még ott is.
2013. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi környékünkön a szokások hogy akinek a kutyája nem jön ki az azonos neműekkel sok ilyen van,sajnos a miénk is )addig várunk egy kicsit.Majd ha végeztek mi is bemegyünk.Én pl.azt is megkérdezem ha szuka kutyát hoznak hogy tüzel-e mert egyszer előfordult már hogy majdnem behozták a kan kutya mellé.Szóval mielőtt bemegyünk vagy bejönnének az lenne az illemszabály hogy kérdezni.Pl.barátságos?Fiú vagy lány? stb

Nálunk a futin 1-2 ember szedi csak össze a kakit de ebből nálunk nincs is probléma.Vannak akik "takarítják".Séta közben természetesen én is összeszedem a kakit.

2013. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos nincs futtató. :( A kutyaiskolában az oktatók beszéltek ezekről az íratlan szabályokról:

- kakit össze kell szedni

- ha bejön valaki a futtatóba, akkor nem illik ráereszteni a már bent lévő kutyádat, csak ha már az újonnan érkező elengedte a kutyáját

- a gazdák kommunikáljanak: fiú, lány, barátságos?

- tüzelő szukával NEM megyünk kutyafuttatóba (s még mielőtt a szukások nehezményeznék ezt: nekem két ivaros szukám van). Miért is nem? Mert a tüzelő szuka szaga a távozás után is ott marad, mert vérzik ill. pisil. S már emiatt a szag miatt is összeverekedhetnek az egyébként barátságos kan kutyák.

- figyelj a kutyádra! Ha úgy látod, hogy sok a másik kutyának, akkor hívd le róla

- bizony vannak olyan elvetemültek, akik magas ingerkörnyezetben szeretnek gyakorolni. Ha valaki nyilvánvaló módon a futtató egy külön sarkába vonul, azt biztos nem véletlen teszi, így kérdés nélkül ne engedd oda a kutyádat

2013. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekel, mert ha találnék a közelben futtatót, pályát, akkor én is vinném a kutyámat. Ezt a verekedés dolgot én sem értem, nekem olyan is volt már, hogy pórázon volt az ÉN kutyám és szintén yorkie esett neki. Az enyém meg csak védte magát és én lettem elküldve az édes anyukámba....


Félre téve ezt, szerintem eddig elég jól csináltad a dolgokat a kutyával. :) Amit előttem leírtak, szerintem ki is meríti az összes ilyen szabályt. (Y)

2013. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!