Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Debrecenben miért nincsenek...

Debrecenben miért nincsenek kutyafuttatók? Ez csak szerintem szemétség?

Figyelt kérdés

Milyen jogon szabják meg hogy közterületen kutyát nem lehet elengedni, ha nincs olyan hely kijelölve ahol el lehet? Szerintem a legtöbb ember tudja hogy a kutyának mozgásra, kapcsolatteremtésre van szükség, amit pórázon nem lehet! Egy pórázon lévő kutya nem tud rohangálni a másik pórázon lévővel, nem tud annyit mozogni és nem tud normálisan szocializálódni! Még a kertes házban élő kutyát is vinni kell sétálni! Ha megbüntetnek mert elengedem a kutyát, akkor miért nem biztosítanak elkerített helyet ahol nem zavarunk másokat? Debrecenben is csak egy hely van amit kutyafuttatónak használnak, de igazából az sem az csak egy lezárt terület aminek nem döntöttek még a sorsáról.. Oda be se mehetnénk mert magánterület! Akkor hova menjünk? Játszótér minden utcasarkon van, bezzeg egy kutyafuttató SEHOL! Legtöbben csak azt tudják mondani "Itt ne sétáltasd", "Ott ne sétáltasd" stb. AKKOR HOL? Csak engem háborít ez fel ennyire? Mit lehetne tenni az ügy érdekében? Szerintem nem csak Debrecenben van ez a helyzet!


Köszi a válaszokat!


2010. ápr. 28. 10:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
17%

Őszintén? Oldd meg. Az a baj, hogy jogodnak érzed a kutyatártást, holott ez nem jog, hanem kiváltáság, ennek megfelőlen kéne hozzállni! Mások is megoldják ezt a probémát.

Hameg érdemben akarsz változtatni, akkor keress támogatókat, tereld hivatalos keretek közé a dolgot, ne itt nyafogj. Annak kb semmi értelme.

2010. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Te mit bunkózol itt? Ha ennyire analfabéta vagy akkor ne válaszolj a kérdésemre! Van neked egyáltalán kutyád? Érted miről beszélek? Ez nem nyafogás kis szívem, hanem érdekel mások véleménye, mert szerintem nem csak én látom úgy hogy Magyarországon/Debrecenben a béka segge alatt van a kutyatartás! Nem is tudom miért szúrja a szemed a kérdésem!
2010. ápr. 28. 10:24
 3/36 A kérdező kommentje:
És hogy oldjam meg amúgy szerinted? Engedjem el közterületen, hogy aztán 5 percenként behívjam és megkössem mert jön egy ember? Az valószínűleg fantasztikus séta a kutyának..
2010. ápr. 28. 10:25
 4/36 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Debrecenben probléma. Salgótarjánban sincs, pedig néhány zárt kutyafuttatóra itt is lenne igény. A röhej, hogy egy hete kijelöltek egy területet kutyafuttatónak. Ám nincs kerítés így ha a kutya észrevesz egy másik kutyát közeledni, lazán kirohan a területről. Nekünk kutyatartóknak is vannak igényeink. Mondjuk a füvet is nyírhatnák a kutyafuttatón . A zárt játszótereknek örülök. Legalább nálatok abból van minden sarkon. Nálunk egy hatalmas lakótelepre van egy játszótér és egy kutyafuttató. Felénk játszótérből is hiány van.
2010. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Érden is csak egy kutyafuttatóról tudok de ezért nem tudok átmanni a város másik végébe... Sajnos a kutyásokat nem szeretik...
2010. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A játszóterek sem elzártak, itt is egy lakótelep részre jut 1-2, de simán odaférne egy elkerített kutyafuttató is még!


Igen erről beszélek! Nekünk is vannak igényeink, nem tudom miért veszik semmibe a kutyásokat, csak a hibákat keresik bennünk!

2010. ápr. 28. 10:36
 7/36 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nem az első volt a bunkó, hanem te vele. Miért veszed személyes sértésnek, hogy Debrecenben nincs kutyafuttató? Képzeld, még egy csomó településen sincs, de a kutyások leleményesek, és megoldják. Tégy úgy te is!

Na, csá.


Kercza a tapír

2010. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Sok évet laktam Debrecenben. Azt tapasztaltam, hogy nem egy kutyabarát város. :S Sőt, a szomszédaink is gyűlölték a kutyákat és állandóan csesztettek miatta minket. :( Esküszöm, itt Pesten, bár szintén kevés futtató van, de sokkal kutyabarátabbnak érzem az életet, mint otthon. :( Nem is tudom, Debrecenben talán a Tócó-völgy mögötti rét, ahol esetleg nem zavarna senkit, de bent a lakótelepen (Újkert, Tóci) minden nap háború volt a kutyával az élet. :( Itt sem sok a jó futtató, de legalább az emberek megtűrik, mert rengeteg a kutya. Nem is tudom, ha vissza költöznék, azt hiszem, a város szélén vennék házat, ahol van rét, de lakótelepre vagy a városba vissza Debrecenbe kutyával nem mennék. :S

Esetleg aláírás gyűjtés vagy hasonló lenne az ötletem, hogy Debrecenben csináljanak futtatókat, esetleg valami befolyásosabb lapban némi rendszerességgel újságcikkeken keresztül feszegetni a problémát, hátha felfigyelnek rá illetékes emberek vagy akár a lakosság és akkor történne valami. Bár ott szerintem ez megyei szintű probléma, Hajdúszoboszlón sincs egy árva futtató sem, de azt sem nézik mindig jó szemmel, ha a parkba viszi a kutyát az ember. Minden sétánál meg azért nem lehet kimenni a város szélére a rétre... Én megírnám a Hajdú-Bihari Naplónak, hátha.

2010. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Kedves Utolsó! Valami ilyesmire gondoltam én is, mert más lehetőség nem nagyon van.. Tőlünk a Tóci is messze van, szóval bukta.. :S Megpróbálom a nyilvánosságot szerintem.


Kedves "Kercza a tapír"! Ha elolvastad volna a kérdésemet, akkor láthattad volna, hogy ott virít a mondat végén ez: "Szerintem nem csak Debrecenben van ez a helyzet!" Nem veszem személyes sértésnek, hanem a kutyások sértésének veszem! Tudod nem mindenki teheti meg azt hogy a belvárosból a több km-ekre lévő "rétekre" vigye a kutyáját, ahol eleve nem biztos h összefutunk más kutyákkal stb.! Amikor tudom én is elviszem olyan helyre ahol tud szaladgálni, de azért nem mind1 h 1 héten 1x vagy ha lenne kutyafuttató mindennap eltudnánk menni! És nem én voltam bunkó, hanem ő írt úgy mintha ő lenne a tökéletes nem tudom kicsoda.. Szóval ha nem tudtok értelmes választ írni, akkor ne írjatok! :) Köszi :)

2010. ápr. 28. 11:48
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


Sajnos nem csak nálatok van ez a "hiba " !

Itt ahol Én lakom , itt sincsen ! Bár mi egy közepes "máretű" Városkában lakunk , de ide is elkelne ! Nekem 4 kutyám van , megpróbálom megoldani de most hogy kijött a kóidő egyre nehezebb!


Volt hogy az Iskolához vitten fel őket 6 óra után .... Közölték velem hogy ez egy Iskola , és mit képzelek hogy ide hozom sz.ratni a kutyáimat ! Hmm útközben elintézik a dolgukat , így oda SOHA nem wc-tek , sőt ha mégis előfordulna Én összeszedném (ami a város többi emberére nem nagyon vall ) !


Van egy hatalmas "zöld övezet " egy gyönyörű tóval , persze ott meg a horgászok szólnak be , hogy elzavarjuk a halakat ! Na most akkor kérdezem Én máshova hova vigyem őket ?? Máshova nem tudom őket vinni , mert nincsen olyan hely ahol ne szólnának be ! Ja igen ha csak a játszótér előtt elsétálok a pórázra tett (!!)kutyáimmal (Állt. kettesével sétáltatom őket ) Már ordítanak hogy vigyem innen ezt a gyilkológépet , mit képzelek , így úgy !


Holott jól nevelt , szófogadó , inteligens kutyáim vannak!

Erről ennyit ! Sajnos mást nem tudom mit lehetne Tenni !

2010. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!