Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Háziállatot szeretnék venni,...

Háziállatot szeretnék venni, jelenleg egy cicánk van. Vagy kutyát, vagy még egy cicát veszek. Légyszíves írjatok szép kutya, vagy cicafajtákat : )?!

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Eddig nekem is csak cicám volt, nemrég lett kutyusom és nagyon másképp működik ez a két faj!

Egy cicánál tulajdonképpen mindegy milyet választasz. Jellemben apróbb eltérések vannak, nagyon nem lehet mellé lőni, így lehet a külső alapján dönteni. Viszont a kutyáknál a külső megjelenés csak a sokadik szempont szabd hogy legyen. Egyedül a termete az ami nagyon fontos szempont lehet. Mert a kutya fajták között a jellemükben nagyon nagy eltérések vannak. Nem mindegy, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni, mennyire vagy domináns személyiség, lakásban vagy kertes házban laksz e, illetve mennyi tapasztalatod van kutyákkal. Pl egy husky gyönyörű, de kis lakásba, kezdő kutyatartónak biztosan nem javasolnám.

Javaslom hogy olvass sokat a témában. Nevelésről, fajtákról és azután dönts.

Egyébként kezdő kutyatartóknak cica mellé, kifejezetten ajánlanám az uszkárt. Szép is, nagyon könnyen kezelhető, gyorsan tanul, nem túl domináns, nagyon jól alkalmazkodik mindenféle körülményekhez, jól kijön a cicákkal. Négy különböző méretben létezik, így ki tudod választani a számodra legideálisabbat. De csak akkor ha bent lakhat a kutyus, mert nincs neki aljszőrzete, ezáltal nincs jól hőszigetelve, így sem a túl meleget, sem a túl hideget nem bírja jól. A szőrével törődni kell, ez fontos. Cserébe viszont egyáltalán nem hullik, és nincs erős szaga.

Ezzel a fajtával könnyen boldogulnak a kezdő kutyatartók, nekem is ment, annak ellenére hogy cicákhoz voltam szokva. :)

2013. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy kutya sem agresszív "alapból", ezt a csodás viselkedését kizárólag a gazdáinak köszönheti.


Először is olvass utána a kutyatartásnak, nevelésnek, tanításnak, tájékozódj, művelődj és majd csak azután dönts arról, hogy lesz-e kutyád vagy sem.

2013. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

18:25 vagyok. Csak most látom, hogy nem vagy kezdő a témában, van már tapasztalatod.

De valamit biztosan nem jól csináltál, valószínűleg egyszerűen csak nem jól szocializáltad a kutyát. A következővel ne kövesd el ezt a hibát és nem lesz gond. Az uszkárt így még inkább tudom javasolni, hiszen nagyon jámbor jószágok. :) De persze csak ha bent lakhat.

2013. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem olvasd el ezeket. főleg a "hogyan legyek falkavezér?"-t. :)

2013. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2013. febr. 9. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!