Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy fajtatiszta e a kutyám ha csak az anyját ismerem?

Figyelt kérdés
Az apa nagyon messze van.Az anya se törzskönyves.

2013. febr. 10. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha az anya sem törzskönyves, akkor már biztosan nem fajtatiszta a kutyád! A legjobb esetben is csak fajta jellegű keverék lehet!
2013. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha az anyja szülei törzskönyvesek meg az apjáé is akkor?
2013. febr. 10. 21:57
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

Ne higgy az elsőnek, egy kutya nem attól fajtatiszta, hogy van törzskönyve.

Onnan tudod kideríteni, hogy utána nézel a fajtajellemzőknek, megnézel sok-sok képet a neten, vagy megkérdezel egy hozzáértő embert.

2013. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan hihetsz az elsőnek, mert hivatalosan csak és kizárólag azt lehet fajtatisztának tekinteni, amelyik törzskönyvvel rendelkezik... Az egy dolog, hogy ezt nagyon sok ember nem tudja. Mert ha mondjuk van a szomszédban egy törzskönyv nélküli boxer, azt még attól, hogy hivatalosan boxer jellegű keveréknek kellene hívni, még boxernak fogod hívni...
2013. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De ha törzskönyvesek a felmenői akk hogy lehet keverék?
2013. febr. 10. 22:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ha te biztosan tudod is, hogy melyik törzskönyves kutyáktól származik, de ez sehol nincs leírva, nincsen róla törzskönyv kiállítva, a kutyus hivatalosan nem számít fajtatisztának.
2013. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog, hogy veszel mondjuk az Apródról egy kölyköt, mondjuk egy labrador jellegű keveréket, amelyet fajtatiszta labradorként árulnak, az anyja ez, az apja ez... Kapsz két labradorról képet úgy beállítva, hogy a szülei a kölyköknek... De ezt mivel igazolják? Hát semmivel, mert nem tudják!
2013. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De hogyha a szülei törzskönyvesek és láttam akkor is keverék?
2013. febr. 10. 22:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttad a szüleit, ezt mondod! De hol, élőben, láttad, hogy az a szuka fialta a kutyádat? Még ha így is van, de nincs törzskönyve, akkor fajta jellegű keveréknek számít! Nem akarok bunkó lenni, de már leírtam, hogy ha látsz egy boxert mondjuk, akkor ugye azt boxernak látod... De ha nincs törzskönyve, akkor HIVATALOSAN csak fajta jellegű keverék... Ettől még az ember boxernak látja, hiszem úgy néz ki, de HIVATALOSAN nem az!
2013. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9es vagyok. Tehát az a lényeg az egészben, hogy mivel nincsen törzskönyve a kutyádnak, így nem tudod és akitől van a kutya sem tudja igazolni, hogy az a kutya attól a bizonyos szülőpártól származik! Ez a lényeg! Tehát mondjuk ha a te kutyád mondjuk beagle-nek néz ki, de nincs törzskönyve, akkor nem viheted kiállításra és egyéb, mert fajta jellegű keveréknek számít... hiába úgy néz ki, ahogy a egy tk-es beagle...
2013. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!