Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek a kutyán?

Hogy segítsek a kutyán?

Figyelt kérdés

a felső szomszéd nyáron hozott a menhelyről egy pár hónapos kölyökkutyát. először napi 4-5 séta naponta, volt köztük hosszú is, úgy tűnt, hogy jól bánik vele. október-november körül elkezdtek ocsmányul ordibálni a kutyával. ezen kívül vagy belerúgott az előszobaszekrénybe, hogy a kutya összerezzenve nyugton maradjon, vagy pedig nagyot dobbant a lábával a kutya mellett, hogy erre rezzenjen össze, és ne mocorogjon. máshogy nem tudja ez a dilis a helyére küldeni. sokszor, ha mondja neki a nő, hogy "üljél le", akkor is minden mást csinál a kutya, mert agresszívan mondja neki, és ezt érzi, és inkább összehúzza magát, de nem ül le. (meg nem is üljél le parancsot kellene neki mondani, hanem csak annyit, hogy ül.) van, hogy rácsap a nő a póráz végével a kutyára, úgy mennek fel 5 perc "séta" után, a kutya meg nyüsszög. ma reggel meg megverte. a nő többször volt pszichiátrián, és mégis hagyták, hogy a nagykorú gyereke hazahozzon egyet a menhelyről. árverezik a lakást. mégis hova akarja vinni aztán, ha költözni kell? egy albérletbe se engednek be kutyát. úgy egy éves lehet a kutya. múltkor levitte a hülye nő, és elengedte, majd állt a sötét lépibe és percek múlva ment fel, mire tudott szipogni, és pár könnycseppet kipréselni magától, majd beadta a gyerekének, hogy segítsen megkeresni, mert elment. utána is csak az agresszív ordibálás ment fent a kutyával.

ha az állatrendőrségnek teszek bejelentést, be kell mondani a nevem, címem, és biztos visszamondják a hülye szomszédnak, hogy ki tett bejelentést. így is sok bajunk van velük, mert idióta módjára laknak a nap 24 órájában, nem lehet velük szót érteni. ha a menhelyt értesítem, és beszámolók a szomszéd szerinti "felelős állattartás"-ról, szerintem ők is visszamondják, hogy honnan az infó, és megint rajtunk csattan a szemétkedésük. vagy nem mondanák vissza? sajnos bosszúállók. van erre szerintetek megoldás?



2013. febr. 12. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A hulye nö... nem tudom, hogy segits de én a helyedben biztos felhivnam öket, es leszarnam, h tudjak, h en voltam. megis mitöl felsz? számít a véleménye pár ilyen hulyenek???
2013. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem elég laikusnak tűnsz.

Az hogy valaki rácsap a kutyára a pórázzal még nem állatkínzás.. Dobbantani meg én is szoktam a kutyának, hogy ha őfelsége nem akar éppen odafigyelni arra amit pofázok neki.

Valamelyik nap úgy gondolta a kutyuskám hogy ő önhatalmúlag átmegy az út túloldalára. kicsit megrángattam érte, ő elő adta a nagy halált mint aki folyamatosan bántalmazva lenne.. és kifeküdt. Erre beszólt a nő hogy örüljek hogy nincs itt a mobilja mert hogy hívná a rendőrséget állatkínzásért stb stb.. Megkérdeztem tőle hogy van e kutyája amivel foglalkozik rendszeresen és rendesen mert ha nincs akkor lehetőleg ne szóljon bele.. kicsit még hápogott de ott hagytam..

Ezzel csak azt akartam hogy van ami durvának tűnik de nem az..

Az meg hogy a kutyát elengedte és el akarta hagyni.. te honnan láttad az egészet kémkedsz? vagy csak kitaláltad ? Ahhoz hogy az egészet lásd követned kellet vagy hozzátenned a történethez. :)

2013. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy megverte, nem tudod bizonyítani.

A többi meg még az állatkínzás határát sem súrolja.

Sajnálom a kutyust, mert minden bizonnyal nem a megfelelő kezekben van. Sem nevelni nem tudják rendesen, és a leírásod alapján nem is szereti. De ez még nem bűn, így nem tudsz mit tenni. :(

2013. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebből semmi nem jelenthető. Szerinted az Állatvédőrségnek tényleg van ereje, ideje, pénze ilyen ügyekkel foglalkozni, hogy egy szegény kutyának idióta gazda jutott, aki kiabál rá? Olvasd el az állatvédelmi törvényt, nem hosszú, az majd tisztába teszi a dolgokat.
2013. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mit kell itt bizonyítani? a kutya láthatóan fél a gazdájától, összekuporodik, aki örökbefogadáskor aláírta, hogy felelős állattartó lesz. ezzel szemben egész nap ordenáré módon ordibálnak a kutyával, és ha hallanád ahogy odadobbant vagy 10x és közbe k... a...uik torka szakadtából, meg leszemetezi, máshogy vélekednél.

ki mondta hogy félek tőle? alapvetően évek óta bosszúskodik, és ebből van elegem. azért is mi voltunk a hibásak és köpködött, amiért becsöngetett a végrehajtó, és beengedtük a lépcsőházba. majd ha a nap 24 órájában veled is szemétkednek, meggondolod, hogy mit jelent és hol, vagy ne. sajnálom a kutyát, mert tényleg be van vágva a sarokba a pokrócára. jobb lett volna, ha a menhelyen marad. jártam ott, és láttam, hogy kiengedik a kutyákat, áshatnak, szaladgálhatnak stb., és nem ordibálnak velük, nem vertek oda, nem ijesztgették. szerinted, ha nem baj, hogy így ordít a kölyökkel, odaüt, meg állandóan ijesztgeti "primitív nevelési" célzattal, milyen felnőtt kutya lesz belőle? félős, és szorongó. ja hogy szerinted ez jól van.

sok embert ismerek, akinek kutyája van lakásban, és nem ordítják egész nap le a kutya fejét, mert tényleg szeretik a kutyájukat, barátnak, családtagnak kezelik, nem pedig egy felesleges rossz dolognak. az állatőrséget már hívtam máskor is, ha kóbor kutya volt télen az utcán stb., vagy 40 fokban a kismacskákat terrorizálták az 5 évesek a játszótéren, és igen, intézkedtek. ez a dolguk, meg szerintem az is, hogy ellenőrizzék, valóban felelős-e az állattartó, aki tőlük örökbefogadott egy kutyát.

2013. febr. 12. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a felelős álltartásért el lehetne venni a kutyát akkor az emberek 80%ánál nem lenne kutya. Legalább elviszik sétálni.. Sok embert ismerek aki jól neveli a kutyáját és néha úgy csinál mint ha agyon lenne verve..


De a kérdésemre nem válaszoltál hogy honnan tudtad meg hogy elengedte a kutyát majd kisírt szemmel ment haza?.. lepontozni persze tudsz és újabb marhaságot írni. Vádaskodsz csak velünk is.. mi csak abból tudunk kiindulni amit leírtál. És az amit leírtál nem ad semmilyen jog alapot intézkedésre.. Amíg a kutya nincs éheztetve és agyonverve vagy 2méteres láncra kötve addig nem fognak semmit tenni..


Amíg kertes házban van kutya. Van pokróca, van sétáltatva és rendesen etetve addig nem..

2013. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy ez jól van így, nagyon nincs jól, de az állatkínzás itt nem áll meg. Jelentsd be (nem fogják nekik megmondani, hogy ki volt) és majd tőlük megkapod a választ, hogy tudnak-e valamit kezdeni az üggyel vagy sem. Amíg a kutyán nincs maradandó sérülés, el van látva, nem 50 centis láncon van, stb, addig nincs mit tenni. Esetleg a helyi menhelyen is megpróbálkozhatsz, hátha elbeszélgetnek velük és talán lemondanak a kutyáról. Ha senki nem megy ki, te is bepróbálkozhatsz, hátha párezerért eladják.
2013. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!