Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A megnövekedett hasméret csak...

A megnövekedett hasméret csak vemhesség jele lehet, vagy valami betegség is?

Figyelt kérdés

Nem evett mostanában többet a kutyánk, mint szokott. Igaz, kevesebbet futott, de nem hiszem, hogy csak meghízott volna.


A vemhességet is kizárhatjuk 98%-ban, hisz nagyon keveset van egyedül, az is elzárt területen. Vagyis nem kóborolt el, esetleg kerítést átmászni tudó kutya látogathatta meg, de erre utaló jelet sem láttunk. A városban sétálva pedig egyszer sem tűnt el a szemünk elől...

És vemhesség esetén a cicijeinek is nőniük kellene, ugye?


Akkor betegsége lenne? Csak a hasát látom nagyobbnak.



2013. febr. 12. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Mutass képet!

Ja nem akarlak elkeseríteni, de az anyósom németjuhászához kb egy óra leforgása alatt, amíg elszaladt a boltba, mászott be egy kutya, elég magas kerítésen át... szült 2 hónap múlva 8 kiskutyát, mindnek találtunk gazdit, igaz egyet megevett... utána azonnal vittük ivartalaníttatni.

2013. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor kezdett el a hasa nőni? Csak hogy a gyomorcsavart kizárhassuk.
2013. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg férges lehet.
2013. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: Kiskutyának örülnék, ha nem is 8-nak, csak ne legyen beteg a kutya.


2: Gyomorcsavar?? De olyankor nem az van, hogy nem tud k@kilni? A mienk szokott, naponta többször is.

Kb úgy két hete figyelgetem, hogy nagy a hasa.

Most utána olvastam ennek, azt írja egy állatorvosi honlap:

"A gazdi azt látja, hogy etetés után 1-4 órával a kutya magatartása megváltozik, eleinte bágyadt, apatikus, púposít, míg később eredménytelen öklendezést látunk, nyálzást, izgatottságot, hasi fájdalmat, púposítást, s a has térfogat jelentős növekedését a bordaív mögött."

Ilyen tüneteket nem látok, semmi magatartásbeli változás, nyugodt, és időnként játékos, mint máskor.


3: Féregtől is lehet? Utánaolvasok ennek is.

2013. febr. 12. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
A férgesség okozhat felfúvódást, ettől nagynak látszik a hasa. Én a helyedben el vinném dokihoz. Valami mindenképpen van. Ha vemhes, azért kell hogy lássák, ha férges, akkor úgy is venni kell neki féreghajtót. És lehet hogy valami tök más. Bár nem valószínű, de az is lehet hogy valami komoly baja van, sosem lehet tudni.
2013. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne örülj a kölyköknek! Hatalmas teher a vemhesség, ellés, utódgondozás a kutyának. Ha valóban az a fontos neked, hogy ne legyen semmi baja, akkor ne szaporíts! Ha vemhes, úgy a 25. naptól lehet látni az embriókat UH felvételen. Vidd el a kutyádat!

És ha már ilyen régóta feltűntek ezek a tünetek, miért nem fordultál még orvoshoz?

2013. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy mikor tüzelt a kutya. Ha úgy 1,5 hónapja, akkor valószínűleg vemhes, de akkor az emlői is meg lennének nagyobbodva. Ha nem tüzelt mostanában, akkor nem lehet vemhes, hanem valami más áll a háttérben. Egyszerűn elhízás ki van zárva?
2013. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lassan alakult ki, nem úgy hogy tegnap sovány volt, ma pufi...

Épp ezért bizony hízásra gyanakodtam. De most ezt már túlzásnak tartom.

Mondjuk nem vagyok tisztában a kutyám hízási hajlamaival. Eddig csak egyszer volt ducibb, de akkor tényleg agyon etették a családtagjaim. Úgy érzem, most nem volt túletetve.

2013. febr. 12. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnt fel, amikor a lépcsőn lefelé hoztam a legkövérebb kutyámat, hogy ő volt a legkönnyebb. Mérlegre raktam és megdöbbenve láttam, hogy a legkövérebb kutyám a legkönnyebb súlyra. Ekkor arra gondoltam: csak nem daganata van? De nem vittem el orvoshoz, mert amikor a nagymamámnak gyomordaganata volt, amit az orvosok műveltek vele, az maga volt a sintérség (kivették a gyomrát és a belekből csináltak neki valami gyomorszerűt. Pokolian szenvedett 1,5 éven át és akkor megtanultam, hogy a rákkal még mindig nem tudnak mit kezdeni.)Azt mondtam, ha daganat, hagyják békén, nekem senki ne kínozza meg a kutyámat. Amúgy meg virgonc volt, semmi nem utalt betegségre. Aztán fél év múlva néhány óra leforgása alatt elvérzett. Mire bejutottunk az állatkórházba, már nem élt. Utólag most már azt gondolom, nem lett volna szabad beletörődni a rákba. Lépdaganata volt, ami jól műthető, bár szinte garantáltan rosszindulatú. Ugyanakkor a lépet egyben ki tudták volna szedni. Azóta ismerek olyat, aki időben megműttette a kutyát lépdaganattal, de aztán kiújult és pokolian szenvedve ment el 1,5 év múlva. Az én kutyám azt az utolsó néhány órát leszámítva nem szenvedett semmit. Nem a rák vitte el, hanem elvérzett. De mai fejjel mégis elvinném azonnal orvoshoz és kivetetném a lépét.


Azóta volt hasonló másik kutyámmal, neki is nagy volt a hasa, de ő ráadásul tényleg hízott súlyra is. Elvittem ultrahangra, és kiderült, hogy nagyon gázosak a belei, attól volt felfújódva a kutya. Miután szép lassan helyrehoztuk az emésztését, az állandó puffadás is megszűnt.


Szóval sok oka lehet...

2013. febr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...azért vérzett el, mert a daganat kipukkant a lépében:( 9 éves volt és 4 évvel korábban babéziás volt. Talán van köze ahhoz a betegséghez:(
2013. febr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!