Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan vírus, ami egy...

Van olyan vírus, ami egy egészséges kutyát kinyír 24óra alatt hányással, májkárosodással?

Figyelt kérdés

Most itt a XV kerben van valami vírus, amit a kan kutyák kapnak el, több ismerősünktől hallottuk, hogy beteg volt a kutyája kb 3 hete. 3 napig hánytak 20 percenként éjjel nappal, 25 kg-ot lefogyott a szomszéd staff. Állítólag a szukák terjesztik.


Most meg kaptam egy hírt, hogy az egyik kutyám, akivel régen foglalkoztam (örökbe kellett adni, mert nem jött ki a kan kutyával) valahol Pest megyében elpusztult. 24 óra alatt májkárosodás lépett fel nála. Nem segített rajta a hányáscsillapító, sem az infúzió. Ez nem lehetett mérgezés? Van ilyen vírus, ami egy nap alatt végez az állattal? Megszakad a szívem, nagyon értékes, egyéni kutyus volt, az új gazdáinak is nagyon hiányzik szegényke.



2013. febr. 3. 14:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenében terjesztené szuka, az is kutya!Inkább elmebeteg ember mérget rak ki! Olyan vírus nincs amely 24 óra alatt kifejti a hatását.
2013. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 compactegon ***** válasza:
100%
a mérgezés esélyesebb szerintem. mi a VIII-ban laktunk, ahol félévente volt egy ilyen eset. egyik csóri kutya 15 kilót fogyott, két hétig tartott, mire nagy nehezen rendbe jött. a többit (lévén sűrű belváros) valószínűleg megnevelték, hogy ne zabáljon a földről. ő nem volt ilyen szerencsés.
2013. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nekem is furán hangzott a történet. Bár a helyzeten már nem változtat.


Ami itt a XV-ben van, az állítólag vírus, de az ÁLLATVédőrség felhívása szerint a Zsókavárnál is voltak mérgek kiszórva. Csak tudnám kinek jó ez és miért.


A mi kutyánk is annyira aranyos volt, nagyon sajnálom, hogy nem lehettem vele amikor elment. De az jó hogy az új családja is nagyon szerette. :((((

2013. febr. 3. 15:03
 4/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen, a babézia. Kullancsok terjesztik, néhány nap a lappangási ideje, és a levertség, majd véres vizelet megjelenésétől 1-2 nap múlva az állat elpusztul (általában vese- és májkárosodás miatt).

Ha a kutya egyik napról a másikra szokatlanul levert, kedvetlen, étvágytalan, akkor erre IS kell gyanakodni - inkább, minthogy kezelés hiányában egy-két napon belül elpusztuljon.

2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a kutya, aki 15 kg-ot fogyott, azt megmérgezték, és végül túlélte?
2013. febr. 3. 15:04
 6/21 A kérdező kommentje:
az lehet, de a babéziások is hánynak? Mert ő hányt egy napig.
2013. febr. 3. 15:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Babézia nem jár hányással, csak a rá adott gyógyszer, az imizol okoz hányást, mellékhatásként. Ez nem vírus volt szerintem sem, hanem mérgezés.
2013. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
azt mondták, hogy felvetődött a mérgezés gyanúja, de azt kizárták, mert hogy benti kutya volt. Történhetett akkor? A lakásban evett meg valamit? Mi van a háztartásban amit megehetett?
2013. febr. 3. 15:18
 9/21 anonim ***** válasza:
Nyers sertéshús, egér- vagy patkányméreg, esetleg a lakásba betévedt gözü (mezei egér), ennek elfogyasztása macskákra is életveszélyes.
2013. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Abban az utcában lakik az egyik haverom, szoktunk kutyákról beszélni, de ezt nem említette.

Szerintem az valami méreg, szukák terjesztik?

Max nemibajt.

Csak mondom hogy a májkárosodás tipikus oka a mérgezésnek.

Staffi hogy tud tud 25 kilót lefogyni, amikor azok összesen nyomnak annyit?

2013. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!