Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy bentmaradjon az óljában? Azt szeretném, hogy ott is aludjon. Ahhoz még több idő kell?

Figyelt kérdés
Előző kérdésem az volt,hogy hogyan tanítsam meg,hogy a helyére menjek,ha rászólók. Szerencsére sikeresen megtanulta 2 nap alatt. De most az a baj,hogy ha elmegyek onnan,egyből kijön az ólból,Amég ottvagyok,bentmarad,ha kiakar jönni rászólok és visszamegy, ez eddig szép és jó. De jön a tél,és azt szeretném ha ott aludna majd a meleg óljában.Segítsetek légyszi
2009. szept. 6. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyától nem várhatod hogy egész nap ott kuksoljon. Szerintem tökéletes ha parancsra bemegy. Azt is meg akarod neki mondani, hogy mikor vegyen levegőt? Amúgy meg nem hülye, ha álmos és fázik akkor majd bemegy, azt gondoltad erre tanítani kell??
2009. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénket nem kellett tanítani, amikor rosszabb az idő bemegy és bent alszik ha süt a nap akkor napozik, úgy ahogy neki jó, s a legnagyobb őrültség parancsra a helyére küldeni a helye nem szabad, hogy kényszerítő eszközként vagy büntetésként hasson, mert nem fog szeretni ott lenni.
2009. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,mivel a teraszon alszik,ezért szeretném,hogy megszokja ,hogy az óéjában aludjon,mert ott biztonságosabb,szélvédett hely,s télre pedig jól kibélelem neki,hogy ne fázzon.
2009. szept. 6. 20:26
 4/10 A kérdező kommentje:
óljában*
2009. szept. 6. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád nem buta, hogy a teraszon fagyoskodjon ha tél lesz! Ha meg ott marad akkor jó neki! Egy kutya sokkal többet bír mint az ember. Enyém kint dimán fekszik a betonon, pedig van háza meg be is jöhet...
2009. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ebben nem kellene a te kényed kedved szerint tevékenykednie, ha rosszabb idő lesz és nincs más szélvédett hely bemegy nyugi
2009. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Miért bakarod te hogy egész nap az óljában legyen?Ha majd lesz kedve úgyis bemegy
2009. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Vezesd be a "marad" vezényszót, vagy egyszerűen csak csináld azt, hogy ha bent marad egy kicsit, megdícséred és kiengeded. Azt meg se próbáld, hogy beküldöd, és akkor ő majd "jó sokáig" ott marad, mert ilyet a kutyák nem tudnak. Vagy akkor jöjjön ki, ha megengeded, vagy akkor, amikor akar, de szvsz kegyetlenség csak azért ott tartani, mert te azt akarod, hogy a házában legyen.

Egyáltalán miért akarod ezt erőltetni? Majd bemegy magától, ha fázik, nem hülye ám ;) Az enyémet én nem tudtam soha beküldeni a kutyaházba, parázott tőle, aztán magától rájött, hogy az jó, és abban alszik. Persze ha eldugod a kert végébe, ahol nem tudja őrizni a házat, akkor valószínűleg keres majd jobb helyet, de alapvetően nem buta állatok a kutyák, és nem fáznak meg, ha van kutyaházuk és hajlandók bemenni erőszak nélkül.

2009. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még nem láttam kutyát megfagyni a teraszon, ha volt kutyaól is... Be fog menni, ha fázik.

Milyen fajta? Mert én is aggódtam az első években, hogy majd jól megfagy a kutya kint, de amikor -20 fokban kinéztem és a hátára vágódva, széttett lábakkal horpasztott, mint az állat, na, akkor megnyugodtam.

Amikor fázik, akkor első fokozat, hogy összekuporodik zsebkendőnyi méretre az ajtó előtt. Amikor nagyon fázik, kettes fokozat, hogy bemegy a házába (óljába). De akkor már durva hideg és pl. hóesés kell, hogy legyen, csak akkor megy be... A miénk pásztorkutya, utálja a bezártságot. És hosszú szőrű, így aztán nem fázik sokszor.

2009. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ólja számára menedék kell hogy legyen, nem egy hely ahova bezavarják....így sosem fogja szeretni:(
2009. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!