Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? (Ivartalanításs...

Melyik a jobb? (Ivartalanítással kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves szuka westiem és ivartalanítani szeretném vagyis akarom egyszóval fogom.

Azt tudom h ivarzáskor nem lehet.

Az 1. tüzelésen már túlvan.

Az mind1 hogy 2. tüzelés előtt vagy után ivartalanítom?


2009. szept. 6. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak tüzelés közben és nagyon fiatal korban nem szabad, a többi mindegy. Nyugodtan csináltasd meg.
2009. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárnod a második tüzelést. Minél hamarabb, minél fiatalabb korában esik át a műtéten, annál könnyebben vészeli át a lábadozási időszakot (1, max. 2 hét). Minél kevesebbet tüzel/szül, annál kisebb a későbbi ivarszervi betegségek és a műtéti komplikáció esélye. Ha egyáltalán nem szül/tüzel, akkor a műtétet szinte meg se érzi.

Olyan orvoshoz vidd, aki mind a két petefészkét és a méhét is kiveszi. Sajnos szép számmal vannak olyan dokik, akik csak elkötik, vagy a méhet benn hagyják.

Hajrá felelős állattartás, jól döntöttél! :)

2009. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Most is nyugodtan elviheted ivartalanításra!

Már az első tüzelés előtt is lehet, sőt amerikában 6-8 hetes kiskutyákon is elvégzik a műtétet, bár ez állítólag a későbbiekben vizelettartási problémákat okozhat!

Jó lenne,ha ezt nálunk is elvégeznék, így pl. még a tenyésztőnél megtörténhetne az ivartalanítás a hobbi célra értékesített kölyköknél! Szerintem jó megoldás lenne!

Neked meg gratula! Jó gazdi vagy!

2009. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az életkor csak az altatás szempontjából fontos, igaz, meg lehetne műttetni pár hetesen, de az altatás kockázata miatt nem szokás, valamint és a belső szervek regenerálódása zavarhatja a normál fejlődési folyamatot.


Ezért ajánlott megvárni egy kb. hat hónapos életkort amikorra a már a fogváltás is lezajlott és a szervezet rá tud koncentrálni a műtéti lábadozásra.

2009. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Mindenképpen kilesz ivratalanítva vagy októberben vagy decemberben.

Mert középiskolás vagyok és a műtét után itthon szeretnék vele lenni:)

Azért a december mert valószínüleg november végén december elején fog tüzelni és így ha nem tudom elvinni októberben,akkor csak december végén kerül rá sor.

2009. szept. 7. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az biztos, hogy nincs jelentősége, megvárjátok-e a 2. tüzelést vagy sem, viszont azt beszéld meg az orvosotokkal, hogy két tüzelés között mikor tanácsos a műtétet elvégezni - én úgy tudom, félidősen az optimális, és nekem így a december vége (ha nov végén, dec elején fog újra tüzelni)kicsit korainak tűnik.

2009. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!