Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvo lenne? Hogyan mivel...

Parvo lenne? Hogyan mivel tudnék neki még segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van (már csak egy, mert a társát elvitte :( )egy fajtatiszta 2,5 éves szuka Argentin Dog , Aki vasárnap /02.10/kezdett el hányni, nem inni, nem enni. Még akkor el vittük állatorvoshoz, kapott hányás csillapítót,antibiotikumot, vitamint. Mivel parvo gyanús volt a másik is, nála csináltatunk parvo tesztet, negatív lett.../ezért felmerült az hogy a parvonak egy alfaja.../!!! Egészen szerdáig, nem ment a hasa, kicsiket kakilt, fél keményt. Szerda reggel már véres, víz szerű volt de napi max 3x és csak kis mennyiségben. szerdáig csak a szurikat kapta, infúzióval, de az nap már bele-bele is ivott a vízébe. Eddig napi szinten 2-3 óránként hányt, a mai éjjelt már át vészeltük hányás nélkül, viszont reggel 2x ivott, és az 1,5 óra múlva ki is jött. :(

Utána mentünk infire, haza értünk megint ivott,és 1 óra múlva újra. Adtam neki 13:30 kor egy fél gyümölcs joghurtot /azt nagyon szerette/ de csak úgy megy ha kis kanállal kenem a szájába, magától nem :( Arra újra ivott, és lassan 17 óra, még le kopogom nem hányt! Szerintetek van esélye gyógyulásra??? Mondjátok hogy rendbe jön! :(



2013. febr. 15. 16:56
 1/6 sippara ***** válasza:
53%

Több állatorvos, jobb állatorvos, állatorvosból sosem elég. Ha megmondod, merre laksz, szívesen ajánlok is, ha tudok, illetve megadhatom privátban a mi dokink számát, az egész országból járnak hozzá, ha messze is van, biztosan tud ajánlani valakit a közelben.

Őszinte részvétem a társáért és drukkolok, hogy ő rendbe jöjjön.

2013. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy beteg kutyába nem erőltetünk semmiféle ételt. Még joghurtot sem.Folyadékot , azt lehet akár fecskendővel is adni.

Ha megáll a hányás, javulni fog ! Szorítok.

Székletmintát vettek?

2013. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is a kutyám parvo gyanús volt.

De neki nem volt infúzió!

Nekem az orvos azt ajánlotta hogy a gyógyszertárba vegyek ilyen kis tasakba ásványi sót,vízbe belekeverni és fecskendővel 10-15 percenként a szájába nyomni!

És nekem 3 nap alatt meg is gyógyult!

2013. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia, mi a III. kerületben lakunk. Voltunk több állat orvosnál is, mind ugyan ezt ajánlotta, és őszintén szólva már anyagilag sem úgy állunk, a másik kutyus miatt, és a kis tesó születése miatt :( Egyébként ajánlották nekem itt a 3. kerületben egy állatorvost aki állatgyógyászattal is foglalkozik és

aki állítólag nagyon jó orvos... Hát csak annyit mondott látatlanba a kutyára, hogy ő szerinte ez a Parovnak egy alfaja, amire nincs "gyógyír" oltott, oltatlan kutya, fiatal, öreg, mind... És hogy csak kísérleteznek a kutyán,csak a szenvedését hosszabbítjuk meg... és csak a pénzért kezelik! NA EZT NEM TUDOM EL FOGADNI VALAHOGY!!!:( Pláne úgy nem hogy még látni sem látta!!!

Nem nagyon szeretném erőltetni az ételt, de azt mondták muszáj lenne annál előbb gyógyul...mellette húslevest adok neki fecskendővel.

Most jöttünk az esti infúzióról, azóta se hányt, aminek nagyon nagyon örülünk. Ahogy haza értünk, ivott is.

Nekünk még nem ajánlották azt oldatot lehetséges azért mert sűrűn hányt, nem tudom... :( Most bizakodunk hogy megáll a hányás, és jobb lesz. Nektek vannak tapasztalatok? Ha csökken akkor az úgy is marad?

2013. febr. 15. 20:14
 5/6 Firestorm ***** válasza:

Pisiléssel,hogy áll?Sokszor vagy ritkán?Vesére lett tesztelve?

A mi yorkinknak is az volt.Először hányt sokszor egész éjjel és reggel aztán jött a hasmenés,ami véres volt,mert (utòlag derült ki) kimarta a popsiját.Ha még arra nem lett tesztelve a helyedben kérnék egy vérvételt rà!Remélem rendbe jön a kutyus.

2013. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem helyes egy bélgyulladásos kutyába bármilyen étel erőltetése. Folyadék kell, és majd akkor étel, ha már magától eszik. Akkor is diétával kezdeni. Pl rizs.
2013. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!