Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etethetem? Oltás?

Xyu kérdése:

Mivel etethetem? Oltás?

Figyelt kérdés
8 hetes amstaff kutyusról van szó és a kérdésem az lenne hogy etethetem "házi kosztal" nem adnék neki semmi tápot csak azt enni amit én! Vagy mindenképpen kell neki vennem tápot? És még az lenne a kérdésem hogy elhozom a kutyát honnan tudom mikor kell vinni oltani? Akitől veszem azt mondta oltva és féregtelenítve van a kiskutya! Nekem már csak évente kell vinnem oltani?
2013. febr. 15. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1szer volt oltva.. Még van neki 4oltása. Aztán fél év után még 1. Csak ezután kell évente vinni oltani. Féreghajtani meg negyedévente kell.


A házi koszt kutyánál nem azt jelenti hogy azt eszik amit mi. (azt mosléknak hívják jobb helyeken :D )

Hanem hogy a kutyának otthon csinálsz külön kaját. BARF PREY vagy egyébb modell szerint. Nem kell feltétlenül nyersen.


Én azt javaslom hogy mielőtt áttértek a "házi kosztra" egy éves koráig érdemes táppal etetni hogy mindenképpen meg kapjon mindent ami számára szükséges. Persze ez csak jobb minőségű tápoknál van így. Brit Care-t ajánlom 12kiló 11.000körül van Zoofast.hu-n. De a sima BRIT is jó az olyan 15kiló 6-7000körül van ez a legolcsóbb, de még minőséginek mondható száraz táp.

2013. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eddig ugye kapott 1 parvo elleni oltást 6 hetesen, a másodikat pedig most, 8 hetesen kell kapnia. 10 hetesen kell beadatni az első kombinált oltását, rá 2 héttel a másodikat. 4 hónapos korig kell megkapnia neki az első veszettség ellenit, amit fél éven belül meg kell ismételni. Csak ezután kell évi 2 oltás, a veszettség elleni és a kombinált. 12 hetes korig, ha tartod az oltási programot, tilos közterületre kivinni a kölyköt és addig nagyon kell vigyáznod, hogy te se, más se vigyen haza semmi betegséget (akár cipőtalpon). 3 havonta kell féregteleníteni. De a tenyésztő -már ha nem szaporítótól veszed a kölyköt- ezeket mind el fogja mondani.


Az ilyen típusú házi koszt nem megfelelő egy kölyöknek! Fűszeres az az étel, amit te eszel és ez tönkre teszi a máját és veséjét. Legalább 7-8 hónapos korig nagyon ajánlott a premium minőségű kölyök táp (Brit, Orijen, Josera, Taste of the Wild, Belcando, Eukanuba, Pro Plan, Cibau, stb.), hogy biztos megkapjon minden szükséges tápanyagot. Majd később lehet váltani a tápról. De soha nem eheti azt amit te! Ha házilag akarod etetni, akkor külön kell neki vásárolni, főzni. De a tenyésztő erről is beszélni fog, sőt, a szerződésben is benne kell lennie.

2013. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!