Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám a lépcsőktől?

Miért fél a kutyám a lépcsőktől?

Figyelt kérdés
Szóval van egy kutyám aki fél a lépcsőktől és a kisebb hidaktól (Pl.: Árok felett egy fél m-es deszka ível át) Ő egy befogadott kutya, kb 2-2,5 éves lehet. Szóval az ilyen kint lévő lépcsőktől nem fél, mint pl ami a teraszra megy fel, csak az olyanoktól ami között zárt fal van, mondjuk házon belül ami a pincébe visz le, vagy fel a padlásra. Egyszer kézben levittem és még nyüszített is, de amikor leraktam akkor már felszabadult szaglászott boldog volt, felfelé megint nem mert jönni, érdekes hogy csak addig fél még a lépcső tart. Mi történhetett vele? Valami rossz régi élménye van a lépcsővel kapcsolatban? Mit tegyek hogy ne féljen a lépcsőtől és a kis hidaktól? Mellesleg nagyon okos kutya, amikor befogadtunk már a pacsit is tudta, sőt ha adott pacsit jobb lábbal és mondtam neki hogy másikkal akkor adott a bal lábával is. Egy szemrebbenés alatt megért mindent, az "ül"-t is kb 5 perc alatt megtanítottam neki. Az orvos szerint mudi-törpe schnauzer vagy esetleg puli kan keverék kutya.

2013. febr. 15. 17:09
 1/9 anonim válasza:
Nem tudom talán fél, hogy leesik :// Láttam már ilyet, nem ő az egyetlen ilyen kutya ne aggódj :) De valahogy falatkákkal vagy ilyenekkel próbáld rászoktatni, hátha sikerül. :)
2013. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:

Szűk folyosókon minden rendben? Érdekes félelem, pláne, hogy csak szűk lépcsőkön jön elő :)

Amiből baj nem lehet: Jutalomfalat, dicséret.

Kezdjetek olyan távolságra a lépcsőtől, ahol a kutya még nem menekül, retteg, de kicsit már kényelmetlen neki a helyzet. Ott aztán mehet a falat (esetleg klikk, ha klikkereztek) minden nyugis lépcső felé nézésre. Ha túlságosan leblokkol, próbáld elvonni a figyelmét, akár már megtanult trükkökkel (az ültetés például nagyon jó ilyen szitukban :)), akár játékkal. Ha már teljesen felszabadultan viselkedik, nagy dicséret, játék, aztán 1-2 órával később egy lépéssel közelebb mehettek. Ha túlságosan leblokkol, nyüszít, menekülni akar, menjetek egy lépéssel távolabb. Menni fog!

2013. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ilyenkor bezártság érzete van? Lehet, hogy valahogy a lépcső meredeksége meg az, hogy mindenütt fal van, emlékezteti valamire. Mivel befogadtátok, lehet, hogy egy hasonló helyen volt, mint a benti lépcső, és ezért fél.


Ha jutival vagy játékkal fel lehet kelteni a figyelmét, akkor csalogasd mindig azzal. Folyton dicsérd meg ha előre lép egy kicsit. Meg add is oda néha a jutit azért. :D

2013. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jutalomfalattal póbáltam de csak előre jön 1 2 lépést és meghátrál. de thx a tanácsokat!
2013. febr. 15. 19:10
 5/9 anonim válasza:
szia nekem is van egy nagyon cuki kutyusom és szintél fél a lépcsőktől, ha például a kezembe veszem és úgy lépcsőzöm vele akkor érzem h remeg szóval sztem vagy a magasságtól fél vagy az is lehet h kisebb korában esett le már lépcsőről ... megtanítani rá sztem h simán lépkedjen a lépcsőkön ne falatkákkal tedd!!! hanem tegyél rá pórázt és kezdj el vele fel le sétálgatni és ha már érzed h nem kell vonszolni vagy nem fél már akkor az fél siker és próbáld meg napota többször írm meg majd h mi lett az eredmény ;)
2013. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos mihelyt rárakom a pórázt és a lépcső felé veszem az irányt már lefagy a kutya, 1-et se hajlandó lépni, csak hátrál és próbálja kihúzni a fejét a nyakörvből csak hogy ne kelljen a lépcső felé mennie.
2013. febr. 17. 09:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd neki a dolgot. Kezdj el vele játszani a lépcső közelében... fel kell, hogy oldódjon a kutyus. :)
2013. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltam, szeret futni utánam. Amíg zárva van az ajtó addig ott is ugrál, játszik, de mihelyt kinyitom és lássa a lépcsőt, 2,5-3m-nél közelebb nem is jön, kajával se, sehogy, még ha nagyon be van indulva a játék miatt, akkor sem.
2013. febr. 17. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Tyűha, akkor ez elég komoly gond. :S Ebben az esetben fel kéne keresnetek egy szakértőt szerintem. Pedig én nem szoktam ezt ajánlani csak úgy... elég sokan ezt írják minden kérdésre, holott van más megoldás is, de jelen esetben tényleg nem tudok jobb tanáccsal szolgálni. :(
2013. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!