Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja a kutyám mikor...

Miért csinálja a kutyám mikor már szobatiszta volt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 hónapos kan yorkim van. Már szobatiszta volt, de már megint össze vissza pisil mindent, s nem a pelusra. Nem tudom mi ütött belé. Nap mint nap kiviszem a szabadba is többször, de nem hajlandó kint végezni a dolgát,de már pelusra sem. Hiába csipem meg a nyakánál, semmi változás már 2 hete..:( SEGÍTSÉG
2013. febr. 15. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Monjduk nem csipkedni kéne, hanem 2 óránként levinni, és ha lent van, megdicsérni. Addig nem menni fel, míg nem végzi kinn a dolgát. A pelus meg pont erre jó, elcseszi a kutyát.
2013. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így van! Legalább kétóránként ki kell vinni a szabadba, de ne csak úgy, hogy gyerünk már pisiljél, aztán szaladni vele be, hanem egy kis játék, stb., ha végzi a dolgát azonnal dícsérni!

Plusz minden nagyobb játék után, evés és ivás után kb. fél, egy órával megint kivinni...

A pelenka pont azért nem jó, mert megszokja a kutya, hogy a házban végezze a dolgát! A lehető legrosszabb megoldás, csak ugye milyen nagy divat manapság...

2013. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam h kiviszem a szabadba mindig....és ha kint van nem tudom megdicsérni, mert nem pisil, órákig nem fogok kint lenni vele, mert 5 méteres hóba szét fagy vagy megfázik. Még jó h használtam pelust vagy különben 2 hónapos kora óta állandóan utána takaríthatnám mindenhol a kutya kakit meg pisit és egészen eddig nem volt vele probléma csak mostanában. Üvöltözni meg agyon verni nem fogom, de vhogy fenyítenem kell, ezért csipem meg. Bár én arra gondoltam kezd ivarosodni és jelölgeti a helyeket, de akkor ezt kint mért nem teszi meg? túl hideg lehet neki? hát passz
2013. febr. 15. 13:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne már ha jobb idők lennének...
2013. febr. 15. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem fog se megfázni, se szétfagyni. 2 kilós kutya és jót szórakozik rajtad, amiért ott csinál belőled bohócot, ahol csak akar.
2013. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

terrier szétfagy meg megfázik?

Nekem is kistestű kutyám van még ruhát se adok rá,nem kell pelenka,vígan el van a hóba. Mert kutya nem egy kisbaba.

Vidd le szépen napi 3-4x,és ne a kutyára fogd a lustaságod.

Pelenkát meg vedd fel,undorító hogy a lakásod tiszta szar meg pisi.

2013. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sztem is undorító h tiszta kaki és pisi az egész ház, ezért van a pelenka h azon végezzék dolgukat pici korban, míg nincs meg az összes oltás...neked lehet h nem, de nekem az egészsége a legfontosabb, de sztem nem a ruha használatról kértem segítséget, és nem vagyok lusta, mert igen is kiviszem a kutyámat 2 ÓRÁNKÉT, de nem parancsolhatok rá h most akkor pisilni fogsz, magának kell rájönni, csak segítséget kértem, h tudok neki ebben segíteni már? de hogy 1xre rá kell förmedni az emberre, hihetetlen, milyen savanyú életetek lehet magyar emberek stílusa, kedvesség nuku..na mind1 sokat nem segítettek (, mert amit leírtatok, azt eddig is tudtam és csináltam.

további szép napot nektek!! ;)

2013. febr. 15. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Választanod kell: vagy pelenkára szoktatod, vagy szobatisztaságra.


Ha az utóbbi, akkor sem kell fél napokat kinn szobroznod vele, csak figyeld a kutyát egész nap és szedd fel a pelenkát, mert azzal csak arra tanítod, hogy a lakásban végezze el a dolgát.

Alvás után mindig mennek wc-re, illetve ha látod, hogy szaglászik, keresi a helyét, vidd le. Ha elvégezte a dolgát nagyon dicsérd meg, kaphat falatot is.

2013. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon is elképzelhetőnek tartom azt, hogy nem a szobatisztasággal van a gond, hanem a rangsorral. Most kamaszodik, próbálgatja a határokat. A csipkedés nem tudom, honnan jött, de úgy fölösleges hülyeség, ahogy van. Ha valóban kezd domináns lenni a kölyök és kezdi felborítani a szabályokat, akkor már attól elmúlhat ez a probléma, hogy elkezded normálisan nevelni és terrierhez méltóan viselkedsz vele. Úgy is foglalkozol vele, ahogy egy terrierrel kell.
2013. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!