Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador és a Berni pásztor...

A labrador és a Berni pásztor kutya közül melyiket vegyem meg első kutyának (ezt a két kutyát ajánlották nagyon)? Semmilyen kutyás tapasztalatom sincs. Meg menyire vannak túl tenyésztve itthon ez a két fajta?

Figyelt kérdés

Nem ház őrzésre szeretném egyiket sem.

mind a kettőről olvastam nagyjából tudom a mozgás igényüket.



2013. febr. 15. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
lemaradt 26/F
2013. febr. 15. 18:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Kik ajánlották?

Te milyet szeretnél? Minden fajtiszta kutya túl van tenyésztve valamilyen szinten,a fajta nemesítések során célzott rokontenyésztéseket hajtanak végre a kívánt tulajdonságok rögzítésére.Persze ezek minden fajtánál több generációval ezelőtt megtörténtek,de a kutya hordozza géntérképében.Ezért van az ,hogy az állatorvosnál 10 faj kutyára jut egy keverék.

Nekem az első kutyám egy meglehetősen jó nevű kennelből származó Dobermann volt.(nem akarok anti reklámot ezért nem írom le honnan)Kisebb vagyont hordtam az orvoshoz,nem akarnám részletezni.Azóta keverékek vannak az orvos látogatás lecsökkent évi egy alkalomra:veszettség elleni oltás!

Javaslatom :ne vedd egyiket sem ,inkább egy keveréket.

2013. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvastam a neten hogy labrador meg fórumokon is ezt ajánlották.Meg a berni kutyáról is ezt olvastam.
2013. febr. 15. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
A labi igen felkapott fajta lett sajnos, de nagyon jók első kutyának. A berni is népszerű de nem ennyire. Szerintem szíved joga, amelyik jobban tetszik azt válaszd. A berni szőrével kicsit többet kell foglalkozni de mind a kettő csodás fajta. Ha apportozni szeretnél vele akkor mindenképen labrador.
2013. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem labrador!! Nekünk is labink van.. Egyszerűen imádjuk, olyan mintha egy kisgyerek lenne a családban, mindenki csak vele akar foglalkozni!!! De tényleg sok foglalkozást igényel, játék, hosszú séták, úszás nyáron.. 24/L
2013. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a berni hihetetlenül gyönyörű!
2013. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tény, hogy gyönyörű, de vannak fontosabb szempontok. Nekem mindkettő volt, évekkel ezelőtt egy labrador retrieverem, most egy berni pásztorom. Mindkettő jámbor, szelíd kutya, a berni picit "vadabb", de ő mondjuk kan kutya, a labrador szuka volt. Igazából komolyan nem tudom: mindkettő remek. A berninek fésülni kell a szőrét, imádja a telet, nyáron teljesen kikészül, kell neki kis kád, vagy valami, amiben hűsölhet, vagy illik beengedni olyankor, de amúgy kinti kutyának (is) ideális. A labradornak nincs olyan hosszú szőre, de az télen fázik kicsit. Ha utánanéztél, ismered a mozgásigényüket, és egyéb dolgokat, akkor már megteheted, hogy az alapján választasz, amelyik jobban néz ki, de előtte ne. A labrador valóban elég divatos, ahogy valaki írta, de akit ez zavar, vegyen fekete labradort, máris egyedi. Mindkettő igényli a gazdi közelségét. Tényleg nem tudom megmondani, melyik legyen. Talán annyit tudok még mondani: a labradorom soha nem ugatott, a berni sokat, mély, öblös hangon. (Hátha zavarja a szomszédokat, vagy ilyesmi, azért mondom.)
2013. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk mind a 2 fajta volt! A labrador nagyon játékos bolondos okos! A bernik pedig nyugodtak nem szeretnek játszani de nagyon hűségesek és okosak!
2013. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!