Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Berni pásztor megvédi a...

Egy Berni pásztor megvédi a gazdáját ha megtámadja vki, mint pl egy német juhász? Vagy nem, mint pl egy labrador?

Figyelt kérdés
Nekünk volt már régebben NJ meg labrador is és most semmi, és gondolkoztunk egy berni pásztoron.A NJ nem vol rátanítva, de ha átjöttek a gyerekekhez a barátaik vmiért összevesztek akkor morgott a vendég-gyerekre.De a Labi nem.A Bernivel mi a helyzet?
2010. aug. 31. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem! Szerintem másféle kutyán gondolkozz.
2010. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy idő után mikor már kötődik a gazdájához a kutya, akkor mindegyik nagytestű megvédi, vagy legalábbis próbálja. Nem hiszem hogy sétáltatod a kutyádat, megtámad valaki késsel fenyeget, a kutya meg leül és végignézi ahogy megölik a gazdáját. Meg a kutyák érzik az emberekben hogy ki gonosz és ki nem.
2010. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem simán megvéd a labradorom, és nem olyan piti esetekben mint egy "gyerekveszekedés", hanem utcai támadásban bizonyított.
2010. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy bernit aki hatalmas és úgy retteg az emberektől hogy menekül. De egy normális bernitől sem tudom elképzelni hogy agresszív legyen. Én más fajtát választenék ilyen célra.
2010. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na jó a Labrador nem a mienk hanem testvéreméké és még csak fél éves, és még nem kellett szerencsére senkit, de nagyon jámbor és ezért gondoltam, hogy nem védené meg a gazdályát.De szerinted felnőtt korában megvédené majd a gazdáját baj esetén?Mert mindenhol azt olvasom, hogy nem jó házörző, vagy ez a kettő nincs összefüggésben?
2010. aug. 31. 15:37
 6/6 anonim válasza:
A kutya ha ugy van bánva vele hűséges társ. Minden körülmények között!!! Ha ugy érzi veszélyben a gazdája(társa)vagy a területe , mindig megvédi, legyen németjuhász, vagy labrador, vagy bernipásztor.
2010. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!