Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érti meg a mamám,...

Miért nem érti meg a mamám, hogy ez így nem jó, és csak feszültté teszi a kutyákat?

Figyelt kérdés

Pár hete költöztem ide. itt él két kutya. Ugatósak, rendetlenek. Nagymamám egész álló nap kiabál velük, mert ugatnak (bármikor, bármiért), mert egyik kuty a másik nyakát rágja, mert nem fogadnak szót amikor tiltott helyre mennek, mert felugrálnak és 10 percig ugatnak folyamatosan amikor hazajön, mert nem akarnak enni.

Nagyanyám próbálta utánozni amit a tévében látott a Kutyadokitól, de szerintem rosszul csinálja... Egyrészről mindig más szavakat használ ha le akarja állítani a kutyákat, más részről ha épp nincs kedve nevelni akkor nem nevel... És persze mindig kiabál velük...

Szerintem ettől idegbetegek és mégzavartabbak lesznek a kutyai.

Én nem töltöm velük egész nap az időt, de annyit keztettől fogva betartok, hogy amikor hazaérkezek rájuk se hederítek. Csak miután letettem a táskám, levettem a kabátomat simizem meg a buksijukat. Persze még így is vakkantgatnak 1-2szer, amikor meglátnak, de rám még soha nem ugráltak fel és nem kezdtek el tiszta erőből ordítani.


2013. febr. 16. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A nagymamáddal beszéld meg. Most nem akarok bele menni, mennyire hatásos ez a bökdösés és sziszegés, de akármit is próbál a nagymamád, ha nem következetes és józan, nem lesz semmi eredménye. Ugyan ez igaz arra is, ha a kutyák energiáit nem vezeti le napi naponta.


Annak, hogy megfelelően együtt lehessen élni a kutyákkal, 2 alap feltétele van. A fontosabb, hogy kellően ki kell elégíteni a kutyák igényeit. Vagyis napi elég szabad séta, aktív mozgás, napi szellemi fárasztás, napi elegendő idő, amit a kutyák a gazdáikkal tölthetnek (nem csak pár óra) és rendszeres vinni kell őket más kutyák közé. Ezek bármelyikének hiányában alakul ki a legtöbb viselkedési probléma! Amíg ezeket mind nem akarjátok/tudjátok biztosítani, ne várjatok semmi eredményt!

Csak ezek után jön, hogy megfelelően, következetesen kell őket nevelni.

2013. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagymamám EGÉSZ NAP velük van, de nem játszik velük... Együtt szoktak játszani. Más kutyákat nem ismernek, mert a kertben rohangálnak eleget. Pórázra nem lettek szoktatva, mert én egyszer az egyiket megpróbáltam sétáltani, és ahogy kiléptünk a kapun, bár kisméretű kutya bírni nem lehetett vele, mert száguldozni akart.
2013. febr. 16. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A kert nem elég! Tanítani, foglalkozni kell velük, emellett rendesen mozgatni. És minden kutya igényli azt, hogy más, idegen ebekkel is kommunikálhasson! Ezek annyira alap, minimális követelmények, a felelős állattartás legalja! Ha már ezeket nem akarjátok betartani, mégis mit vártok?!
2013. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: most költöztem ide, most szembesültem a helyzettel (ugyanis ezek nem az én kutyáim)

2: azért tettem fel a kérdés, hogy megtudakoljam mi a teendő. viszont leírtam, hogy mi a helyzet nálunk.

2013. febr. 16. 16:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a kutyák 7-8 évesek. És mint írtam, amikor hazaérek én következetes és higgadt vagyok, ezért nekem nem adódott ilyen felugrálós-ugatós gondom. Viszont a nap többi részében nem nagyon akarnak velem foglalkozni, csak nagymamámmal...
2013. febr. 16. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem, ne te vagy a gazdájuk. De ettől függetlenül a nevelés nem csak abból áll, hogy leszidom a kutyát ha rosszat tesz! Ehhez az is hozzá tartozik, hogy kielégítem azt a minimális igényét, ami van. Akkor a nagymamád kötelessége, hogy minden nap elég minőségi időt töltsön a kutyákkal.

De nem is értem mit gondolnak egyesek. Elvárni egy kutyától, hogy nyugodt és kezelhető legyen, mikor nem vezetik le az energiáit! Ez egyszerűen felháborító! Szörnyű, hogy a 21. században ennyire képtelenek a tudatosságra, felelősségre az emberek.

2013. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy száguldozna a szerencsétlen, egyrészt mert tele van energiával, másrészt meg végre kikerült a kertből ahol egész életét kénytelen volt leélni. Ez nem kifogás, ha kistestűek, el fogsz velük bírni velük, tessék elvinni őket sétálni, futtatni, akár flexin is.


A többit a nagymamáddal kell megbeszélned. Ha nagy "kutyadoki" rajongó akkor tudnia kellene, hogy az ordibálás nem segít a helyzeten.

2013. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!