Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 57 cm magas a borderem,...

57 cm magas a borderem, pároztathatok vele ennek ellenére?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 21:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A tenyészszemle eredménye után majd kiderül.
2013. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tenyészszemle?? A kutyámnak nincs tk-ja. Csak a szüleinek, de amúgy az örökletes betegségektől mentes. Csak van egy barátnőm, aki akarna az én kutyámtól meg az övétől kiskutyákat. És hát gondoltam, hogy nem biztos jó ötlet ekkora kutyával beugratni a valamivel kisebb border szukát (10 cm). De talán nem lesz gond
2013. febr. 16. 21:55
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van törzskönyve, tenyészszemle, összes szűrése megvan, akkor esetleg, ha találsz hozzá egy olyat, aki szintén átment a fentieken.
2013. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

És a többi kiskutyával mi lesz? Amit csinálni akartok az szaporítás. Ha annyira kölyköket akartok ne a kutyáitokat nyektessétek, hanem vegyetek egyet igazi tenyésztőtől.

Vagy kérdezzetek rá a fajtamentőknél, de ez így elég nagy felelőtlenség.

2013. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy mentes a betegségektől? És a barátnődé?

Vajon a két kutya vonala illik egymáshoz?

2013. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyv nélkül a kutyád még csak nem is fajtatiszta, 57 centivel meg pláne nem az, ergo ne szaporítsd, mert tele van az ország gazdátlan keverék kutyákkal meg szaporított, idegbeteg borderekkel.
2013. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Már miért lenne keverék a kutyám??? A szülei mindketten tk-sak, láttam a papírjaikat (isds kutyák, birkák mellett)... egy véletlen folytán lett alomból származik amit aztán nem tk-ztak le. Nem is magyarországról van... már miért lenne keverék, vagy idegbeteg...
2013. febr. 16. 22:33
 8/23 A kérdező kommentje:
Onnét tudom, hogy mentes mert mindkét szülője szűrve van CEA, CL, TNS-re és mentesek (Optigenes papírt láttam róla)
2013. febr. 16. 22:35
 9/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha a másik kutya hordozó is lenne, akkor se lennének beteg kiskutyák.
2013. febr. 16. 22:36
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

honnan tudod, hogy betegségektől mentes? az állatorvos ránézett az és azt mondta?

egy border collie teljes egészségügyi szűrése tenyésztés előtt 100-150e forintra rúg... ha ezek nincsenek meg, és véletlenül pont mind a kettőtök kutyája TNS hordozó, akkor a kiskutyák kb 3-4 hét után el is fognak mind pusztulni.

2013. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!