Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz nevelés lenne?

Rossz nevelés lenne?

Figyelt kérdés
Én a kutyámat csak leöntéssel(viz,általába amugy nem öntöm le csak mellé öntök egy kicsit) tudom nevelni,mert a szidás orrbakoppintás meg stb. nem jött be,a nevelést ugy értem hogy igy tudom tudatni vele hogy rosszat csinál.A szomszédba van egy tenyésztő aki azt mondja ez nem jó nevelés.Szerintetek?Amugy a kutyám nem fél a fürdéstől,úszástól csak ha leöntöm de akkor se fél hanem tudatosul benne hogy rosszat csinál.A tenyésztő azt adta tanácsként hogy seprűvel vágjak rá ilyenkor,de ezt én kegyetlennek tartom.Mi a vélemyényetek a nevelésemről?
2009. szept. 7. 20:08
 1/5 anonim válasza:
Szerintem sokkal jobban hangzik az h vizet öntesz mellé, picit rá, mint a vágjunk rá söprüvel..igy legalább fájdalmat nem okozol neki, és rájön h legközelebb másképp kéne csinálni :D
2009. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én félnék, hogy megfázik (ha egy kevés mégis rámenne). Ha következetes és határozott vagy, elég ha rászólsz hangosan. Ha nem használ, akkor mintha rá akarnál ütni, megemeled a kezed (de nem ütsz). Ha nagyon rosszat csinál és semmi se használ, s*ggen legyintés, de nem erősen.


Esetleg a leöntés helyett használhatnál egy rossz kulcscsomót, hogy mellé dobot- meg fog ijedni a csörrenéstől-, de ezt csak olyan esetekben használd, ha messze van tőled és rosszat tesz.

2009. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
dobot==> dobod
2009. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Télen általába nem öntők rá és ha mégis akkor se rá hanem kb. 1-2 méterrel arrébb ugy hogy ne menjen rá.Nyáron se épp rá öntök csak ha nogyon rossz.Amugy próbáltam már mindent de nem használ.És ennél következetesebb már nem tudok vele lenni,pedig kutyasuliba is járunk,őrző védőzni.Szóval jobban nekem se megy:D
2009. szept. 7. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most fázott meg a kutyám... nem csak télen fáznak fel.
2009. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!