Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 négyzetméternyi kennel...

Egy 15 négyzetméternyi kennel elég egy németjuhásznak plusz kiengednénk az udvarra, ami 100 m2. Ennyi elég neki, és ha nem, akkor milyen kutyát ajánlanátok? Tudnám vinni sétálni reggel, délben este és erdőbe is.

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 18:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Apám félti a fűszerkertjét,de lehet,hogy az lesz elkerítve,nem a kutya
2013. febr. 20. 06:47
 12/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ez a legjobb megoldás a kutya számára :)
2013. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha úgy szokatod nyugodtan lehet kint. Nyáron ha hozod akkor szünidő lesz otthon leszel vele. Nyugi ha neveled akkor nem lesz vele gond. A bezárás nem jó dolog.
2013. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell mindjárt ledorongolni, mert német juhászt szeretne. Nyilván igaz, hogy nem minden kutya születik azonnal képzett ebként, ennek igazat adok és, hogy sokat kell foglalkozni vele ami (nyári szünet lévén) meg tudna valósulni, hiszen az alapok, hogy mit ne csináljon mit igen, parancsszavak stb. arra lenne idő, nincs suli. Így nem kéne a lakásban laknia, az meg, hogy ne is engedné meg az apukája még inkább ellene szól.

Egyrészt. Másrészt.

Nem kell kutyát tartania. -.- No comment. Mit tudhatunk a kérdező helyzetéről, lehet, hogy ez lenne az első kutyája, ami úgy igazán az övé. Ilyesmi.

A 15 m2 jó, arra az esetre, ha a kutyust szükség esetén zárnátok be, ha vendégek jönnek vagy mikor nem vagytok otthon. És persze akkor is kellene neki valami játékot beadni, amivel elfoglalja magát.

2013. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
44%
Mielőtt kutyát veszel feltétlenül olvass el pár kutyás könyvet . Nagyon ajánlom a Boldog a kutyám ! című könyvet ami azelőtt is jó mielőtt magadhoz vennél egy ebet mert meg tudod benne nézni hogy ezeket a pontokat tudod-e biztosítani számára , és megtalálhatod a hozzád és környezetedhez illő kutyust. Na és nézd Cesar sorozatát nem fogod megbánni . De legfőképp neked azt ajánlom amikor Cesar kutyákat kölyökkutyákat válogat be magának mert abban igazán jól elmondja a szempontjait miszerint pont őket akarja . Én nagyon megbántam hogy nem olvastam még többet a kutyám érkezése előtt . Így is kiegyensúlyozott az élete de akkor még jobb lett volna mind a kettőnknek . Legyél nagyon körültekintő , hisz kutyát nem egy hétre választasz ! Ha még érdekel hogy szerintem miket kéne olvasnod írj !
2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a tartás módja jó, de nem biztos, hogy németjuhászt választanék. Valami könnyebben kezelhetőt inkább.

Skót juhász pl nem tetszik? Nem durvább a szőre, mint egy hosszú szőrű németjuhásznak.

2013. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tenyeres-talpas ***** válasza:
100%

Mindig volt kutyánk, még kölyök korában sem jöhetett be a házba. Elmondanám a kötődéssel nem volt semmi baj, igenis szeretett a kutyusom, azt se tudta, hogy bújjon hozzám. A kennel nagyon jó dolog, főleg ha szuka és nem lesz ivartalanítva, de nem szabad bezárva tartani. Ha a 24 órából max 1-5 órát van bent akkor a 15 m2 megfelel, de tudni kell a kutya nem piszkít oda ahol alszik vagy eszik, és egyik kutya sem tűri a bezártságot. Írtad, hogy a fűszerkertet is el tudnátok keríteni, hosszútávra ez a legjobb, amit tehettek, mivel jobb esetben 10-12 évre kell tervezni... Az jó, hogy nyáron mikor még kölyök vele tudsz lenni, de akkor is ott kell lenned ha, esik az eső, na meg persze korán fel kell kelni hozzá. Tapasztalat, a mi kutyuson hajnalban volt a legaktívabb. :)

Szeptembertől suli, de a kutya ugyan úgy kölyök még, és foglalkozni kell majd vele. Nem baj, hogy még 15 vagy meg sulis, én pl. dolgozok, csak azt kell tudnod, hogy a kutya egy "társ" aki mindig vár majd téged akkor is ha vizsgákra készülsz, ha rossz a kedved, ha szerelmes leszel, ha hideg van kint és lustálkodni akarsz még a jó meleg ágyban... mindig ott lesz, és neked KÖTELESSÉGED, hogy foglalkozz vele. Ne érts félre nem érte kell érni, ha nem "vele".

Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam. :)

2013. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
71%

Nem igazán értem ezt a nyervogást a kutyákkal kapcsolatban. Csak 20e Ft/5kilós tápok a jók, csak bent tartani, csak kinyalni a s*ggét, csak meghatározott korosztálynak....jesszusom.


Egyes fórumokon olvasott unatkozó háziasszonyok okoskodása alapján (nem feltétlen itt, csak most untam meg), kutyája csak a felnőtt, nem dolgozó de jól kereső embereknek/családoknak lehet ÉS azoknak is csak megfelelő fajta mert éljen az előítélet. SŐT, könyveld el magadban, gyerek vagy, egy németjuhász meg nem egyszerű eset, képtelen vagy a feladatra. A feladatokhoz meg nem felnőni kell, hanem megelőzni őket. Legjobb mentalitás....ez látszik napjaink gyereknevelésében is.... gratula.


Egyébként 4 éves koromtól fogva voltam szinte felügyelet nélkül 2 doberman között, pedig biztos ez sem EU szabvány, mégis minden happy volt.


Akármilyen fajtát választottál, rengeteget fogsz vele törődni, nem mert kell, hanem mert nem tudod majd otthagyni akkor, ha tényleg szereted Őt. Felnő melletted és lesz, hogy olyan szar lesz a szitu, hogy nekiadod majd a kajádból a finomabb falatokat... :) remélem csak úgy vállaltad be a dolgot, hogy így éreztél és akkor le lehet szarni a sok okos embert.

2013. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!