Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet beazonosítani...

Hogyan lehet beazonosítani egy kutyát hogy fajtiszta e?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve befogadtam egy csontsovány, mozgásképtelen kutyust aki akkor még nem volt biztos hogy életben marad. Mára egy egészséges és életvidám, barátságos kutyus lett belőle. Akkor amikor befogadtam akkor annyit sikerült kiderítenem róla, hogy feltehetőleg ellopták valahonnan kölyök korában és állítólag fajtiszta is. Sajnos viszont ez olyan információ, amit hallottak az eggyik barátjuknak az anyukájának a barátnőjének a férjének az unokahugának az ismerősének a báttyának a stb... Tény és való azonban hogy az eb nagyon úgy néz ki mint az a bizonyos fajta (Amstaff terrier). Színezete, testfelépítése, izomzata, mérete, fejformája... Egyszóval mindene nagyon olyan mint amilyen az amstaff.

Hogyan lehet beazonosítani hogy tényleg fajtiszta e?



2013. febr. 18. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fajtiszta. Ez biztos.

Hogy fajtatiszta-e? Ha megfelel az előírtaknak a külleme, akkor fajtajellegű keverék, de hivatalosan soha nem lesz fajtatiszta, mert ahhoz törzskönyv kell.

2013. febr. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem... Nekem egyébként csak azért lenne lényeges hogy fajtatiszta e, mert beszéltünk róla a családdal hogy kellene neki egy társ.. Mivel még csak 3 éves lessz, így akár még elleni is ellhet. Ha fajtatiszta a kutyus akkor egy ugyan ilyen kan kutyus lessz mellé pajtásnak. De ha nem az akkor inkább egy szuka roti lessz a pajtija.

Nekem elsősorban egy családtag a kutyus...

2013. febr. 18. 02:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs törzskönyve, a kölykök sem fognak fajtatisztának minősülni, függetlenül a másik szülőtől.


Két azonos nemű kutya között könnyen lehet konfliktus, de persze ennek nem kell feltétlenül így lennie.

2013. febr. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg mi a standard ennél a fajtánál, utánna össze tudod, hasonlítani, a kutyáddal. Ha megegyezik vele, ettől még nem lesz fajtatiszta, jól mondja az előttem szoló, ahhoz törzskönyv kell. A másik kutyust meg jól gondold meg, agressziv iss lehet vele.
2013. febr. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha nincs törzskönyve akkor nem számít fajtatisztának még ha az akkor sem, így a születendő kölykök sem lesznek azok, mert egy bizonytalan szülőre és egy fajtatiszta törzskönyvvel rendelkező szülőre nem adnak ki türzskönyvet. A kutyád még ha fajtatiszta sem minősül annak törzskönyv nélkül és azt születése után kellett volna kapnia, lehet volt is neki, de mivel ellopták a törzskönyv is ott maradt az eredeti tulajnál.
2013. febr. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Biztos nem tk-es a kutya, mert a tenyésztők már sok éve chipeltetik a tőlük származó kölyköket és így meglenne a kutya tk-i neve és a tenyésztője.


Kérdező, ne szaporíts! Minek akarsz keverék, szűretlen, beteg, ideggyenge kutyákat gyártani? 2 millió kóbor, gazdátlan kutya él ma hazánkban. Komolyan, szerinted ez kevés? Szerinted kell még több agyon szaporított kölyök? És semmi tudásod nincs, ahogy felelősség érzeted sem, sajnos. Tudod, mit jelent egy alom a szukának? Olyan szinten megterheli a szervezetét, hogy akár 2-3 évvel rövidebb lehet az élete. Tényleg ezt szeretnéd, tényleg ennyire nem fontos számodra a kutyád? Akkor minek is tartod? És a kölykökkel mi lenne? Még fajtatiszta kutyáknak is nagyon nehéz normális gazdát találni, keverékeknek, szerződés nélkül pedig lehetetlen!

2013. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne!!

Én tudom, hogy mennyire cukimukik a kölyök kutyák de kérlek ne!!! Ne akarj kiskutyákat! Tele a menhely...

Majdnem 5000 kutyáról tudok akik gazdát keresnek és akkor még ebben egy csomó menhely, és gyepmester NINCS BENT!!!!

Folyamatosan altatják a cukibbnál cukibb kutyákat mert jönnek az ÚJ ALMOK!


Légyszíves ne tedd ezt velük..kölyök kutyák halmaza van menhelyeken. Az ember szíve már belefájdul, hogy milyen kegyetlenek az emberek! :(


Kérlek te ne legyél ilyen!!! :(

Azt hiszed, hogy a kölyök kutyák jó helyre mennek..majd végül kidobják őket valahol... :(


Na meg ha bejön az ebadó...most itt a chip..minden. Mindenki szabadul a kutyáktól. Szerinted eltudnád adni a kölyköket? A válasz: Nem...


Ott maradna nálatok az összes 6-9 kutya vagy kevesebb. Kérdésem: Mit kezdesz 8 kutyával? Mert gondolom nem tartanád meg...meg nem is tarthatsz 8 kutyát egy háztartásba.. :/


GONDOLD EZT ÁT VÉGIG!

Inkább ivartalanítsd!

2013. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2014. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!