Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lánykutyámat a vérzés...

A lánykutyámat a vérzés elmúlása után vigyem fiú kutyához?

Figyelt kérdés

Kis kutyákat szeretnék.

PULI kutyám van


2009. szept. 8. 14:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%
Vidd orvoshoz ő majd megmondja mikor termékeny. De általában ilyenkor. Aztán nehogy otthon hagyd a törzskönyvét, kiállítási bizonyítványait, szűréses papírjait! És a kanét is kért el! Ja hogy szaporítani nem kéne...
2009. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
70%

Kis kutyákat szeretnél?Puli fajtamentést keresd az ügyben.

Ha az alapokat nem tudod,mi a fenének akarsz szaporítani?

Puli is van sintértelepeken,menhelyeken bőven.

Ők is úgy születtek valaha,hogy "minden kölyöknek biztos,hogy lesz gazdája,sokan jelentkeztek már előre".

2009. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Nem szaporítani szeretnék, hanem szeretném, hogy legalább egyszer legyenek kiskutyái.


Amúgy gondoltam, hogy lesz olyan aki leugat. Már vártam!!!


Köszönöm az első válaszolónak a választ!

2009. szept. 8. 15:05
 4/54 anonim ***** válasza:
74%
Ezt hívják szaporításnak...
2009. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
67%

Miért szeretnéd,hogy egyszer legyenek kiskutyái?

Bevetted azt a baromságot,hogy egyszer szülnie kell?

ha magadnak akarsz kölyköt,hidd el,nem olyan lesz,mint az anyakutya klónja.

2009. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Látom, már megint nem a kérdésre válaszolnak a kedves válaszolók.

Általában a tüzelés 9-18-ik napjáííg termékenyek a szukák.

Ilyenkor a vérzés felhígul, van, amelyiknél abba is marad.

A kan kutya nagyon jól tudja, mikor is van itt az ideje a párosodásnak, a szuka pedíg félrecsapja a farkát ilyenkor, és magához rngedi a kant.

Az első fedezést érdemes megismételni 1 nap kihagyással, de így is előfordul, hogy üres marad a szuka.

A fedezéstől számított 58-63 napra születnek a kiskutyák.

Üdv.

2009. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

ezt megkérdezheted egy állatorvostól v egy tenyésztőtől is. Mert ugye onnan van a kutya? vannak oltásai, féreghajtva van, szűrői vizsgálatok, törzskönyves stb., stb. ??

A kiskutyákat beoltatod , féregtaleníteni fogod? Jó minőségű tápon neveled majd? ha netalán lenne valami komplikáció szülés ( fialás) közben akkor viszed majd orvoshoz? A szuka kutya mennyi idős.

Ja és egy aprócska hiba amivel nem vagy tisztában. A nőstény kutyát szukának és nem lánynak hívjuk.

Lehet kicsit nyers voltam.

Ja és még annyit hogy régen én is akartam a törzskönyvetlen kutyámnak kicsiket. De megnéztem egy menhely honlapját és egyből lemondtam róla. Ugyhogy gondoldd át.

2009. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos úgysem fogja...
2009. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
10%

Szia.

Szerintem azért nem tesz jót egy kutyusnak, ha egész életében 1x sem lesznek kölykei. A legtöbb embernek is az az életcélja, hogy legalább 1 gyereket felneveljen. A kutyáknál miért ne lenne így?! 1x ellesd le, ha jó a harapása és jó adottságokkal rendelkezik. Biztos van a netem olyan oldal, ahol leírják, a standard-eket. Ha annak megfelel a kutyád, és tudod, hogy a kicsiknek tuti lesz gazdiuk, és a kötelező legalább 1 oltást és féreghajtást ki tudiod fizetni az akár 5-6 hanem több kicsinek (oltásonként minimum 5000.-), és ha esetleg császározni kell a szukát, az is belefér a keretbe, akkor a 3.-4. tüzelésnék pároztasd be. Réka

2009. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
72%

Réa látom mindenhol soztod az észt! Az ember akar gyereket! A kutyának csak ÖSZÖTNE van. Ő akkor is d*g ha kell ha nem! Nem akar sem párzani sem szülni! Csak épp muszáj neki, mert az ösztöne ezt diktálja! Csodáltos lény a kutya, de nem ember aki gyereket tervez és vágyik rá! Olvas el egy-két könyvet, tájékozoódj mielőtt kutyásnak hiszed magad...

A kutyának semmi szükéseg a fájdalmas, megerőszakolós párzásra, sem a szülésre, és kiskutyanevelésre sem. Nem lesz tőle egészségesebb. A ivaros állatokat veszélyeztető betegségek ugyanúgy sulytják, akárhányszor szül! Ugyanúgy méhgyulladásos lesz, emlőrákos, álvemhes mint egy nem elletett szuka! Ha egészségesebb kutyát akarsz akkor ivartalaníts. Ezekre a betegségekre ez az egyeten gyógyír!

Ha nem törzskönyves a kutyád, akkor nem tudod biztosítani hogy a kölyköknek megfelelő helyük lesz! Mert honnan tudod, hogy akinek odaadod, nem dobja ki, nem elletei minden évben, nem költözik el, nem lesz-e allergiás... Naív vagy ha hiszel az emberekben és azt hiszed a kutyáid biztonságban lesznek. Ezek a kutyák kerülnek aztán az útra, vagy jobb esetben a menhrlyre. Mert a tenyésztő szerződéssel adja a kölyköket, te viszont ugye nem... Rengeteg kutya van a menhelyen és ez a te lelkeden is fog száradni, mert nem tudod biztosítani a kölkyök biztonságos életét, nem tudod őket nyomonkövetni és visszavenni mint a tenyésztő.

2009. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!