Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutyám mindent...

Segítség! A kutyám mindent megeszik! Mit tegyek, hogy erről leszoktassam?

Figyelt kérdés
Mindig rág, és amit rág, azt előszeretettel el is fogyasztja. Rákapott arra, hogy el-el lop dolgokat, amit csak elér. És annak annyi. Egyik nap főzés közben leesett egy hagyma, másodpercek alatt szétrágta és megette. Nem akadály számára a citrom se... furcsa ugye? És a WC papír A gond az, hogy egy másik alkalommal hallom, hogy fulladozik, vagy mintha hányna, berohanok hozzá és a földön hempergett. Szétrágta a plüss maciját, és mindent vatta csomó borított. Egy nagy darab a torkán akadt, alig tudtam kiszedni. Az ürülékében találtam már műanyagot is, szerencse, hogy kijött belőle Egyszerűen nehéz tőle mindent elzárni, folyamatosan figyelnem kell mivel játszik, hogy le tudja-e nyelni. Van erre megoldás, hogy leszoktassam? Mit tehetnek, hogy abba hagyja ezt a mániákus rágás - evés mániát? Amúgy meg álmában is rág... készült mar pár videó, ahogyan álmában eszik és nyaldossa a száját :)

#kutya #rág #mindent eszik #mindenevő kutya
2013. febr. 19. 20:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, varom én is, hogy nagy legyen végre :). Viszont egyedül élek, nagy ház, otthoni melóm van. És kiskutyánál döntöttem, kellő türelmem van és időm is.
2013. febr. 19. 21:01
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jack russel van. Kiskorában idekerülés után kb két héttel megrágta a net kábelt, konkrétan 10percre nem figyeltünk rá..és kész a baj. Akkor kapott egy leszidást és azóta a vezetékekhez nem nyúl, semmilyen vezetékhez-zsinórhoz. Pár hétre rá megkezdte az ágy sarkát, akkor megint fejmosás, azóta meg sem próbálkozik. Most már 7 hónapos, és nem olyan régen történt hogy a kanapén a varrás mentél volt egy kis szakadás.. ő úgy gondolta hogy nem elég nagy, muszáj belőle nagyobbat csinálni. Napokig jöhetett fel a kanapéra. Megette a hatását. De ezeken kívül semmit tárgyat nem szed és rág szét, se zoknit, se dolgokat amit elér a szekrényen, szeret kutatni, de még csak a szájába se veszi őket. Nálunk a játékait rágja szét előszeretettel. Figyelek rá és mikor látom hogy úgy rágja hogy percek múlva semmi nem lesz belőle, akkor fegyelmezés, és elveszem tőle. Akkor van hogy 1-2 napig nem adom vissza a játékait. Utána megkapja, ha netán megint elkezdi szétszedni megint elveszem. Mondhatni ezekből tanul, mert a mostani játékai mind egyben vannak.
2013. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*napokig nem jöhetett fel
2013. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ő fárasztva van kellőképpen, még is néha vannak kirohanásai. Szerencsére ritkán.
2013. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.Szólj rá,esetleg emeld fel a grabancánál.

De erre nagyon figyelj,mert a nagyim kutyája is ilyen volt pici kora óta,most két éves,és kábé egy hónapja a torkán akadt egy tű,a nagyim alig bírta kiszedni.

Kisebb korában meg leszedte az asztalról a telefonomat,és amikor odamentem annyit láttam,hogy a telefon hátlapja 1 méterrel a telefon mellett,a memóriakártya szétrágva,a simkártya pedig az asztal alatt.De ez érthető,mert ha nagyim "leszidja" az annyit jelent,hogy felveszi az ölébe,és nevetve azt mondja neki,hogy jajj de rossz kutya vagy te!!

A mi kutyáink sokkal jól neveltebbek,a nagy 10 a kicsi 4 hónapos,póráz nélkül járnak 3 hónapos koruk óta,a nagyim meg csodálkozik,hogy milyen okosak.

Persze,mert mi rájuk szólunk!

2013. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!