Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy leszoktass...

Mit csináljak, hogy leszoktassam a kutyámat arról, hogy reggel "ébresszen"?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves yorkshire terrierem, általában reggel 6körül szól az óra, hogy ébresszen és akkor az első dolgom levinni, de ha például felébredek, 5körül, és még szeretnék visszaaludni, akkor már nem tudok, mert belemászik a fejembe és nyüsszög, hétvégenként is mikor egy kicsivel tovább szeretnék aludni. Alapvetően mindig is arra próbáltam szoktatni, hogy ne teljesen az időhöz ragaszkodjon, hanem ahhoz mikor én mondom, felkelek.
2012. szept. 10. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Leküldöd az ágyról (ha szóra nem megy, segíts rá kézzel, de fontos, hogy végül ő ugorjon le a nógatásra, ne te rakd le), és baromi mérgesen (hajnalban gondolom nem lesz nehéz) rászólsz, hogy ott marad. Kicsit még figyeled, és ha vissza akar ugrani, akkor még mielőtt felemelkedne a földről, tiltod megint. Egy a lényeg, legyél következetes, addig tiltsd és küldd le, amíg meg nem érti. Lehet, hogy ez több hajnalodat is el fogja venni, de hosszú távon megéri. Ha viszont egyszer is hagyod győzni és felkelsz hozzá, akkor azzal elveszítesz minden addig megszerzett eredményt ebben a témában, úgyhogy legyél kitartó :)
2012. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. szept. 10. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én azt csinálom, ha hétvégén is nagyon korán kelt (bár én nem szeretek 6-7-nél tovább aludni) leviszem 3 percre, intézze el, amit kell, és megyünk is vissza.

A múltkor annyira hülye voltam, valamiért felkeltem hajnali egykor, és azt hittem, hogy reggel van. Persze az én kutyám is (szintén yorki) fölkelt, mondom neki "mindjárt lemegyünk" Felöltöztem, lementünk, és csak az tűnt fel, hogy még nem is pirkad. 2 perc után sejtettem, hogy valami nem stimmel, úgyhogy mondtam neki, hogy séta véget ért, gyerünk vissza :D na akkor azonnal lefeküdt aludni, ő tudta, hogy még nem kell kelni.

De ha máskor olyan van, hogy nem hagy békén, akkor egyszerűen ráparancsolok, hogy feküdjön le, vagy menjen ki a szobából.

2012. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hatkor kelek hétköznap és bizony nagyon nehéz rávenni a kutyáimat, hogy hétvégén tovább aludjunk, egy fél órát még csak tudok csúsztatni, de pl 9-ig soha nem tudok aludni, bármilyen későn is viszem kinőket este :(
2012. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!