Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak szegénnyel?...

Mit csináljak szegénnyel? Örökbefogadás. Többi lent

Figyelt kérdés

Vasárnap fogadtam örökbe egy komondor keverék kutyát. Haza is hoztuk még akkor. Elötte férfi volt a gazdája és segélyhívásra került a menhelyre mert a gazdi ha nevezhető annak bezárva tartotta étlen szomjan.

Most az a gond h csak a férfiakat fogadja el. Jöttem volna tegnap haza és nem engedett be. Így a párom hazajött a munkából h megkösse mert öt beengedte.

És egyszerűen nem fogad el engem. Pedig én etetem.

Ma volt az állatorvos nála mert a bőrével volt baj és azt mondta h ha most nem fogad el akkor sose fog. Javasolta hozzunk másik kutyát.

Szerintetek?


2013. febr. 20. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem keressetek fel egy trénert, egész biztosan meg lehet oldani valahogy.
2013. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap óta nagyon kevés idő telt el, kár pánikba esni.

A kutyának el kell nyerni a bizalmát, nem tudja még hogy te milyen vagy, hogy bánsz vele. Az nem sokat számít, hogy te adod neki az ennivalót. Nagyon rossz helyen volt, nem várható el, hogy egyik pillanatról a másikra feloldódjon, megnyíljon. Egy tréner tényleg sokat segíthetne. De amúgy - tudom ezt könnyű mondani - nem javít a helyzeten, ha még félsz is tőle.

Az állatorvos meg hülye... Ő maradjon az állat belgyógyászati és traumás eseteinél, a kutyakiképzők meg majd segítenek a lelki dolgokkal. :)

2013. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy el lehet érni:) Nem kell ezért másik kutya semmiképp sem, csak türelem:)
2013. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ücsörögj a kertben teljesen passzívan. Ne akarj vele kommunikálni, de legyen nálad kaja. Ha feléd megy, akkor fordulj el, hogy semmi fenyegető ne legyen a mozgásodban, tartásodban, és próbáld elkezdeni kézből etetgetni. De csak akkor, ha amagától oldódik, magától közeledik.

Az állatorvos meg pont annyit ért a kutyaneveléshez, amennyit a gyerekorvos a gyerekneveléshez.

2013. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nőket támadja. Mamámmal kertszomszédok vagyunk és jött át és ugrana neki meg vicsorit. Pedig elengedve még barátkozott vele. Velem sincs kibékülve. Nem értem miért. Arra gondolok azért mert férfi nevelte.
2013. febr. 20. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nőkkel rossz élménye volt. Ha leülsz a kertbe háttal neki, mondhatni megadod magad, akkor is támad? Ha igen, akkor valóban egy kiképző felkeresése lenne a legjobb megoldás meg egyébként is. Ha úgy nem támad, akkor meg lehet próbálkozni azzal, hogy kiülsz neki háttal, jutalomfalatot veszel a kezedbe, és leszórod magad mögé a földre (valami nagyon finom legyen). Ne akarj nyúlni felé, ha feleszi, várd meg, hogy a kezedből is magától vegye el. Ez akár napok, hetek kérdése is lehet. Én egyébként a huskymmal voltam így, csak ő eleinte a barátomtól félt, kétszer meg is harapta félelmi agresszióból. Aztán sokat mentünk együtt sétálni, és rájött szép lassan, hogy a fériaktól sem kell félnie.
2013. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok úgy, ahogy az előző írta és a láncról azonnal engedjétek el, csak agressziót szül.
2013. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy láncon is van? OMG Cseverből vederbe:( Na ezt sürgősen felejtsétek el, fogjátok a kutyát, és vigyétek be a házba, legyen veletek annyi időt, amennyit csak lehet. Az sem baj, ha bebújik egy sarokba vagy zugba. Idővel majd előmerészkedik.
2013. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!