Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érzik a helyzet súlyosságát?

Érzik a helyzet súlyosságát?

Figyelt kérdés

Miután egy menhelyi kutyát hazavisz valaki, a kutya tudja mitől menekült meg. Hogy egy új élete lesz.

Érzi azt hogy lehet az altatástól vagy csak egyáltalán megmentette az életét?



2013. febr. 9. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogalma sincs róla hogy mi várt volna rá. Honnan tudhatná?


Annyit vesz észre, hogy az új helyen sokkal jobb neki, nincsenek millióan, sokkal többet foglalkoznak vele mint eddig, stb.

2013. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem érez semmi ilyesmit, hálát sem érez, nem lesz azért jó kutya, mert megmentették az életét. Tudomásul veszi, hogy jó dolga van, kap enni, inni és örül neki.
2013. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
fogalma sincs róla. A kutyának nincs viszonyitási alapja. Elfogadja azt a helyzetet amiben van, és alkalmazkodik.
2013. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

A mostani kutyám menhelyről van. Sokkal de sokkal-sokkal vidámabb és hálásabb, mint eddig bármilyen kutya, akit ismertem!

Sokszor beszéltük ezt párommal, hogy most már biztosan tudja, hogy megmenekült valami rossztól. Látszik a viselkedésén, a tekintetén, mindenén.

Persze kell ehhez 1-2 hónap, addigra felfogja, hogy jó helyen van. Állítólag 3 hónap mire egy kutya megszokja az új helyét... állítólag.

2013. febr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
A kutya átlag két nap alatt beilleszkedik az új környezetébe és bármennyire is szeretnék az emberek, a kutya nem ember. Nem tudja mi az a hála, mi az, hogy megmentették, mert nem tudja mi az, hogy menhely vagy mi az, hogy altatás. Mégis honnan tudná? Nem tud elvontan gondolkodni. Nem ember, kutya.
2013. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy egy mentett kutya sokkal jobban megbecsüli magát. Nem kifejezetten hálából, hanem egyszerűen csak azért, mert érzi hogy neki mennyivel jobb, ezért mindent meg tesz hogy ez így is maradjon, nagyon meg akar felelni. Nagyon nagyon megszereti az új gazdát, mert eddig senki nem törődött vele, most pedig van valaki aki játszik vele, eteti, simogatja, szeretgeti.

Ezen felül sokkal kevesebb kell nekik a boldogsághoz. Nincsenek nagy igényeik, már attól boldogak, hogy van otthonuk, van gazdájuk, van aki törődik velük. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy kevesebbet kell velük foglalkozni, csak hogy könnyebb boldoggá tenni őket, mint azokat a kutyákat akik beleszülettek a jóba. Kisebbek az igényeik.

2013. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan menhelyes kutyánk, aki sokadszorra jön vissza. Az új gazdáknál nem vált be, a kennelben viszont tök jól érzi magát. Én se hittem volna el, ha nem látom, de tényleg a kennelt tekinti otthonának. Szomorú és nyilván nem ez az általános, de ilyen is van.
2013. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most miért lettem lepontozva? Nem írtam semmi bántót...

Én ezt tapasztaltam a mi kutyánknál, nem hazudtam. Látom, hogy ő sokkal életvidámabb és boldogabb és hálásabb.


Persze, hogy azért mert ő úgy kezdte az életének első másfél évét, hogy nem ismerte mi az a szeretet, a gondoskodás, a jó falkavezér stb.

2013. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy a két nap az kissé túlzás. Volt nálunk ideiglenesen is kutya, két nap után még mindig visszahúzódó és nagyon-nagyon óvatos volt.

Ha már beilleszkedett volna, akkor felszabadult lett volna, játékos és vidám vagy valami ilyesmi, nem?

Annak a kutyának kellett 2 hét, mire úgymond "normálisan" viselkedett. De sokat segített neki az, hogy tanulhatott a mi kutyánktól. :)

2013. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon örülünk neki kedves vikica, hogy átszoktál a kutyák kategóriába... Ennyi hülyeséget egy helyen, édes Istenem.


Egyébként nem tudja egy kutya. Nekem volt vásárolt és menhelyi is, semmivel nem volt hálásabb a menhelyi, pedig mentett volt, szaporítótelepről, ahol verték, több csontja törve volt, és kórosan sovány. Egyáltalán nem volt hálás. De nem is ez a dolga, elég ha én tudom mit tettem érte.

2013. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!