Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik menhelyről fogadnak örökbe kedvencet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Jó szívűek, mert nem hagyják hogy tovább ott szenvedjen. :D
2013. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg eléggé tájékozottak, így sikerült elkerülniük a "fajtatiszta szinte ingyen" bűvkört, s így egy jobb döntést tudtak hozni. Engem örömmel tölt el egy ilyen jó döntés.


Úgy körülbelül ennyi, ami ennyi információ mellett eszembe jut.

2013. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt mint bárki másról aki kutyát tart. Kivéve ha lenézi azt akinek fajtatiszta kutyája van és sznobnak meg egyéb hülyeségnek gondolja. Azt nem szeretem.
2013. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nagyon szereti az állatokat. Én például azért fogadok örökbe, mert szeretném ha gazdájuk lenne.
2013. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően jó dolog, de azt sem szabad elfelejteni, hogy az átlag kevésbé becsüli meg a menhelyes kutyát, mint amelyikért pénzt adott. Sokan minden lelkiismeret furdalás nélkül hozzák vissza őket, vagy eleve el sem viszik, mert nem tetszik nekik az, hogy a menhely tudni akarja, hová kerül a kutya és még nekik áll feljebb, hogy ők "segíteni" akarnak és nem értik meg miért nem kapnak rövidszőrű kistestű kutyát telepre, vagy arra, hogy a kertben egy ólban tartsák. Vagy a másik: ivartalanítva nem kell nekik a fajtajellegű, csak ivarosan, mindenki tudja, hogy miért. Ennek általában az a vége, hogy b.ssza meg a menhely és visznek majd máshonnan kutyát. Szóval elég vegyes a felhozatal, nem mindenki szent aki menhelyről akar kutyát.
2013. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező gondolom te vagy a menhely mániás, értsd már meg valakinek jó a használt kocsi, valakinek meg csak új kell.

Becsülöm ezeket az embereket ettől független, de azért nem fogom isteníteni mert neki azaz igénye hogy menhelyest akarjon. Na azt az embert becsülném igazán aki mondjuk fajtatiszta Németjucit akar drágán venni, ehelyett elhoz egy fajtajellegű félig keveréket a menhelyről.

Arra azt mondom hogy ez aztán leadott az igényeiből csak hogy egy kutyát megmentsen, ez becsülni való.

2013. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13:51 hidd el, amelyik kutyáért rendesen fizetnek az ezerszer jobban dellenőrizve van, hogy kihez kerül. Meg ott van az a menhely ugye ahol bunkók, érdektelenek és nagyon nem érdekli őket, hova viszik a kutyát. Én spec ilyennel találkoztam. Akik drágán vesznek kutyát általában azok segítenek a menhelyeseken is, nem az sz*rik az állatokra hogy fizessen érte.
2013. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

15:56: Nem én vagyok az a bizonyos "menhely mániás". Fogalmam sincs kiről vagy miről beszélsz.

Csak azért érdekel mert sokszor hallottam más és más véleményt.

Vannak menhelyek ahol ellenőrzik hogy hova kerül a kutya.

2013. febr. 2. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen normális, hogy kap kérdéseket a gazdijelölt mielőtt megkapja a kutyát - ha külföldre viszik, akkor az ottani alapítvány az előzetes interjút követően konkrétan kimegy házhoz leellenőrizni a körülményeket. Nem is adnak vissza kutyát soha, nem panaszkodnak az eljárás miatt, viszont képesek fizetni egy magyar keverékért még akkor is, ha öreg, vak vagy háromlábú. Számomra ez a nagy szó, nem az, aki fajtajellegűt csak ivarosan vinne, aztán meg neki áll feljebb, hogy nem kap.
2013. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy nekem, hogy menhelyről vagy tenyésztőtől van valaki kutyája, ha felelősen döntött arról,hogy honnan és utána is felelősségteljesen gondoskodik róla.
2013. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!