Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya körmöt mivel lehet...

Kutya körmöt mivel lehet levágni otthon? Vagy le lehet reszelni valamivel ami nem annyira fájdalmas?

Figyelt kérdés
Körömágy gyulladásból maradt egy nagyobb körme a kutyámnak amit leszeretnék vágni.a gyulladás lement, de a köröm még nagy.
2013. febr. 20. 21:31
1 2
 11/18 Tyukanyo40 ***** válasza:
Lehet kapni szenzoros karomvágót, ami jelzi, hol van az idegvégződés. Nekem sima, egyszerű, giotinos karomvágóm van, és hál istennek, világos az egyik kutyám karma, tehát látom,hogy meddig vághatom. Még egyszer sem volt gond, de ha véletlenül megtörténne, akkor nagyon jó, ha szappanba karmolod a kutya sérült karmát, mert az rögtön elállítja a vérzést. A németjucim, kerti kutyus, tehát neki állandóan rövid a karma, mivel egész nap rendezkedik a nagy kertben:)
2013. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 sippara ***** válasza:
69%

Megint a harmadik válaszoló vagyok.

Én sem értem igazán, napi három órát sétál, ebből legalább kettő nonstop rohangászás,hétvégén fél napos séták, agility, mégis csak nő, mint a gomba :/ Az előző kutyám sokkal kevesebbet sétált(szégyellem is magam érte rendesen), de neki sosem kellett vágni a körmét, szépen kopott magától.

2013. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A szenzoros karomvágó egy nagy átverés. Ismerősöm vett, kipróbálta profi kozmetikussal. A kutya direkt fehér körmű volt. A kozmetikus mondta h ő hol vágna, és levágta. Semmi nem volt. A szerzor szerint még lehetett vágni belőle. Vágott addig, amíg a szenzor jelzett és ömlött a kutya karmából a vér.
2013. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló:


Próbáltál már ennek utána járni? Mert én hiszek neked, de akkor itt valami gond lehet. Ez olyan, mintha reszelnéd a körmöd rendszeresen de mégis túl hamar nőne. (Mint az Evan, a minden6ó-ban, amikor visszanő a szakálla :D)

2013. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Semmi meglepő sincs benne, az én kutyámét is vágni kell.
2013. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért csodálkozok ennyire mert volt már pár kutyám, de mindegyiknek kopott rendesen a körme a sétától, játéktól stb. Nem hallottam még erről, hogy vágni kell. :D
2013. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. A körme úgy sikerült hogy megnőjön, volt egy körömágy gyulladása amit meg gyógyítottam és a körme azért úgy maradt azt szerettem volna meggyógyítani. Mivel ahol lakom nincs a közelben kozmetika, meg nekem is csak erős simogatásra hajlandó meg engedni,hogy segítsek rajta.
2013. febr. 26. 09:38
 18/18 anonim ***** válasza:
A pulimmal rengeteget sétálunk, de ettől még az első lábán lévő (fekete!) farkaskörmök, amik a ugye a talajjal nem találkoznak, rendszeres időközönként karmolósra nőnek. Ilyenkor egyszerű minőségi fém-, sőt papír-reszelővel lekerekítem és kész. Ha nagy-ritkán kissé továbbreszelném a kelleténél, azt még a sérülése előtt a lába morgolászós elhúzogatásával jelzi a boglya. ;-)
2017. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!