Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2ésfélhónapos Kuvaszom van,...

2ésfélhónapos Kuvaszom van, nappal az udvaronvan éjszakára bezárom 1kisebb udvarra. Hogy tanítsam meg vele bejöjjön? Mert mostmár nemjön be Ma rácsaptam a seggére seprűvel és duzzog rám Mostmár engem nemveszbe többet? Mert aztmondják a Kuvasz olyan.

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 21:39
 1/7 anonim válasza:
Talán nem kéne ütlegelni, mert ez nagatív élményként csapódik le szegénykébe. Jobban tetted volna ha jutalomfalattal ösztönzöd és megdícséred ha bemegy.
2009. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy két és fél hónapos kutyát nem kell seprűvel csapkodni, ez nagyon rossz nevelési forma!

Nem hiszem el, hogy nehézséget okoz a kutya másik kertbe való vitele.

1) felveszed az öledbe és beviszed.

2) fogsz egy falat finomságot, és hívod magadhoz.

3) egyszerűen csak hívod, ha beértetek az udvarba, megsimized, majd otthagyod.

Egy fizikailag, lelkileg egészséges kölyökkutya minden kis ingerre reagál, így arra is, ha hívják. Megy a hang után, majd követi az embert.

Ne általánosíts. Ha így állsz hozzá, hogy "mert a kuvasz az olyan", akkor olyan is lesz. Morgós, magának való, barátságtalan, a gazdáját is megharapó.

Olyanná fog válni, amilyenné te neveled. Rendszeres játék, foglalkozás, a kölyök oltási program végeztével rendszeres séta, következetes nevelés, falkavezér alapszabályok betartása; NEM seprűvel való csapkodás.

Egy kutyát, különösen egy ilyen pici kölyköt alapvetően pozitív megerősítéssel nevelünk, nem ütlegeléssel.

2009. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,második válaszolónak:igazad van hogy felveszem,úgy is vittem be végül,csak ha nagy lessz akkor nem vehetem fel.Jön is az a kapuig csak tudja hogy belessz zárva és ott leül.éppen azért kell bezárni mert még kicsi és könnyen ellopják.
2009. szept. 8. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mi lenne ha nem kényszerítenéd arra hogy bemenjen és nem vernéd seprűvel hanem valami finom falattal becsalogatnád????


Két és fél hónaposan mit vársz tőle? Ha mindenért verni fogod előbb utóbb meg fog harapni, és igaza lesz!


a kutyát tanítani kell nem fenyíteni!

2009. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a jó megoldás ha bent kapná az esti kajáját. Amíg eszik bezárod a kaput és ha úgy csinálod hogy a tálját éjszakára beviszed, akkor megvárod amíg végez, de addig is csukva van a kapu hogy véletlenül se szökhesssen ki. Ha otthagyod a tálját akkor nem kell megvárnod amíg végez. Mi is így csináltuk és bevált. (Mármint sose volt ilyen problémánk.)
2009. szept. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm megtisztelő válaszotokat.
2009. szept. 10. 05:36
 7/7 A kérdező kommentje:
11.42nek üzenem,nem ütöm-verem,csak beakartam zavarni és épp hogy hozzá ért a seprű.Nem is lenne szivem megverni,hisz nagyon szeretjük.Lehet hogy én írtam rosszul,de a válaszod hasznos volt számomra,és köszönöm.
2009. szept. 10. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!