Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utóbbi két hónapban a...

Az utóbbi két hónapban a kutyámat néha nagyon nehezen tudjuk rávenni, hogy kijöjjön sétálni. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Elég aktív kutya volt régebben, lényegében most is, de inkább hozzászokott a párnákközt fekvéshez. Ha sétálni akarunk vele menni és rátesszük a nyakörvet, csak húzom, de ő leül és néz rám. Nem akarom rángatni, nehogy baja essen. Ha hátulról a családból más megemeli, hogy menjem már. Akkor is hátrál. Főleg ha a helyén fekszik onnan a legnehezebb rávenni, hogy jöjjön. Szoktam úgy, hogy az ölembe veszem, de amint leteszem (15 kg, nekem kis termetű lánynak nem a legkönnyebb) leül és mozdulatlan. NÉha már reszket is. Próbáltam már, hogy labdát eldobtam, kedvenc játékaival hecceltem, aztán kajával is, de semmi..

Ha apum jön haza (ő tőle fél azért) akkor neki könnyen kimegy, de néha ott is kell segitség, hogy félúton kisérnem kell.

Mi baja lehet? Az orvosnak mondtam, de nem szólt semmit. esetleg a lába miatt? (most kikezdte a sok kavics meg fázik is)azért nem akarna kimenni?

persze vannak kivételek amikor meg probléma nélkül kimegy függetlenül attól, hogy kivel megy sétálni.

Ja és gondoltam azt is,hogy esetleg azért, mert nem kell pisilnie, de sokszor van ugy, hogy amint kimegyünk, rögtön elvégzi a dolgát, tehát azért kellett neki régebb óta.


Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Köszi az ötleteket


2013. febr. 20. 23:20
 1/9 A kérdező kommentje:
am a kutyus 4 éves.. és általában ha hátrál és nem akar kijönni a farkát csóválja..főleg ha fél óráig (!!) ugrálok előtte, jóhogynem táncot is járok, hogy jöjjön. ha a labdát eldobom, akkor látom, hogy játszani van kedve, de ha a kijárat felé dobom, már nem megy utána.
2013. febr. 20. 23:23
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért az állatorvossal még egyszer meg kéne nézetni.


Nem érte valami rossz élmény séta közben?

2013. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor volt, hogy nem akart sétálni, amiko pajzsmirigy beteg lett. Alulműködése volt és egyáltalán nem volt kedve semmihez.
2013. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

és hogy jöttetek rá? Amúgy nagyon félén kutya, kint mindig fél az autóbuszoktól, kocsiktól, gyereketől, idegenektől.. mert kiskorában egy forgalmas út mellett nőtt fel testvéreivel. bár már régóta nálunk van és azóta fejlődött, már nem annyira félős, inkább a férfiaktól fél..de most a nagy semmiből nem tudom, mi lehet a probléma. Ha kimegyünk a város szélére az erdő felé, akkor ott önfeledten szaladgál, ugrál, imádja a havat. Minden máshoz van kedve, de kimenni nem. Nagyon gyors kutya amúgy, nyáron szeretnék agilityzni járni vele, de így nehéz lesz.

eléggé gyenge is a szervezete..

2013. febr. 21. 00:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gyenge a szervezete, akkor lehet, hogy változtatni kéne az étrenden. Adtok neki zöldséget és gyümölcsöt is?

Azért az elég fura, hogy elmondtad az orvosnak és nem mondott erre semmit...

Nem húzgálta picit a lábát? Lehet, hogy a kis mancsát kicsípte az a vacak, tudod az a zöldes valami, amit ki szoktak szórni. Mivel írtad, hogy félénk, szerintem besokalt most valamitől. :/

Igazából más módszer erre nem nagyon van, mint amit írtál, hogy próbáltál vele játszani meg ilyesmi. Szerintem idővel újra fel fog engedni kicsit. :)

2013. febr. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem fog tetszeni, amit mondok, de valószínűleg nevelési probléma. (ha beteg lenne, az állatorvos mondta volna). Az, hogy könyörögsz neki, ölben cipeled is erre utal. És az is, hogy édesapádnak nincs vele ilyen problémája. A kutya, ha jól van nevelve és szocializálódva, akkor akkor megy sétálni, amikor te akarod. Nem könyörögsz, nem cipeled, hanem határozottan elindulsz vele, nincs apelláta. Persze ehhez a hétköznapi dolgokban is neked kell felette állnod. Ha a kutya úgy gondolja, hogy feletted áll a rangsorban, akkor ő a felelős is érted, ha sétára indultok. Ezt nem minden kutya tudja elviselni, és inkább elkerüli a dolgot, amíg tudja. Olvass utána, hogy kell helyes falkasorrendet felállítani, és ha az sikerül, akkor a kutya boldogan fog menni veled sétálni.
2013. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van. Lehet a falkasorrenddel vannak gondok. Ha apudnak probléma mentes elindul, és tudja vinni sétálni, őt elfogadja falka vezérnek. Téged valószínűleg vele egyenrangúnak tart, vagy maga alá sorol. Ki kell alakítani a sorrendet, még ha nem is falkavezérnek tekint, de mindenképpen felette állónak kell hogy tartson.
2013. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kertes házban laktok vagy ezt naponta többször el kell vele játszani? Ha nem beteg, nem fázik, akkor minden cécó nélkül ki kell vinni, nem kell könyörögni neki. Fogod és viszed, minden hang nélkül, határozottan, gyorsan.
2013. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Panelban lakunk.

Amúgy apámnak is csinálja ezt (irtam a kérdésemben) de nem oly gyakran persze. Ő tőle inkább retteg (nem bántalmazza, mielőtt azt hinnétek). Amúgy ő inkább alárendeli magát a többieknek, megadja magát. Sokszor amikor leül, úgymond integet nekünk..

És amúgy régebben ha apummal nem akart kimenni a félelemtől, akkor én határozott mozdulattal, ha elindultam, akkor jött utánam (már kezdettől fogva én vagyok a gazdája) egyedül nálam nem könyörög az asztalnál, mig szüleimnek nem tudom megmagyarázni, hogy ne adjanak neki evés közben, de apum állandóan megsajnálja.

Nekem enged meg olyan dolgokat, amiket a többieknek nem..

Tudom, hogy hibás vagyok, mert elkényeztettük. Megpróbálom az egészet visszafordítani, tudom, hogy kell, de nehéz lesz, főleg, hogy már nem kölyök-de nem lehetetlen.

2013. febr. 21. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!