Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

a kutyám elszökött otthonról, majd egy helyi lakos befogadta. Tudomásomra juttot, hogy a kutyám kinél tartózkodik. Elmentem érte és aki befogadta azt mondta hogy ők vették a piacon. (az előző napokba az interneten számolt be arról hogy egy kutyát talált (az enyémet) és befogadta.) Mit tegyek hogy visszaszerezzem?

Légyszi írjatok! :)


2013. febr. 21. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lopd vissza, és mondd azt, hogy a piacon vetted....


A viccet félretéve. Chip hiányában nehéz lesz a dolgod. Viszont ha legalább egy oltási könyv van ami a te nevesre szól, akkor próbálkozhatsz a rendőrségnél is, hiszen ez lopás. Ezzel természetesen kockáztatod, hogy megbüntetnek a chip miatt, de szerintem a kutyádért megéri.


Vagy próbáld meg megvenni tőle. Szerintem ha felajánlasz 10 000 Ft.-ot, szó nélkül visszaadja.

2013. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nah most két eset van.


A kutya csak pár napja van nála? ha igen akkor a kutya a tiéd. Persze ha tudod bizonyítani.


Ha viszont a kutya már két hete a megtalálónál van akkor én úgy tudom hogy az ővé már. Javítsatok ki ha tévedek.

2013. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már miért lenne két hét után az övé??? :O
2013. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát ha nincs a kutyának oltási könyve, akkor lehet, hogy most jobb helyen van. ha viszont van, akkor ott a bizonyíték..nem értem a problémát.
2013. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van valami olyasmi hogy két hétig vagy köteles keresni a gazdáját.. de majd jön valaki aki ért hozzá és elmondja hogy megy ez ^^
2013. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a két hét egy év. Pontosítok: ha valaki talál egy kutyát akkor elvileg mindent meg kell tennie, hogy az eredeti gazdit felkutassák. Chipnézés, interneten hirdetés, plakátolás a környéken. Ha két hét alatt nem jelentkezik senki akkor megtarthatja ha akarja.

Viszont ha egy éven belül jelentkezik az eredeti gazdi és vissza akarja kapni, akkor vissza kell adni.

Természetesen ha tudja bizonyítani, hogy az övé a kutya.


Szerintem célravezető lenne, hogy felajánlsz némi pénzt, 10ezerért lehet, hogy már vissza is adná.

Ha nem akkor bizonyítanod kell, hogy tiéd a kutya és fordulhatsz a rendőrséghez.

Bizonyítékként elegendő, ha van a kutyáról egy pár fénykép (amin felismerhető), legjobb ha mind a ketten rajta vagytok.

2013. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!