Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy jobb sétáltatni a kutyát?...

Hogy jobb sétáltatni a kutyát? Ha megtanítom, hogy mellettem sétáljon, ne szaglásszon, vagy ha hosszabbra engedem a pórázt és hagy szaglásszon amit akar?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nah most attól függ mit akarsz :D


Az első eset arra van ha városban közlekedsz és el akarsz jutni a-ból b-be


2.at csak azok csinálják akik nem tudják/akarják elengedni a kutyájukat.


Ha nem engeded el akkor az első eset semmi esetre se jó..

2013. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez komoly kérdés?


Szerintem a minimum, hogy a kutya tudjon pórázon a gazdája mellett rángatás nélkül sétálni.

Valamint meg kell tanítani a kutyának a behívást!


Így nincs probléma, mert sétálni is tud és szabadon szaglászhat mászkálhat!

2013. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nem vagyok szakértő...Egyedül próbálom őt nevelgetni, olvastam sokat hogy hogy kellene vinni, és szeretném, hogy élvezze a sétát, a környéken még azt se nagyon szeretik, hogy sétáltatom, nemhogy elengedjem. Sajnos úgy nem vihetem az utcán, csak pórázzal, szval akkor így hagyjak neki teret?
2013. febr. 21. 18:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül tanítsd meg láb mellett is menni, mert nagyon hasznos, de ez nem jelenti azt, hogy csak úgy közlekedhet, nyugodtan váltogathatod a séták alkalmával. Legyen egy lábhoz parancs, meg egy mehetsz, ennyi az egész.
2013. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A séta a kutyáért van, tehát én mindig arra törekszek, hogy ő jól érezze magát. Mivel szinte sosincs rajta póráz (tudom, tudom, kötelező:), így a szaglászást nem tudom befolyásolni, de nem is akarnám.

Nem megy tőlem 15 méternél távolabb soha, a járdán megáll, tehát összességében nagyon jó vele sétálni. Látom, ha séta közbe másfelé szeretne menni, akkor arra váltunk irányt (azért nem mindig:) mert tényleg azt akarom, hogy neki legyen jó.

Mindettől függetlenül -még mielőtt azt hinnétek, hogy puding vagyok:D - sulit végeztem vele, kiváló eredménnyel, nagoyn jó képességű, és szófogadó.

Nekem elégséges ez a fegyelem a séták alatt. Eszembe sem jutna a szaglászásról letiltani.

2013. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mi is városban lakunk. nálunk az a helyzet hogy én személy szerint megkövetelem tőle hogy szépen jöjjön mellettem rövid, de nem feszülő pórázon. olykor olykor hagyom is hogy szaglásszon egy kicsit , de valójában délutánonként kocsival el szoktunk menni vele, ott pedig alaposan ki tudja élni magát, ezért is korlátozom némileg a városban szaglálódást. egyszer viszont azt olvastam hogy valaki sima pórázzal, szépen láb mellett elment a kutyával egy bizonyos területig ahol pedig átcserélte flexire így jobban szabadjára lehetett engedni a kutyát. szerintem ez is egy megoldás lehet. bár hogy őszinte legyek az nem hiszem hogy igazi energialevezetés (főleg nagytestű aktív kutya esetében) ha csak pórázon sétálgat az nem megoldható hogy bizonyos területre elvigyed ahol szabadjára tudnád engedni?
2013. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Diesel, én póráz nélkül hordom a kutyáim, mégsem kell láb mellett jönniük, ha pórázon vannak! Számomra ez csak felesleges időpazarlás és az élet bonyolítása. Én a lábnálkövetést, csakis mint feladatot várom el a kutyától kiképzés közben. Pórázon sétáláskor csak annyit várok a kutyától, hogy ne húzzon. Ha valami olyan helyzet adódik, hogy közel kell lennie, akkor egyszerűen csak rövidre veszem a pórázt.
2013. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Nagyon hasznosak, németjuhászom van egyébként, még 6 hónapos, egyébként viszonylag nagy udvarunk van, így itthon is szaladgálhat, csak szeretném a külvilággal is ismertetni, és néha szoktunk együtt futni is. Váltogatni fogom akkor, hogy hogyan sétáltatom :)
2013. febr. 21. 21:18
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Alapból kutyám csak a nagyon forgalmas részeken van pórázon, illetve akkor, ha sietek és nem akarok külön a kutyára is figyelni. Ekkor laza pórázon jön pisi-kaki-szimatolás nélkül, de TERMÉSZETESEN út közben egy-két helyen biztosítom neki ezen igények elintézését is.

Sétán addig és oda mehet, amíg nem megy át úton, nem megy oda idegenekhez. Tehát van szabadon történő láb melletti (nem kutyasulis parádés) séta, van behívás, helyben maradás (pl. mikor őrjöngő kutya jön szemben).

De gyakran csinálok olyat, például mostanában is, hogy városi sétán (nem a duna partra megyünk) egy darabig pórázon jön láb mellett, kutyás kerítéseknél akár kisebb figyelmet is kérek-jutalmazok, aztán hámra kapcsolva mehet dolgára, húzhat is ésszel...ha nagyon húzna, megállok, lazít, aztán mehet az adott fához-oszlophoz :)

2013. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én itt nem merném elengedni, a régi kutyánk is hallgatott a behívásra, minden szép és jó volt, aztán egyszercsak mégis elfutott, egy biciklist majdnem megtámadott, pedig már nem is volt fiatal kutya, idős és szófogadó volt. És így a mostanit már nem merem elengedni :(
2013. febr. 21. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!